Fitness detí - 2011 Majstrovstvá Slovenska

Fitness detí - 2011 Majstrovstvá Slovenska

Igor Kopček ... 13. jún 2011 - to, že za projektom detského fitness na Slovensku stoja manželia Mlsnovci, nie je žiadne tajomstvo. Rovnako tajomstvom nie je, že aj 2011 SAKFST Majstrovstvá Slovenska vo fitness detí, ktoré sa uskutočnili tento víkend v Bratislave, sú v podstate ich „dieťaťom“ a tak okrem podpory zo strany SAKFST práve vďaka osobným kontaktom Gabriely a Borisa súťaž podporili aj početní sponzori. Záštitu nad podujatím prevzali po organizačnej stránke starosta mestskej časti Bratislava - Petržalka Vladimír Bajan, o mediálnu podporu v Slovenskom rozhlase a Slovenskej televízii sa postarala aktuálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková, ktorá je veľkým fanúšikom detského fitness.
Vďaka sponzorom počnúc TPD Euronics a Coca-Colou končiac (ale aj financiám, ktoré do organizácie dali Mlsnovci) súťažiaci a ich rodinní príslušníci mali počas celého podujatia prístup k občerstveniu (bezplatná káva a nápoje boli samozrejmosťou), SAKFST sa postarala o poháre, ktoré organizátori odovzdali víťazom. A „pochlapili“ sa aj u nás často kritizovaní rozhodcovia, ktorí objektívne rozhodovali vo všetkých vekových kategóriách. C.jpgPo úspechu minuloročných IFBB Majstrovstiev sveta v detskom fitness je iba na škodu, že pôvodný zámer zorganizovať v Bratislave aj Svetový pohár napokon nebol dotiahnutý do konca - 2011 SAKFST Majstrovstvá Slovenska s medzinárodnou účasťou sa tak stali prakticky jedinou súťažou v detskom fitness, ktorá sa objavila v oficiálnom kalendári IFBB. Ak by sa tak stalo, mohlo v Bratislave nastúpiť podstatne viac silných tímov v detskom fitness, vrátane gymnastických veľmocí, ktoré už tradične hľadáme v krajinách bývalého Východného bloku.
Prečo gymnastických? Tak ako na Slovensku, aj v zahraničí je detské fitness úzko prepojené s gymnastikou a práve gymnastické centrá dokážu na súťaž pripraviť detské fitnessky, u ktorých práve zostava (pochopiteľne, postava tu nie je rozhodujúcim hodnotiacim kritériom, diéta a tvrdá silová príprava v tomto veku určite nie je vítaná) najdôležitejšia. Už pohľad do štartovej listiny ukázal, kde sú centrá Slovenského detského fitness – práve odtiaľ prišlo do Bratislavy najviac súťažiacich. Koho mám na mysli?

18 súťažiacich ... GTK Žilina
15 súťažiacich ... team Maďarska
14 súťažiacich ... TŠK Fresh Zvolen  
11 súťažiacich ... ŠK Fitnes Free Prievidza  

9 súťažiacich ... ŠK Gabrhel Trenčín   
8 súťažiacich ... GYM GOL Club Nitra  
8 súťažiacich ... KŠG Liptovský Mikuláš  
7 súťažiacich ... team Mexika
5 súťažiacich ... GY-TA Poprad
3 súťažiace ... ADA GYM Bratislava

Súťaž podľa očitých divákov mala spád, prebiehala bez zdržania, spokojnosť vyjadrili zahraniční, ale aj domáci účastníci a ja verím, že Slovensko v dohľadnom čase zorganizuje pre túto vekovú kategóriu ďalšiu medzinárodnú súťaž.
fotogaléria ... výsledkové listiny

 

Igor Kopček ... 12. júna 2011 - vďaka podpore sponzorov a osobnej aktivite manželov Mlsnových sa s prispením SAKFST tento víkend v Bratislave uskutočnili 2011 Majstrovstvá Slovenska vo fitness detí s medzinárodnou účasťou. Cestu do Bratislavy neváhali merať súťažiaci z Maďarska, Poľska aj spomínaného Mexika, ktorí dokázali uspieť v konkurencii takmer 100 slovenským fitness nádejí. Z podujatia pripravujeme report, spracúvame kompletné výsledkové listiny aj štatistiky, ktoré sa tu objavia v priebehu dneška.  

Marek Baják ... 9. júna 2011 - tento víkend sa do Bratislavy zídu najlepšie detské fitnessky nielen zo Slovenska na 2011 SAKFST Majstrovstvá Slovenska vo fitness detí. Podľa informácií, ktoré nám poskytol Boris Mlsna (jeden z organizátorov podujatia) evidujú zatiaľ prihlášky viac ako 130 detí, účasť prisľúbili aj súťažiace z Maďarska, Poľska i ďalekého Mexika.
Slovenský fitness šampionát detí sa uskutoční 11. júna 2011 v Dome kultúry Zrkadlový háj v Bratislave – Petržalke, začiatok je o 11:00 a prípadný záujemcovia o štart informácie získajú na adrese:
PENGM Wolkrova, ŠH, Wolkrova 47, 851 01 Bratislava a na tel. čísle 02-62 52 55 37

Vstup pre divákov (tak ako je už zvykom na súťažiach v detskom fitness) je bezplatný a diváci sa môžu okrem špičkových výkonov detí tešiť aj na sprievodný program – v ňom vystúpi Jaro Bekr a SPIN, ASSOS NELUX Bratislava a ďalší.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia