Noc Tatranských bojovníkov

Noc Tatranských bojovníkov

Marek Baják ... 31.08.2009 - na konci článku nájdete 12 videoklipov, ktoré vám priblížia atmosféru a priebeh zápasov z Arény Poprad.

Gabriel Harčarik ... 30.08.2009 o 14:00 - včera krátko pred 23:00 v Poprade záverečnými troma súbojmi pokračoval Večer Tatranských bojovníkov, ktorý vyvrcholil zápasom K1 do 75 kg - v ňom proti sebe nastúpili v nekompromisnom súboji domáci Lukáš Body a Adil Osmani z Albánska ... víťazom sa stal borec z Popradu.
Diváci videli aj zápas v MUA-THAI do 65 kg medzi Marošom Pačan (Poprad) a Sašom Jovanovič (Srbsko), z ktorého ako víťaz vyšiel Jovanovič a zápas v MMM nad 100 kg medzi Majstrom Európy Romanom Mihočkom (Poprad) a Ivanom Coldom, kotrý nahradil pôvodne avízovaného Asmer Hrnjeviča - víťazom v tomto zápase sa stal skúsenejší Mihočko.
Aktuálne pracujeme na zostrihu videoklipov, ktoré sa objavia na našom portáli už v najbližších hodinách. 

Gabriel Harčarik ... 29.08.2009 o 22:30 - takmer s hodinovým oneskorením dnes v Poprade odštartoval Večer Tatranských bojovníkov, z ktorého máme za sebou už sedem zápasov. V búrlivej atmosfére, ktorú v Aréne Poprad pripravili fighterom (v zostavách nastali zmeny na poslednú chvíľu) nadšení diváci, sa zatiaľ uskutočnilo 7 zápasov, v ktorých až na výnimky boli úspešní domáci, resp. Slovenskí borci. Zo spomínaných zápasov bol jeden v kickboxe, dva v boxe a 4 v MMA. Aké boli výsledky bojov? Nasledovné ... víťaz je zvýraznený farebne:
Kickbox ... Denis Panáček vs Peter Bezuška
Box do 83 kg ... Alex Serbič vs Gyorgy Kovacs
Box do 73 kg ... Pavol Garaj vs Attila Orsos
MMM do 70 kg ... Jakub Vojs vs Selgado
MMM do 90 kg ... Jozef Miňovský vs Matúš Laincz
MMM do 90 kg ... Vladimír Cvoliga vs Markus Diggalo
MMM do 100 kg ... Richard Krištof Nataška vs Patrik Berger 

Gabriel Harčarik ... 28.08.2009 - Večer Tatranských bojovníkov. Pod týmto výstižným názvom sa už tento víkend (presnejšie v sobotu, 29. augusta) v Aréne Poprad uskutoční výnimočné podujatie, ktoré sľubuje návštevníkom súboje  profesionálov v K1, boxe a Free Fight – MMA. Vďaka organizátorom a sponzorskej podpore  si diváci za prijateľnú cenu 4 EUR (vstupné na tribúnu) a 6 EUR (vstupné pri ringu) môžu od 20:00 vychutnať súboje týchto borcov:

MMA do 70 kg ... Jakub Vojs (Poprad) vs Selgado (Chile)
MMA do 90 kg ... Jozef Miňovský (Poprad) vs Matúš Laincz (Košice)
MMA do 90 kg ... Vladimír Cvoliga (Košice) vs Markus Digallo (Taliansko)
MMA do 100 kg ... Slavomír Molnár (Bratislava) vs Patrik Berger (Rakúsko)
MMA nad 100 kg ... Roman Mihočka vs Asmer Hrnjevič (Holandsko)

Box do 73 kg ... Pavol Garaj (Poprad) vs Attila Orsos (Maďarsko)
Box do 83 kg ... Alex Šerbič (Poprad) vs Gyorgy Kovacs (Maďarsko) 

MUA-THAI do 65 kg ... Maroš Pačan (Poprad) vs Saša Jovanovič (Srbsko)

K1 ... Lukáš Body (Poprad) vs Osmani Adil (Albánsko)

V piatok od 16:00 do 19:00 sa v Aréne Poprad uskutoční váženie všetkých bojovníkov, vstup pre divákov na sobotňajšie zápasy bude umožnený od 19:00. 

F i g h t   T e a m   G e r a r d   P o p r a d
Noc bojovníkov sa uskutočnila aj začiatkom júna v Piešťanoch, kde zastúpenie malo aj mesto Poprad - presnejšie chalani z klubu Fight Team Gerard Poprad, ktorí na súboje nastúpia aj túto sobotu. Okrem borcov z Popradu sa tu predstavil aj jeden z uznávaných bojovníkov Pedro Galiza z Brazílie, ktorý figuruje na 10. mieste vo svetovom rebríčku v MMA. Z Popradu sa v Piešťanoch predstavili Roman Mihočka, Branislav Poracký a Patrik Kovalčík.

Prvý menovaný sa stal európskym šampiónom v ťažkej váhe MMA. Poracký mal vo svojom poslednom kvalifikačnom zápase bojovať o 6. postup na zápas o titul interkontinentálneho šampióna v K1, no jeho súper nenastúpil, a tak sa popradský bojovník kvalifikoval priamo do finále. To sa uskutoční v lete. Úplným nováčikom bol Patrik Kovalčík a svoj debut zvládol veľmi dobre.

Cenné tituly
"Bol to veľmi zaujímavý večer a nazbierali sme mnoho skúseností. Veľmi dobre si počínali popradskí bojovníci. Roman Mihočka svojho súpera zdolal za jeden a pol minúty a získal titul Profi európsky šampión v MMA. Aj napriek tomu, že mal menší hendikep, svojho súpera z Holandska rýchlo porazil. Pekným súbojom bol aj zápas o majstra sveta. Trval ani nie dve kolá a slovenský borec Patrik Monka zdolal svojho súpera z Bieloruska. Čo sa týka Patrika Kovalčíka, aj napriek tomu, že prehral, počínal si veľmi dobre a vidieť, že má obrovský potenciál. Verím, že ho aj patrične využije a bude ho ďalej rozvíjať. Nakoniec sme si odniesli z galavečera okrem titulu, ktorý získal Roman, aj titul majstra sveta v profi muay-thai pre Patrika Monka," bilancoval B. Poracký.

Základňa sa rozrastá
Popradský klub začal fungovať len nedávno a zatiaľ má stabilných iba 15 členov.
"Spolu s mojím kolegom Braňom Porackým sme sa rozhodli, že založíme klub aj tu pod Tatrami. Sme dlhoroční aktívni športovci v tomto odvetví a sú tu fanúšikovia a fanatici takýchto športov, či už ide o box, kickbox či muay-thai, a zaradili sme do toho aj MMA. Je to veľmi populárny šport, nielen v Európe, ale aj v Amerike. Prišli sme s novou myšlienkou a zdá sa nám, že aj tu pod Tatrami je dosť fanúšikov. Už teraz máme v našom oddieli veľa šikovných chlapcov," rozhovoril sa čerstvý šampión v MMA R. Mihočka a pokračoval: "Boli by sme radi, keby do našich radov prišli viacerí ľudia, samozrejme, je to viac-menej chlapský šport, no nebránime sa vziať k nám aj nežnejšie pohlavie. Nie je to až tak finančne náročný šport. Myslím si, že hlavne dnešná mládež má tých príležitostí na trávenie voľného času veľa, záleží len od nich, na akú cestu sa vydajú a čo chcú v živote dokázať. Ak sa mladý človek rozhodne ísť do nejakej aktivity, myslím si, že ľudia, ktorí sa tomu venujú, mu pomôžu, aby rozvíjal svoj talent a dosiahol nejaké úspechy. Určite jednou z možností je aj náš klub, my pred nikým dvere zatvárať nebudeme a radi uvítame kohokoľvek. Stačí len pevná vôľa a mať na to srdiečko," dodal spoluzakladateľ klubu Fight Team Gerard Poprad.

Kde ich nájdete
Klub Fight Team Gerard Poprad má tréningy na ZŠ 29. augusta trikrát do týždňa: v pondelok, stredu, piatok od 18.00 - 20.00 hod. Záujemcovia sa môžu hlásiť najbližšie až v septembri v spomínanej škole.

 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
:D
autor: 88miso | dátum: 31.08.2009 17:41:48
hehe ... jasne :D
Bez predmetu
autor: admin | dátum: 31.08.2009 16:19:56
uf ... ty si ale netrpezlivy .. samozrejme, vsetko tu bude, ale na strihanie a finalizaciu klipov potrebujeme cas ... vydrz prosim este par hodin, ok? 
???
autor: 88miso | dátum: 31.08.2009 15:34:57
pridate este aj zapasy bodyho,pacanna a mihocku ???
88miso
autor: admin | dátum: 31.08.2009 08:26:34
určite sa budu v priebehu dnesneho dna pridávať aj ostatné zápasy ... aktualne pracujeme na ich finalizacii
???...
autor: 88miso | dátum: 31.08.2009 00:36:08
pridate aj videa ostatnych bojovnikov ??? :D