Kickbox - Novoročný príhovor prezidenta

Kickbox - Novoročný príhovor prezidenta

Rok 2011 bol náročný na udalosti a ťažkosti, ale i v týchto podmienkach bol ukončený vynikajúcimi výsledkami našich reprezentantov na vrcholných svetových či európskych podujatiach, ktoré nám urobili veľkú radosť – Majstrovstvá Európy juniorov a kadetov 5 zlatých, 1 strieborná, 6 bronzových medailí; Majstrovstvá sveta seniorov 2 strieborné, 2 bronzové medaily.

Rok 2012 bude však ešte náročnejší, plný výziev a projektov, ktoré bude možné naplniť spoločnou snahou všetkých - športovcov, trénerov a funkcionárov. V domácich súťažiach Slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska nás čaká znovu zavedenie disciplín kick light a stop semi contact, ako i uvedenie novej, juniorskej vekovej kategórie (16 až 18 ročných) v ring športoch. Čaká nás realizácia nového projektu PROFILIGY v disciplíne K-1 Rules (pod hlavičkou WAKO Pro), ktorej informačná i reklamná kampaň sa začne v najbližších dňoch.

Dovoľte mi, aby som vás s veľkou radosťou a zadosťučinením oboznámil so skutočnosťou, že Slovenskému zväzu kickboxu bolo pridelené právo organizovať WAKO Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov 2012 vo všetkých disciplínach (SC, LC, KL, FC, LK, K-1, formy) a v dňoch 10. – 16. septembra 2012 sa v Bratislave v športovej hale na Pasienkoch (Hant Arena) uskutoční prvýkrát na Slovensku vrcholné svetové podujatie mládežníckeho kickboxu. Táto skutočnosť je veľkou možnosťou zviditeľnenia, rastu i kredibility kickboxu a Slovenského zväzu kickboxu doma i v zahraničí, pretože očakávame účasť 2000 súťažiacich z viac ako 50 krajín všetkých kontinentov.
Svetový šampionát je veľkým motívom pre prácu s mládežou na klubovej i reprezentačnej úrovni, s možnosťou vytvorenia širokej reprezentácie Slovenska a vrcholným prezentovaním mládežníckeho kickboxu i v mestách, okresoch a krajoch SR.

Záverom mi dovoľte zaželať vám v roku 2012 najmä pevné zdravie, šťastie a radosť v osobnom, ako aj pracovnom živote, čo najúprimnejšie medziľudské vzťahy a množstvo každodenných radostí, ktoré vás dokážu potešiť.

Teším sa na stretnutie s vami.

Peter Onuščák - prezident Slovenského zväzu kickboxu

Diskusia k článku:

AMIX diskusia