2010 IFBB Majstrovstvá Ázie v kulturistike mužov

Marek Baják ... 21. október 2010 - len 9 z celkového počtu 36 cenných kovov získali na 44. Majstrovstvách Ázie v kulturistike mužov zástupcovia „nearabských“ krajín. Tak ako je v poslednom čase zvykom na IFBB Majstrovstvách sveta, aj na Majstrovstvách Ázie sa presadili reprezentanti Bahrajnu (v mužských kategóriách získali 2 prvenstvá), prekvapením boli určite výsledky Ománu, ktorý má štyroch majstrov Ázie.
V tradične dobrej forme sa predstavil minuloročný majster sveta v kategórii do 90 kg Sami Al Haddad (teraz nastúpil v kategórii do 100 kg; predpokladám však, že v Baku sa „stiahne“ do deväťdesiatky a predpokladám, že bude bojovať o titul absolútny), skvelý bol aj vekom „master“ Hussain Jassim – ten okrem masters kategórie zvíťazil aj v kategórii do 80 kg. Jassimm je už tradičným súperom nášho Igora Kočiša z posledných dvoch IFBB svetových šampionátov, na ktorých dokázal Igora tesne poraziť a skončil na 1. mieste.
fotogaléria ... finále 44. IFBB Majstrovstiev Ázie v kulturistike mužov
videoklip ... Sami Al Haddad 9 týždňov pred Majstrovstvami Ázie

A aké boli výsledky v jednotlivých kategóriách?

3.  A. Wahed Al Asfoor (Bahrain)

Marek Baják ... 20. október 2010 - od 17. do 22. októbra hostí hlavné mesto Bahrajnu Manama účastníkov 44. Majstrovstiev Ázie v kulturistike mužov. Tak ako je to v Arabských krajinách zvykom, semifinálové porovnávania sa uskutočnili v stredu 20. októbra, o deň neskôr príde na rad finále – to sa uskutoční vo veľkolepom Bahrain Cultural Hall, ktoré sa stalo miestom konania aj 2008 IFBB MS (mimochodom, vtedy na finále prišlo takmer 10.000 divákov).
Šéf kulturistickej federácie Bahrajnu a zároveň prezident Ázijskej federácie kulturistiky šejk Abdulla bin Rashid Al Kalifa krátko po prezentácii uviedol, že šampionátu sa zúčastňujú športovci z 26 krajín, ktorí budú bojovať o cenné kovy v 11. kategóriách mužov (v Ázii sa súťaží aj v kategóriách do 55 kg a do 60 kg), v dvoch masters kategóriách (od 40 do 50 rokov a nad 50 rokov) a v jednej open kategórii juniorov.