2011 Šport Festival Slovakia

2011 Šport Festival Slovakia

Pavol Guga ... 20. marec 2012 - osem športov sa predstavilo na 2011 Šport Festivale Slovakia, ktorý sa konal koncom decembra minulého roku v Trenčíne a vďaka organizátorom diváci mali možnosť pozrieť si súťaž ev detskom fitness, v silovom trojboji a tlaku v ľahu na lavičke, v MMA a kickboxe K1, voju silu predviedli telesne postihnutí v tlaku v ľahu na lavici aj strongmani vo finále Európskeho pohára silných mužov, sprievodným podujatím bolo vyhlásenie Miss fitness. Záznam z tohto športového festivalu  odvysiela STV2 23. marca 2012 o 15:00.  

Pavol Guga ... 15. december 2011 - prvý ročník jedinečného podujatia pod názvom Šport Festival Slovakia je za nami. Zišlo sa na ňom plno skvelých športovcov, videli sme heroické výkony pretekárov, padali rekordy a odovzdávali sa ocenenia. Čo všetko bolo k videniu?
Siloví trojbojári, telesne postihnutí tlakári a majstri tlaku na lavičke, súperili na 21. ročníku Vianočnej veľkej ceny v silovom trojboji - váhy na tyči pribúdali a Český pretekár Špígl dokonca prekonal hranicu 1000 bodov v trojboji! vecer1.jpgV ultimátnych zápasoch sa zas lámali nosy ako na bežiacom páse. Diváci a fanúšikovia tohto drsného športu mali čo k videniu a medzinárodná špička "bitkárov" sa najskôr predviedla v MMA a nakoniec i v kontaktných súbojoch K1.
Fitness detičky predviedli krásne akrobatické zostavy a tešili sa množstvu cien od štedrých partnerov.
Po menších prišli na rad staršie fitnessky a Kateřina Seidlová si odniesla titul Miss Fitness - korunku krásy jej pridelila porota právom. 

Strongmani nielen z Európy sa predviedli v Trenčíne na podujatí European Strongman Cup a pobili sa o titul najsilnejšieho muža Európy. Zastúpenie borcov z Poľska, Ukrajiny, Česka, Maďarska, Bulharska a dokonca i z Južnej Afriky predpovedalo tuhý boj a sedem náročných disciplín (od dvíhania 130 kg nápravy, nosenia 400 kg jarma na chrbte, prenášania 340 kg ohrady či 150 kg kufrov, až po priťahovanie traktora, alebo ťahanie Tatry) dokonale preverilo ich sily.  Z víťazstva sa tešil Konstantin Ilyin, na 2. mieste skončil Braňo Golier pred Čechom Lukášom Svobodom. Tretie miesto však Braňovi Golierovi stačilo k tomu, aby sa vďaka najvyššiemu súčtu bodov z jednotlivých kôl stal celkovým víťazom Európskeho pohára silných mužov
Po športovej časti prišla na rad kultúrna časť. Už v poradí deviaty ročník Večer hviezd sa niesol v znamení Šport Festivalu. Víťazi jednotlivých športov si prevzali ocenenia a najlepším športovcom festivalu sa stal Ukrajinský borec Kostantin Ilyin. Pocta a ocenenie za prínos športu získali Michal Čapla a Ľudovít Major, ktorí si prevzali ocenenia z rúk organizátorov Jozefa Zahradníka a predsedu TSK Pavla Sedláčka – ten  prevzal záštitu nad podujatím. Hviezdy ako Katarína Hasprová, Jaroslav Horváth, Adam Cibuľa, Alenka Heribanová, Duo Acrobatics ale i rekordér Milan Roskopf, ktorý žongloval s tromi bowlingovými guľami sa postarali o zábavu, výťažok z podujatia sa odovzdal pre Centrum sociálnych služieb Srdiečko. Zaplnené hľadisko dalo svojim potleskom najavo, že sa podujatie organizátorom Milanovi Gabrhelovi a Pavlovi Gugovi vydarilo - a my už teraz začíname pracovať na tom, aby 2. ročník Šport Festivalu Slovakia i jubilejný desiaty ročník Večer hviezd boli ešte úspešnejšie.

 

Pavol Guga ... 5. december 2011 - už o päť dní, tzn. 10. decembra 2011, sa v areáli Expo Center Trenčín koná avízvaný prvý ročník podujatia ŠPORT FESTIVAL SLOVAKIA, zastrešujúceho zápolenia vo viacerých druhoch silových či bojových športov. Iniciátorom myšlienky, a zároveň hlavným organizátorom tejto akcie, je niekdajší špičkový powerliftér Milan Gabrhel, dnes známy najmä ako propagátor súťaží strongmanov na Slovensku.

A práve silní muži budú patriť k najväčším lákadlám v nabitom programe festivalu. Od 11:00 sa v pavilóne č. 7 fanúšikovia sily môžu tešiť na vyvrcholenie aktuálneho ročníka Česko-Slovensko-Poľského pohára strongmanov. Kto získa v súťažnom seriáli troch krajín víťazný pohár? Bude to Braňo Golier, ktorý v rebríčku doposiaľ vedie? Alebo ho predstihne Čech Lukáš Svoboda, ktorý za ním zaostáva len o pár bodov?

Medzinárodná špička zápasníkov v kategóriách MMA (zmiešané bojové umenia) a K1 bude súperiť na medzinárodných majstrovstvách Slovenska. Začiatok predzápasov a eliminácií je stanovený na 11:00 v pavilóne č. 5.

Kvalitné zastúpenie nielen domácou špičkou, ale i pretekármi z Rakúska, Maďarska, Poľska a Česka, bude mať i Vianočná cena v silovom trojboji. Tradičná derniéra liftérskej sezóny na Slovensku sa v réžii Michala Čaplu konala po minulé roky v Bánovciach nad Bebravou. Na aktuálnom ročníku sa predstavia i súťažiaci v benčprese, avizovaný je výkon cez 300 kg! Zápolenia v silovom trojboji a v tlaku na lavičke sú situované do prízemia pavilónu č. 1, začiatok je o 9:00.

Dynamické zostavy vo fitness deti i športová ženská krása v súťaži Miss Fitness (súťaž sa koná pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavla Sedláčka) – aj to čaká na návštevníkov Šport Festivalu Slovakia v pavilóne č. 1 na prvom poschodí. Súťaž vo finess detí sa začne o 10:15, zápolenia Miss Fitness sú na programe od 13. hodiny.  Deti budú súperiť vo voľných zostavách, slečny – okrem atraktívnych pohybových kreácii – absolvujú i porovnávania v plavkách a spoločenských šatách. Sprievodným programom podujatia bude bikiny show.

Súčasťou športového festivalu je i 9. ročník tradičnej Trenčianskej kultúrno-spoločenskej akcie Večer hviezd. Galavečer sa koná od 18:00 v pavilóne č. 1 na prvom poschodí. Medzi hosťami sa predstavia - finalista tohtoročnej Olympia 202 Showdown Jaroslav Horváth, päť násobný majster sveta v kulturistike Igor Kočiš, špičkový ukrajinský strongman Konstantin Iljin a mnoho ďalších osobností.

 

Pavol Guga ... 14. november 2011 - 12. decembra 2011 pozývam všetkých priaznivcov silných mužov, silového trojboja, fitness a ultimátnych zápasov do areálu Trenčianského výstaviska, kde v Expo Center o 10:00 odštartuje jedinečná akcia Šport Festival Slovakia. plagat.jpgPodujatie, záštitu nad ktorým má prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček, vám ponúka súťaže o najsilnejšieho muža Európy, veľké finále Česko-Slovensko-Poľského pohára strongmanov, medzinárodnú Veľkú cenu v silovom trojboji, medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v MMA a K1 aj súťaž vo fitness detí.
Sprievodnými akciami sú auogramiády – na koho sa môžete tešiť? Na Jaroslava Horváta, Igora Kočiša, Natáliu Lenártovú, Jozefa Golonku, prídu aj Peter Sagan, Alena Heribanová, Ivan Niňaj, Ľudovít Major, Michal Čapla.

 

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.sportfestival.sk, vstupné je 5€.      

Diskusia k článku:

AMIX diskusia