2014 Senecká ruka - 21. ročník medzinárodnej súťaže v armwrestlingu

2014 Senecká ruka - 21. ročník medzinárodnej súťaže v armwrestlingu

V posledný marcový týždeň sa v Senci uskutočnila najprestížnejšia súťaž v armwrestlingu na Slovensku a to Senecká ruka.  Senecká ruka je významná hlavne kvôli zahraničnej účasti - výnimkou nebol ani tento rok. Počet zúčastnených krajín sa každý rok pohybuje okolo 15 a ani toho roku to nebolo inak. Organizátori si dali naozaj záležať aby tento rok bola súťaž ešte na vyššej úrovni, pretože finálové zápasy sa vysielali naživo v televízii. Súťažilo sa v širokej škále kategórií juniorov (U18), masters, seniorov a po prvýkrát sa otvorila kategória pre telesne postihnutých športovcov.

V ženských kategóriách  jednoznačne dominovali dve ženy a to domáca Senčanka Lucia Debnárová, ktorá sa postarala o dve víťazstva v najťažšej kategórii nad 60kg a Tatyana Verina z Kazachstanu, ktorá nedala šancu svojim súperkám a v kategórii do 60kg získala na obe ruky zlatú medailu.

V najľahšej mužskej kategórii do 65kg si zlato a striebro podelili armwrestleri z Kazachstanu a to  Zhamkurov Ramazan  a Abilda Yerzhan. Zhamkurov v ľavačke a Abilda v pravačke.
Kategória do 70kg opäť patrila Kazachstanu - tu zvíťazil na obe ruky Akhmedov Zair.
O skvelé prvé miesto v pravačke v kategórii do 75kg sa postaral Prešovčan Dominik Glod, ktorý do finále išiel s jednou prehrou. Dominik predviedol ťažké a napínavé súboje s Pavlom Gettlerom z Banskej Štiavnice, ktorý patrí tiež do slovenskej špičky. V ľavačke Dominika porazil Kazach Farajov Vali  a musel sa uspokojiť s druhou priečkou.
V najviac obsadenej a "nabitej" kategórii do 85kg si zlato na obe ruky vybojoval Bulhar Dimitrov Plamen, ktorý v ľavačke vo finále porazil Kazacha Malbassov Ganiho a v pravačke po napínavom súboji zvíťazil nad Bulharom Cventanom Gashevskim.
Domáci Ladislav Hervay sa vynikajúcim výsledkom predstavil v kategórii do 95kg, Laco ukázal, že má skvelú formu - v ľavačke nedal šancu Maďarovi Petrovi Kovacsovi a získal zlato, no v pravačke sa mu to vrátilo a musel sa uspokojiť so striebrom.
Najťažšia hmotnostná kategória patrila už známemu, viacnásobnému Majstrovi sveta a Európy Bulharovi Krasimirovi Kostadinovi, ktorý bez zaváhania zvíťazil na obe ruky. V ľavačke v súboji s Čechom Martinom Vodakom a v pravačke s Kazachom Rennertom Pulsanom.

V ženskej juniorskej kategórii nad 60kg sa o prvenstvá v ľavačke postarali Katarína Kadlecová a v pravačke Henrietta Barszo z Maďarska. V mužských juniorských kategóriách sa o prvenstvá v ľavačke postarali Slovák Dominik Vida (do 70kg) , Bakytzhan Saparbayev (do 80kg), Václav Vaculovič (nad 80kg). V pravačke prvenstvá obsadili  Rastislav Kostov (do 70kg), Bakytzhan Saparbayev (do 80kg) a opäť Vaculovič Václav (nad 80kg).

2014 Senecká ruka v armwrestlingu - najzaujímavejšie momentyDiskusia k článku:

AMIX diskusia