Armwrestling - Amatérska liga 2012

Armwrestling - Amatérska liga 2012

Gabriel Harčárik ... 16. apríl 2012 - Oravská Kasprof security liga v pretláčaní rukou sa schyľuje ku koncu. Finále o majstra Oravy amatérov sa uskutoční 22. apríla 2012 v kultúrnom dome vo Vavrečke pod vedením Petra Kasana. Cieľom súťaže je vyhľadať nové talenty schopné prebojovať sa na súťaže vyššieho charakteru. Súťaž a samozrejme aj samotné finále je organizované pod dohľadom Slovenských reprezentantov v armwrestlingu, pod záštitou Slovenskej asociácie pretláčaní rukou. Pozývame každého, kto si chce zmerať sily so súťažiacimi či už novými tvárami alebo súťažiacimi z predchádzajúcich kôl, ktoré sa uskutočnili v Chlebniciach, Vasiľove a Mútnom. A1.jpgDo programu Oravskej Kasprof security ligy sa zapoja aj Slovenskí kulturisti s exhibíciou: František Feja, Róbert Karpaty, Filip Godzsák, Roman Vavrečan a pánskemu oku ulahodí  absolútna majsterka sveta bodyfitness Adela Ondrejovičová. Samozrejme nebude chýbať ani kultúrne spestrenie tanečníkov, beatboxerov, raperov a vystúpenie hiphopovej skupiny IMPULZ.
Okrem iného pozvanie prijali aj ďalší významní hostia: 14 násobny majster sveta Ján Germanus, Ľubomír Jagnešák, Snezhana Babaieva, Poľský reprezentanti Jakub Janczy, Tomek Szewczyk, Marius Grochovski, poslanec národnej rady SR Mgr. Anton Martvoň PhD.

Gabriel Harčárik ... 21. marec 2012 - cez víkende sa v Mútnom uskutočnilo 3. kolo ligy amatérov v armwrestlingu, ktorá nesie názov Kasprof security liga. Aký mala súťaž priebeh vám sprostredkuje nasledujúci videoklip.
videoklip ... 3. kolo 2012 Kasprof security liga v armwrestlingu, Mútne 

Gabriel Harčárik ... 8. marec 2012 - druhé kolo Oravskej Kasprof security ligy sa uskutočnilo v nedeľu, 4. marca 2012, v kultúrnom dome vo Vasiľove – a sála miestneho kultúrneho domu bola  „hore nohami“. Cestu do Vasiľova meralo 34 súťažiacich,  približne 300 divákov,  súťaž slávnostne otvoril starosta obce Vasiľov Peter Škombár. Bolo sa naozaj načo pozerať a na toto podujatie prijali pozvanie aj významní hostia - Tomasz Szewczyk, absolútny majster slova finálových zápasov  v pretláčaní rukou a niekoľko násobný majster Poľskej republiky v armwrestlingu, spoluzakladateľ asociácie športovcov Orava Mgr. Anton Martvoň PhD. (Anton je bývalý úspešný športovec - džudista), medzi hosťami nechýbali aj úspešní kulturisti.
Z Levíc pricestoval Róbert Karpaty, ktorý sa na exhibíciu síce nepripravoval, napriek tomu jeho objemová forma divákov vyburcovala do obrovského nadšenia a potlesku. Róbert sa na akciu veľmi tešil preukázal to tým, že na Oravu pricestoval deň vopred. Premiérovú exhibíciu  voľnej zostavy predviedol Roman Vavrečan (práve s ňou pôjde súťažiť na Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, ktoré sa uskutočnia 15. apríla 2012 v Košiciach), ktorý zožal u divákov obrovský úspech a aplauz.
Hodnotilo sa pod ozajstnou špičkou armwrestlingu - finálové zápasy rozhodovalo niekoľko násobná majsterka  sveta v armwrestlingu Snezhana Babaieva, pomáhal jej manžel Ľubomír Jagnešákom.
Na  pravú aj ľavú ruku v kategórii do 75 kg zvíťazil Peter Verníček, ktorý si obhájil prvenstvo na pravú ruku už z predchádzajúceho kola v Chlebniciach. Dve zlaté medaily v kategórii do 95 kg  si odniesol aj Jozef Marmoľ z Liesku. V najťažšej  kategórii nad 95 kg o prvé miesta bojovali šiesti súťažiaci - na ľavú ruku zvíťazil Július Ončák, zlato zo súbojov na pravú ruku si odniesol Šimon Socha.
Veľké ďakujem patrí aj sponzorom, bez ktorých by akcia nenadobudla profesionálny charakter, a samozrejme hlavnému organizátorovi a nadšencovi armwrestlingu Petrovi Kasanovi, ktorý celú organizáciu druhého kola Oravskej Kasprof security ligy zvládol s prehľadom a odrazilo sa to na počte súťažiacich, divákov ale aj súťažných podmienkach, ktoré boli vynikajúce. Sála bola perfektne nasvietená, hrala dynamická hudba a ľudia si užívali výbornú atmosféru. Ja iba pripomeniem, že 3. kolo Oravskej Kasprof security ligy v armwrestlingu sa uskutoční 18 marca v mútnom.
videoklip ... 2. kolo 2012 Kasprof security liga v armwrestlingu, Vasiľov 

 

Gabriel Harčárik ... 24. február 2012 - prvé kolo tohtoročnej Oravskej Kas PROF security ligy v pretláčaní rukou bolo  odštartované  19. februára 2012 v priestoroch kultúrneho domu v Chlebniciach. Cieľovú skupinu amatérskej súťaže tvorili neregistrovaný nadšenci armwrestlingu z rôznych kútov Oravy a zasúťažiť medzi nadaných Oravcov prišli aj borci z rôznych kútov Slovenska. Súťaž Kas PROF security ligu považujeme za najlepší spôsob, ako začať súťažiť v armwrestlingu - je to  priestor, kde sa práve neregistrovaný súťažiaci majú možnosť presadiť sa a zmerať si sily so svojimi protivníkmi v ich váhovej kategórie a následne získať možnosť zúčastniť sa majstrovstiev Slovenska v armwrestlingu. O túto neojedinelú príležitosť sa pokúsilo v prvom kole zabojovať 25 borcov, ktorí zápasili v súbojoch ľavou aj pravou rukou.
Súťažilo sa v troch váhových kategóriách na pravú aj ľavú ruku. Kategóriu do 75 kg obsadilo 11 súťažiacich - v tejto kategórii na pravú ruku zvíťazil Peter Verníček, zlatá medaila na ľavú ruku potešila Štefana Nevedela.
Stredná kategória do 95 kg bola veľmi vyrovnaná, na ľavú ruku zvíťazil Jozef Marmoľ, najväčšiu silu v pravej ruke preukázal Peter Verníček.
Najťažšia kategória (nad 95 kg) v ľavej aj pravej ruke patrila extra silným súťažiacim - v ľavej ruke zvíťazil Šimon Socha, prvé miesto na pravú ruku si vybojoval Andrej Kuboš.
Súťaž bola organizovaná pod dohľadom slovenskej ale i poľskej reprezentácie v armwrestlingu - Slovensko zastupovali Peter Kasan, Ľubomír Jagnešák, z Poľskej republiky ako rozhodca prijal pozvanie Mariusz Grochowski, moderátorom bol absolútny majster slova Tomasz Szewcyk. O kultúrno-spoločenský program sa postarali dievčatá zo súkromnej umeleckej školy v Nižnej (pod názvom Chrobáci) s country tanečným vystúpením.
Nechýbala ani exhibícia slovenských kulturistov Romana Vavrečana a Filipa Godzsáka v sprievode ich trénera Františka Feju. Kulturisti neboli v tej najlepšej forme z dôvodu prípravy na Majstrovstvá Slovenska v kulturistike ktoré ich čakajú 15. apríla 2012 v Košiciach. Pravdou ale je, že Fero Feja nie je v príprave na súťaž, momentálne je v štádiu objemovej formy.
videoklip ... 1. kolo 2012 Kasprof security liga v armwrestlingu, Chlebnica

Gabriel Harčarik ... 13. február 2012 - Slovenská Kas PROF Security liga v pretláčaní rukou je organizovaná pre neregistrovaných, začínajúcich amatérskych pretekárov v armwrestlingu - jej cieľom je vyhľadať nové talenty schopné prebojovať sa na súťaže vyššieho charakteru. Súťaž bude pod dohľadom slovenských reprezentantov v armwrestlingu Petra Kasana a Ľubomíra Jagnešáka, ako hostia na jednotlivých kolách vystúpia viaceré zvučné mená svetového armwrestlingu – okrem iného, pozvanie prijal reprezentačný tréner Ján Ďalák, za moderátorské kreslo si sadne Tomasz Szewcyk (niekoľkonásobný Poľský šampión a perfektný majster slova). Pozývame každého, kto si chce zmerať sily, máte možnosť nazbierať skúsenosti, o ktoré sa s vami podelí Slovenská „špička“ armwrestlingu.Q1.jpg
Každé kolo bude doplnené aj o kultúrno-spoločenský program, o ktorý sa postarajú dievčatá s country tanečným vystúpením, nebudú chýbať exhibície špičkových slovenských kulturistov (František Feja, Roman Vavrečan, Ľuboš Kalina, Róbert Karpaty, Filip Godzák) a pánskemu oku ulahodí bodyfitneska Adela Ondrejovičová.
videoklip ... Slovenská kasprof security liga 2012

Kategórie – ľavá a pravá ruka:
ľahká (do 75 kg), stredná (do 95 kg), ťažká (nad 95 kg), open kategória žien

Časový harmonogram Slovenskej kasprof security ligy pretláčaní rukou:
19. február 2012 ... Chlebnice
4. marec 2012 ... Vasiľov
18. marec 2012 ... Mútne
22. apríl 2012 ... finálové kolo, Vavrečka

Priebeh súťaže bude nasledovný:
... jednotlivé kolá sa uskutočnia v dvojtýždňových intervaloch, vždy na inom mieste

... súťažiaci budú získavať body, ktoré sa na finálovom stretnutí spočítajú a určí sa absolútny víťaz

...  absolútny víťaz jednotlivých kategórií si vybojuje možnosť zúčastniť sa Majstrovstiev Slovenska v armwrestlingu
... pre víťazov jednotlivých kategórii sú pripravené hodnotné ceny -  medaily, tričká, doplnky výžvy

Druhý ročník Slovenskej kasprof security  ligy je opäť spojený s menom Petra Kasana, ktorý celé podujatie zastrešuje organizátorsky aj finančne a ako sám povedal, hlavnou motiváciou je nájsť nové talenty schopné reprezentovať nielen región, ale aj Slovensko na s súťažiach v armwrestlingu – veď aj niekoľkonásobný majster sveta v armwrestlingu Ľubomír Jagnešák svoju kariéru odštartoval na súťažiach podobného charakteru.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia