Armwrestling - 22. Majstrovstvá Európy, Gdaňsk

Armwrestling - 22. Majstrovstvá Európy, Gdaňsk

Gabriel Harčarik ... 24. máj 2012 - aktuálne sme pre vás začali plniť videogalériu v ktorej nájdete videoklipy z majstrovstiev Európy v armwrestlingu.
1. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, juniori, ľavá ruka - kvalifikácia
2. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, juniori, ľavá ruka - semifinále + finále
3. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, juniori, pravá ruka - kvalifikácia
4. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, juniori, pravá ruka - semifinále + finále
5. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, ľavá ruka - kvalifikácia 1
6. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, ľavá ruka - kvalifikácia 2
7. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, ľavá ruka - semifinále + finále
8. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, pravá ruka - kvalifikácia 1
9. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, pravá ruka - kvalifikácia 2
10. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, seniori, pravá ruka - semifinále + finále
11. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, Rebeka Martinkovičová - interview
12. videoklip ...2012 ME - Gdaňsk, Lucia Debnárová - interview
13. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, Snežhana Babayeva - interview
14. videoklip ... 2012 ME - Gdaňsk, Juraj Michalička - interview

Gabriel Harčarik ... 19. máj 2012 - posledný deň na šampionáte znamenal pre Slovensko zisk kompletnej sady cenných kovov - o tú najcennejšiu sa postarala Lucia Debnárova, striebro získala Snežhana Babayeva, bronz zo včera obhájil Juraj Michalička.
Pekné piate miesto pridala Veronika Očipová a šiesty skončil Ján Vojenčák. Ale poďme pekne po poriadku. Ráno sa nestihlo rozcvičiť viacero pretekárov, pretože organizátor nedal vedieť včas, že sa zmení poradie kategórií a po iné roky sa program z ľavej ruky opakoval aj počas pravačky - tu to tak nebolo. Lucia prišla veľmi tesne pred štartom, napriek tomu postupovala v pavúku bez prehry, aj keď tam neboli také štarty ako v ľavačke. Silovo bola však tak dobre pripravená (a už aj takticky - nerobila zbytočné fauly), že svojim súperkám nedala ani v jednom zápase šancu a zaslúžene vyhrala obe ruky.
Snežka v kvalifikácii podľahla svojej novej súperke z Ruska (dievča z vyššej kategórie). V semifinále jednoznačne porazila Turkyňu, ktorá stále protestovala, ale nič jej to nepohlo. Snežka sa prebojovala do finále, ale tam opäť podľahla Ruske.
Juro Michalička v kvalifikácii „vytrepal“ oboch Rusov, domácich Poliakov a v semifinále narazil na Bulhara. Toho podľa mňa Juro mohol poraziť, ale bohužiaľ, prehral na dva fauly.
Bilancia? Pre Slovensko bol tento ťažký šampionát veľmi úspešný - získali sme 4 zlaté dve strieborné a dve bronzove medaily. Všetkým športovcom gratulujeme.

Gabriel Harčarik ... 17. máj 2012 - v prvý súťažný deň v Gdaňsku sa stalo to, čo nikto nečakal – Slovensko získalo zlato v kategórii junioriek! Podarilo sa to Rebeke Martinkovičovej v súťaži ľavou rukou a jej víťazstvo bolo prekvapujúce, jednoznačné, úžasne a neuveriteľné ... slovami jej úspech ani neviem opísať.  Rebeka si poradila so súperkami tak ľahko, tak suverénne a s takým pokojom, že sa mi to až nechcelo veriť. Bolo radosť na to pozerať a cela výprava sa z toho úprimne teší. Rebeka mala zlato na dosah aj v súťaži pravou rukou, ale nakoniec v napínavom finálovom súboji (do ktorého postupovala bez prehry) podľahla Litovke, ktorá sa na finálový zápas dobre pripravila. Podľa mňa by ju aj Rebeka porazila, ale limitovalo ju zranenie, ktoré jej neumožnilo uplatniť správnu techniku na porazenie svojej súperky. Každopádne finále bolo krásne a Rebeka sa stala po tomto šampionáte juniorská hviezdička na armwrestlingovej scéne. Verím, že na Majstrovstvách sveta (konať sa budú v Brazílii) nadviaže na tento úspech a ako juniorka si na svoje konto pripíše ďalšie úspechy – mimochodom, juniorkou bude ešte jeden rok.
Ostatným juniorom sa až tak nedarilo a nezaznamenali umiestnenie na stupni víťazov, aj keď niektorým sa podarilo prebojovať do šiesteho miesta. Na tomto šampionáte som si všimol, že nám uteká konkurencia, na popredných priečkach sa objavujú borci aj z krajín, ktoré majú takmer nulovú „armwrestlingovú“ minulosť. Čo to znamená?  Ak chceme zostať vo svetovej špičke, tak sa musíme rýchlo zobudiť a pracovať na sebe!
Zajtra nás čaká seniorská súťaž. Dnes vážili seniori a samozrejme, všetko prebehlo hladko - aj keď na dvakrát.

 

Gabriel Harčarik ... 15. máj 2012 - Slovenská výprava armwrestlerov dorazila v pondelok podvečer do dejiska dvadsiatich druhých Majstrovstiev Európy v armwrestlingu - je ním Poľské mesto Gdaňsk. Tieto Majstrovstvá Európy budú pravdepodobne najpočetnejšie čo do počtu súťažiacich (odhaduje sa, že ich príde až 650), ale aj krajín (23 štátov). Prvá sa do diania na Európskom šampionáte zapojí juniorská reprezentácia, ktorú čaká váženie. Kto bude hájiť Slovenské farby v kategórii juniorov?

 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia