Slováci na 2012 Nemiroff World Cup

Slováci na 2012 Nemiroff World Cup

Gabriel Harčárik: Nemiroff World Cup (alebo Svetový pohár profesionálov v armwrestlingu) je najprestížnejšia súťaž v Európe v tomto športovom odvetví. Každý rok sa tu schádzajú tí najlepší armwrestleri, aby si zmerali sily a „zarobili“ pomerné slušné peniaze – Nemiroff, to je jedna z najlepšie dotovaných súťaži.
Tento rok sa prerozdelilo 31.400 dolárov, najviac (4.200 dolárov) si tento rok zarobil Andrej Puškár (Ukrajina) keď vyhral v kategórii +95kg, ale aj v OPEN. Škoda, že tento rok neprišlo viac jeho súperov - chýbal Denis Cyplenkov (angažuje sa v regionálnej politike), Arsen Liliev (zranená pravačka), Juraj Michalička (jediný pretekár ktorého sám Puškár pochválil po MS), ale nepricestoval ani Davon Larat (zdolal Puškara vo Vendete).  John Brzenk nebol v takej forme ako 3 roky dozadu a nevyhral ani svoje kategórie.
Po prvý krát sa na tohtoročnom Newmiroff World Cup otvorili tri ženské kategórie – do 52kg, do 65kg (bola doteraz) a nad 65kg. Bola to určite pozitívna zmena, lebo pricestovalo viac kvalitných pretekárok a bolo sa na čo pozerať.

Zo Slovákov sa na tomto turnaji predstavili štyria pretekári a už tradične sa im darilo viac v súbojoch na ľavú ruku. Najúspešnejšia bola Snezhana Babayeva, ktorá získala striebornú medailu na ľavú ruku do 52kg a nebola ďaleko ani od zlata. V pravej ruke obsadila 4. miesto.
Veľmi dobre si počínala a potvrdila progres Veronika Očipová v kategórii do 65kg. V ľavačke skončila štvrtá a v pravačke piata. Nebyť dvoch faulov s Iliušinou tak mohla mať aj medailu.
V kategórii do 95kg ľavou rukou si taktiež veľmi dobre počínal
Rado Dobrovič - škoda, že tiež skončil tesne pod stupňom pre víťazov a obsadil nepopulárne štvrté miesto. Dominik Glod si šiel zmerať sily s najsilnejšími mužmi - ešte vekom junior si v najpočetnejšej (28 športovcov) a kvalitne obsadenej kategórii počínal slušne keď skončil na 8 mieste.

1. videoklip ... 2012 Nemiroff World Cup - semifinále a finále ľavá ruka
2. videoklip ... 2012 Nemiroff World Cup - semifinále a finále pravá ruka
3. videoklip ... 2012 Nemiroff World Cup - OPEN ľavá ruka
4. videoklip ... 2012 Nemiroff World Cup - OPEN pravá ruka

Diskusia k článku:

AMIX diskusia