Reprezentačné sústredenie Slovenských armwrestlerov na Orave

Reprezentačné sústredenie Slovenských armwrestlerov na Orave

Na Orave, v Námestove, sa konalo reprezentačné sústredenie Slovenských armwrestlerov. Športovcov čakali doobedu silové testy a poobede tréning za stolíkom. Vo Fitmax gyme našla reprezentácia skvelé podmienky na tréning, pretože spolumajiteľom je Ľubomír Jagnešák - ten má vo fitku všetko potrebné pre pretláčanie.
Na sústredenie prišli takmer všetci medailisti z Majstrovstiev Európy (chýbala iba Snezhana Babayeva). Hneď na prvý pohľad bolo jasné, že reprezentačný káder prechádza generačnou výmenou, ale nechýbali ani stálice ako Lucia Debnárová či Martin Ruman.

Na doobedňajších silových testoch Lucia medzi ženami jednoznačne dominovala a viac menej potvrdila svoju skvelú silovú pripravenosť. Za zmienku stojí najmä bicepsový zdvih v stoji s EZ tyčkou o váhe 70 kg (len pre zaujímavosť, Lucia vážila v ten deň 62 kg).
Medzi mužmi bol v bicepse a prstoch najsilnejší Ľubo Jagnešáka, v tlakoch a zhyboch Dominik Glod. Zaujímavejšie vyzeralo poobedňajšie tlačenie, kde sa v dobrom svetle prezentovali „mladé pušky“ - Michal Girášek, ktorý potrápil aj „starých harcovníkov“ Rumana či Hervaya.
Medzi ženami bola zase suverénna Lucia Debnárova, aj keď Očipová, ale aj Martinkovičová zaznamenali progres. Mne osobne sa páčilo, že celé sústredenie sa nieslo vo veľmi priateľskom duchu a všetci športovci podali veľmi pekne výkony čím potvrdili svoju rastúcu formu pred Majstrovstvami sveta. Tie sa uskutočnia v Poľskej Gdyni. Tento svetový šampionát bude pravdepodobne najťažší za posledné roky. Ja pevne verím, že sa našim športovcom bude dariť a dovezú domov tie najcennejšie medaile.

S medailistami sme sa porozprávali aj na kameru. Ak chcete vedieť, čo v interview prezradil Ľubomír Jagnešák o svojom návrate, alebo ako hodnotí športovcov prezident Marián Čapla, tak si určite pozrite nasledujúce klipy.

Andrea Kušnieriková - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013Rebeka Martinkovičová - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013
Michal Girášek - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013 Dominik Glod - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013Lucia Debnárová - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013
Ľubomír Jagnešák - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013
Marián Čapla (prezidet SAPR) - interview pred MS v armwrestlingu Gdyna 2013
Diskusia k článku:

AMIX diskusia