Rado ONDRIČKO na súťaži powerlifterov 2019 Arnold Sports Festival

Rado ONDRIČKO na súťaži powerlifterov 2019 Arnold Sports Festival


Vždy, keď zaregistrujem, že reprezentant Slovenska nastúpi na súťažné pódium akejkoľvek súťaže prestížneho Arnold Sports Festival-u v Columbuse, spomeniem si na to nadšenie, ktoré som prežíval v roku 2007 - práve vtedy som zažil svoj prvý "americký" Arnold Classic. Počas niekoľkých dní som chcek zvládnuť čo najviac, v noci som posielal fotografie do Európy a tak domov som sa vrátil totálne zničený. Postupom rokov som zažíval na Arnold Sports Festival-e mnoho radostných okamihov (po roku 2007 EastLabs Photo Team pravidelne prichádzal do Columbusu ďalších 10 rokov), svedkom som bol aj športových sklamaní. Športovci z Európy často nezvládli presun do USA, problémy mali so stravovaním počas letu (alebo aj v mieste pobytu). Stačilo podceniť zdanlivú maličkosť, prišli zdravotné problémy a výkonnosť šla rapídne dole.

Rado ONDRIČKO patrí medzi TOP poweriftérov Slovenska, ktorý mi je blízky aj kvôli jeho kulturistickej minulosti. Z roka na rok pridáva na svojich výkonoch potrebné kilogramy a tak, keď si v minulom roku na súťaži International Polish Cup XPC Siedlce vybojoval právo súťažiť v Columbuse, na 2019 Arnold Sports Festival-e, nebolo to pre mňa žiadne obrovské prekvapenie.
Držal som mu place, aby zvládol všetky nástrahy, ktoré ho budú čakať na ceste, aby v USA podal svoj životný výkon. Bohužiaľ, očakávania sa nenaplnili a už prvé informácie neboli povzbudzujúce.

Po prílete do Columbusu svitla ešte nádej, keď Ondričko intenzívnym prísunom kalórií sa snažil dohnať stratené, dnešná súťaž však ukázala, že aklimatizácia bola veľmi krátka, telo unavené - Rado zo súťaže odstúpil. Nevadí! Ako sa vraví, niekedy musíš prehrať, ak chceš opäť vyhrávať! Držím palce, nech táto zlá skúsenosť je posledná v športovej kariére. Šťastnú cestu domov.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia