VIDEOKLIP - ten Arnold 100% má rád Michala KRIŽÁNKA

VIDEOKLIP - ten Arnold 100% má rád Michala KRIŽÁNKA

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Určite už viete, že ťažkotonážnik zo Slovenska, Elite PRO Bodybuilder Michal KRIŽÁNEK po druhý krát prevzal z rúk Arnolda SCHWARZENEGGERA trofej pre víťaza súťaže Arnold Classic. Michal dokázal po 2018 Arnold Classic Europe zvíťaziť aj na súťaži 2019 Arnold Classic Africa a právom patrí medzi najväčších kandidátov na víťazstvo aj na septembrovom Arnold Classic Europe.
Po každom odovzdávaní trofeje pre víťaza si Arnold berie do rúk mikrofón a víťazovi položí pár otázok - ako často trénuje, ako je na tom so stravou, či príde súťažiť aj nabudúce. Tento rituál opäť neminul ani Michala a od Jakuba CSONTOSA (autora foto a videomateriálu zo súťaže 2019 Arnold Classic Africa) som počul: "Mnohí fanúšikovia v Johannesburgu mi tvrdili - ten Arnold má očividná rád Michala KRIŽÁNKA zo Slovenska!"

Hm ... určite? Pri strihaní nasledujúceho videa som sa v tom utvrdil. Ťažko hľadať hlavný dôvod, prečo veľký Arnold neskrývane dáva najavo svoj priateľský postoj k 120kg vážiacemu, napriek tomu stále estetickému kulturistovi z ešte iba rok a 7 mesiacov existujúcej alternatívnej organizácie Elite PRO (alternatívnej k takmer 50 rokov existujúcej PRO League a jej "predchodkyniam"). Pravdou ale je, že aj ja som od fanúšikov bodybuildingu počul názor, že s legendárnym Arnoldom má Michal veľa spoločného. Čo napríklad? V čom sa Michal podobá Arnoldovi? Čo môže byť dôvodom, že aj Arnold patrí medzi fanúšikov Michala?

 • Michal pochádza z malej krajiny v srdci Európy, dokonca susediacej s Rakúskom (kde sa Arnold narodil v 1947 roku)
 • Michal pochádza z nie príliš bohatých pomerov a pred tým, ako sa "začal živiť kulturistikou", ťažko pracoval v bani (o Arnoldovi je známe, že aj po presťahovaní sa do USA pracoval spočiatku ako stavebný robotník)
 • rovnako ako Arnold, aj Michal berie bodybuilding ako svoje aktuálne zamestnanie - je to koníček, ktorý mu umožňuje finančne zabezpečiť seba aj svoju rodinu a financie sú (aktuálne) pre neho dôležitejšie, ako akákoľvek prestíž (musím spomínať začiatok 70. rokov a debaty o tom, prečo Arnold z prestížnejšej NABBA organizácie prestúpil do vtedy "druhoradej" IFBB? po rokoch je dôvod jasný - financie!)
 • rovnako ako Arnold, aj Michal na pódiu poráža súperov v postoji, ktorý je pre kulturistiku dominantný - reč je o dvojitom bicepse. Keď sa Krížo postaví do tejto pózy, zo súperov sú okamžite iba štatisti.
 • rovnako ako Arnold, aj Michal ak stojí "len tak" na pódiu, nikto by o ňom nepovedal, koľko svalovej hmoty rokmi tréningu dokázal na seba "nalepiť"  - o to prekvapujúcejšie pôsobí jeho masívnosť pri pózovaní
 • rovnako ako Arnold, aj Michal udivuje svojou silou - musím spomínať jeho "výstrelky" v podobe tréningov, kde pri cviku bench-press si na činku naloží váhy vysoko prevyšujúce 200kg?
 • rovnako ako Arnold, aj Michal má problémy s pózingom - ale kto ho sleduje vie, že od roku 2017 (tzn. od momentu, kedy sa Križánek po prvý krát postavil na súťažné pódium - áno, áno priatelia, súťaží iba 2 roky!) dokázal aj na pózingu zapracovať
 • a ani nebudem spomínať, že Michal, podobne ako Arnold v 70. rokoch, má problém s angličtinou - ale, to zistíte sami z nasledujúceho videoklipu. Kde Arnold neskrývane dáva najavo svoje sympatie k Michalovi Križánkovi.

Michal Križánek - aké výsledky dosiahol?

 • 1. miesto ... 2017 Extrifitslovakia Cup Michalovce + absolútny víťaz
 • 1. miesto ... 2017 IFBB Majstrovstvá Slovenska Púchov
 • 1. miesto ... 2017 AMIX Patriot Cup Vranov nad Topľou
 • 2. miesto ... 2017 IFBB Diamond Cup Ostrava
 • 1. miesto ... 2017 EVLS Prague Showdown
 • 2. miesto ... 2017 Tatranský pohár Prešov
 • 2. miesto ... 2017 Dynamic Cup Dolný Kubín
 • 1. miesto ... 2018 Elite PRO Madrid
 • 1. miesto ... 2018 Elite PRO Ostrava
 • 1. miesto ... 2018 Elite PRO Austria
 • 1. miesto ... 2018 Elite PRO - Arnold Classic Europe
 • 1. miesto ... 2018 Elite PRO World Championships
 • 1. miesto ... 2019 Elite PRO Malta
 • 1. miesto ... 2019 Elite PRO - Arnold Classic Africa

Ten Arnold 100% má rád Michala KRIŽÁNKADiskusia k článku:

AMIX diskusia
Otvorte oči, prosím!
autor: admin | dátum: 24.05.2019 16:11:06
Už nemôžem dookola reagovať na nezmysly. Ale posledný krát - Rhoden na prvú Olympiu prišiel po 11 rokoch súťaženia. Medzi tým cca 7 rokov nesúťažil - mal síce iba jednu voľbu, ale aj na tú kašľal. Zvysoka. Po prvý krát získal v roku 2011 slušné 11. miesto - potom to bolo lepšie. Napriek tomu, že má pas USA, mal pocit, že sem-tam ho rozhodcovia poškodili ... neraz som ho stretol, neraz som s ním hovoril, neraz to verejne prehlásil. Prečo by Slováka Križánka nemali? Počkajme si, keď Krížo bude mať odsúťažených 11 rokov. Niet sa kam ponáhľať ... súťaží nie kvôli tomu, aby ho niekto "uznanlivo poklepal" po pleci, alebo niekto, kto nemôže reálne pomýšľať ani na finálové miesto na Diamond Cupe alebo NPC PRO Qualifier povedal "to si urobil dobre, že si opustil Elite", ale preto lebo to MÁ PRE NEHO ZMYSEL Ak nebude mať, nech vráti .. trebárs aj do bane. Je to jeho život a jeho rozhodnutia. Akceptujem čokoľvek, čo urobí.
Nechapem
autor: julius | dátum: 24.05.2019 07:03:43
Nerozumiem prečo silou mocou stále niekto znevažuje prácu Michala. Súhlasím s adminom čo píše. Bol by hlúpy keby nevyužil možnosť sa venovať tomu čo robí a zarábať na tom. Veď zlepšovať sa zlepšuje. Vôbec o nič neprichádza. Samozrejme prepracovanosť ešte nie je na urovni prvej 6-ky proleague ale ved ma odsutazene 3roky. Aky by malo význam byt v proleague a koncit na 2-3 mieste a odchadzat so zancne nizsou sumou ako ma v elite. Myslim ze Michal ma ciel jasny, naco nahanat sponzorov podporovatelov ked tu si to moze z vacsej casti a bez stresu z nedostatku zdrojov uhrat sam. Jeho cas este pride
Opakujem
autor: Oplan | dátum: 23.05.2019 23:16:26
Ja súhlasím, je to tak. Rhoden je však preto taký dobrý lebo mal jen jednu možnosť voľby a tú aj urobil.
opakujem
autor: admin | dátum: 22.05.2019 09:02:15
bez toho, aby som do toho zaťahoval filozofické debaty a duchovno - kráča tou najlepšou cestou, akú si môže aktuálne zvoliť. Má za sebou 2 roky súťaženia, nič ľutovať nemusí a ... myslím, že ani nebude. Do veku Rhodena (ktorý uspel minulý rok) má ešte cca 15 rokov tzn. polovicu z aktuálneho života. Robí to dobre. Veľmi dobre :-)
Cele zle
autor: Oplan | dátum: 22.05.2019 08:34:14
Na obrovskom finančnom prínose nie je nič zlé. Riskantné rozhodnutia končievajú katastrofou a bezpečná cesta nesmeruje vždy k šťastiu. Človek však nikdy neľutuje nič z toho čo urobil. Ľutuje len to čo neurobil.
cele zle
autor: admin | dátum: 21.05.2019 20:05:10
aktuálne platí - každý rok, ktorý strávi v Elite je pre neho OBROVSKÝM FINANČNÝM prínosom. A to vravím ako človek znalý pomerov.
Olympia
autor: Oplan | dátum: 21.05.2019 16:21:21
Michal sa viackrát vyjadril že by chcel ísť na Olympiu. Každý rok ktorý strávi v Elite Pro je z tohto pohľadu premárneným rokom, lebo v NPC nikoho nebude zaujímať ako dlho súťažil v Elite Pro.