Zajtra začína 2019 Arnold Classic Europe Barcelona

Zajtra začína 2019 Arnold Classic Europe Barcelona

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.
Arnold Classic Europe

Dnes večer odchádza z Viedne do Barcelony EastLabs Photo Team na súťaž 2019 Arnold Classic Europe, v ktorom okrem osvedčenej dvojice Jakub a Igor KOPČEK po prvý krát pôsobí aj šéfredaktorka projektu BikiniFitness.SK Soňa KOLCUNOVÁ. Tá pozorne sleduje dianie na domácej, ale aj medzinárodnej scéne, kde pre reprezentantky Slovenska vrcholom súťažnej sezóny budú 2019 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness - tie sa uskutočnia na prelome novembra/decembra v Bratislave.

"V predbežných štartových listinách súťaže 2019 Arnold Classic Europe som napočítala viac ako 800 športovcov, medzi ktorými Slovensko bude reprezentovať 15 atlétov - 5 bikinifitnessiek, 4 fitnessky, 2 bodyfitnessky, 3 súťažiaci z nominácií classic physique resp. classic bodybuilding a jeden kulturista.", povedala pre náš portál Soňa KOLCUNOVÁ. "V Barcelone ich čaká silná konkurencia, každému reprezentatovi Slovenska držím palce, nech bojuje o čo najlepšie miesto."

"Osobne si myslím, že číslo 800 nie je definitívne", doplnil Kolcunovú Igor KOPČEK. "Zo skúseností poznám, že viaceré národné športové zväzy robia zásahy do nominačných listín aj krátko pred pohárovými súťažami - organizátori akceptujú aj prihlášky na poslednú chvíľu. Z toho čo viem,  mimoriadne početné výpravy v Barcelone bude mať okrem domáceho Španielska (113 súťažiacich) Rusko (111), Poľsko (83), Taliansko (70), prekvapujúco aj Francúzsko (77). Početnú výpravu na 2019 Arnold Classic Europe posiela Veľká Británia (55), Nemecko bude mať takmer 30 športovcov, z Česka, Fínska, Nórska, Kazachstanu a Bulharska ich príde takmer 20.

Slovensko bude v tomto roku hostiteľskou krajinou 2019 IFBB Svetového šampionátu vo fitness, aj preto zvýšenú pozornosť budeme venovať nomináciám určeným pre juniorky a ženy. Spomeniem, že Rusko má vo výprave pre Barcelonu 50 bikinifitnessiek,  v predbežných štartových listinách sú kategórie, v ktorých nastúpi 5-6 bikinifitnessiek z Ruska, v jednej z kategórii masters bikinifitness som dokonca napočítal 11 Rusiek. Oragnizátori vypísali pre súťažiacich z IFBB International viac ako 70 kategórií vo všetkých nomináciách. V ktorej ich bude najviac? V jedenej z kategórií master bikinifitness bude súťažiť 35 žien."

EastLabs Photo Team čakajú 4 dni práce, počas ktorých na stránkach portálu EastLabs.SK priebežne prinesieme informácie o výsledkoch nielen amatérskych športovcov, ale aj Elite PRO atlétov, ktorí na súťažné pódium nastúpia v sobotu podvečer. Fanúšikovia bodybuildingu a fitness zo Slovenska prsty určite držia Michalovi KRIŽÁNKOVI a Eve BANÍKOVEJ, v Česku štvorici KAŠPAR - ŠTEFEK - ZEMANOVÁ - MYSLIVCOVÁ. Chýbať nebude foto a video materiál zo súťaže.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia