Aký bol prvý deň na 2019 Arnold Classic Europe Barcelona?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Arnold Classic Europe

Už tradične súťaž Arnold Classic Europe začína piatkovými súťažami na dvoch pódiách, kde sme mali možnosť sledovať súťažné vystúpenie hneď viacerých súťažiacich zo Slovenska aj z Čiech. Ako sa im darilo?

Classic Physique

"Sovensko už pred rokom v tejto nominácii mali mimoriadne dobre pripraveného borca, ktorého o prvenstvo v kategórii pripravila iba tzv. fyziologická gynekomastia (tá vzniká v procese dospievania ako dôsledok zvýšenej produkcie androgénov).", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Jeho meno je Patrik DZURILA a práve spomínaná gynekomastia v roku 2018 bola príčinou, že tento mladý a talentovaný borec napokon skončil na 2. mieste."

Patrik Dzurila
V tomto roku Dzuria nastúpil na súťažné pódium o niečo lepší, bez defektu a právom zvíťazil vo výškovej kategórii do 171cm. Bohužiaľ súťaž v nominácii Classic Physique sa konala na PRO pódiu v rovnakom čase ako súťaž v nominácii Classic Bodybuilding na Expo pódiu, takže napriek tomu, že Dzurila chcel súťažiť v oboch nomináciách, napokon nastúpil iba v jednej kategórii. Výsledok, ktorý pre Slovensko znamenal prvé zlato z 2019 Arnold Classic Europe je pre neho zatiaľ najväčším úspechom.
Patrik DZURILA
Marián GROLMUS súťažil v mimoriadne silnej konkurencii v kategórii Classic Physique do 180cm, kde o postupe do semifinále (to sa na súťažiach Arnold Classic Europe tradične skladá z 10. súťažiacich - v prípade, že na 10. mieste je po eliminácii viac atlétov, tí tiež postupujú do semifinále) rozhodovala eliminácia. Už v nej bolo jasné, že Grolmus patrí medzi kandidátov na niektorý z cenných kovov. Grolmus za víťazstvo na súťaži 2019 IFBB Malta International Grand Prix získal právo požiadať o Elite PRO kartu a ani v Barcelone nesklamal - tu napokon získal 4. miesto.
Marian Grolmus

Bikinifitness

Podľa programu piatkových súťaží na Expo pódiu sme mali možnosť vidieť aj súťažiace z bikinifitness kategórií do 158cm, do 160cm, do 162cm a do 164cm. V prvej výškovej kategórii, v konkurencii 19 bikinifitnessiek (kde bolo až 6 súťažiacich z Ruska), aj Slovensko malo zastúpenie - juniorka Barbora Vosátková prešla bez zaváhania elimináciou a napokon skončila na 10. mieste.
Voasátková

Classic Bodybuilding

Klasická kulturistika resp. Classic Physique nominácia prinášajú na medzinárodnej scéne úspechy pre Borisa PALOVIČA. A aj v Barcelone bol tento mimoriadne aktívny bodybuilder úspešný! Palovič zvíťazil v kategórii masters, v kategórii mužov mu patrilo 5. miesto
Boris Palovič

Úspech mladých bodybuilderov z Čiech

"To, že v Česku sa venujú výchove novej generácie bodybuilderov je dobre známe už niekoľko rokov. Spomeniem, že v Českom zväze kulturistiky a fitness roky funguje Komisia mládeže, mladí bodybuilderi z Čiech na Európskych šampionátoch patri medzi najväčších favoritov na zisk cenných kovov. Tento trend sa potvrdil aj na súťaži 2019 Arnold Classic Europe, kde mladí reprezentanti Čiech nedali rovesníkom z iných krajín najmenšiu šancu - absolútnym víťazom sa napokon stal takmer 100kg vážiaci Martin HORKÝ, ktorý v súboji o prvenstvo porazil mimoriadne dobre pripraveného, estetického Lukáša REJHOLECA.", ukončil Igor KOPČEK.