2022 Arnold Classic Europe Sevilla - kto bude súťažiť v Elite PRO?

2022 Arnold Classic Europe Sevilla - kto bude súťažiť v Elite PRO?

Projekt Hall of Fame - Sieň slávy kulturistiky a fitness na Slovensku
vznikol aj vďaka podpore od spoločnosti
AMIX Nutrition.
Fall of Fame - Slovenská sieň slávy v kulturistike/fitness

Už budúci týždeň odchádza EastLabs Photo Team do Španielska, kde sa v meste Seville uskutoční 2022 Arnold Classic Europe. Súťaž odštartuje vo štvrtok tzn. 15. septembra 2022 registráciou, vážením a meraním amatérskych súťažiacich, súťažiť sa bude v piatok, sobotu a nedeľu tzn. 16. až 18. septembra 2022.
2022 Arnold Classic Europe
Na 2022 Arnold Classic Europe príležitosť na súťaženie majú aj Elite PRO súťažiaci, ktorí v Seville absolvujú 2022 Eite PRO World Championships. Elite profesionáli budú po prvýkrát súťažiť v dvoch súťažných dňoch, čo sa pozitívne prejavilo na počte športovcov, ktorí (s výnimkou fitness) nastúpia na súťažné pódium.
 • piatok, 16. september 2022 ... semifinále a finále  Elite PRO World Championships začína o 18:00 resp. 20:00 pre kategórie Bodybuilding 95kg, Wellness, Classic Physique, Women´s Physique, Fitness
 • sobota, 17. septembra 2022 ... semifinále a finále  Elite PRO World Championships začína o 18:00 resp. 20:00 pre kategórie Bodybuilding Open, Bikini, Men´s Physique, Bodyfitness

Predbežné štartvé listiny amatérskej časti 2022 Arnold Classic Europe budú známe v priebehu nasledujúceho týždňa, prvé informácie z centrály IFBB hovoria, že v Seville by sme na súťažnom pódiu mohli sledovať:

 • Elite PRO Bodybuilding OPEN ... 10 súťažiacich, medzi nimi budú aj mená Tomáš KAŠPAR (Česko), Mika SIHVONEN (Fínsko), Mateusz ZAGOROWSKI (Poľsko), Stanimir ETOV (Bulharsko), Domenico INTERMAGGIO (Nemecko) atď.; po tom, čo Elite PRO šampión Michal ohlásil ukončenie činnosti v organizácii Elite PRO, myslím, že práve medzi týmito borcami sa bude rozhodovať o víťazovi
 • Elite PRO Bodybuilding 95kg ... 17 súťažiacich, medzi nimi bude aj Jiří ČERMÁK z Česka
 • Elite PRO Classic Physique ... 14 súťažiacich, medzi nimi budú aj mená Sergey SHERCHSEV (Kazachstan), Serhii DANILETS (UKrajina), Jakub KOLÍNEK (Česko), Aristide MBOMMI (Nemecko), Adrian CYRONEK (Poľsko) atď.
 • Elite PRO Men´s Physique ... 25 súťažiacich, medzi nimi Dmytro HOROBETS (Ukrajina)
 • Elite PRO Bikinifitness ... 28 súťažiacich, medzi nimi aj reprezentantky Česka Veronika ZEMANOVÁ, Renata SOUČKOVÁ, Monika ŠPAČKOVÁ, Jana JEŘÁBKOVÁ atď.
 • Elite PRO Bodyfitness ... 14 súťažiacich, medzi ktorými bude chýbať Adela ONDREJOVIČOVÁ, ktorá pôsobenie v Elite PRO organizácii ukončila na prelome júna a júla, následne si vybojovala PRO kartu v alternatívnej NPC federácii a získala aj postup na tohtoročný Olympia Weekend v Las Vegas
 • Elite PRO Wellness ... 15 súťažiacich, vrátane Lexy OLIVER z Brazílie
 • Elite PRO Women´s Physique ... 4 súťažiace
 • Elite PRO Fitness ... 2 súťažiace

Slovensko v Elite PRO časti súťaže 2022 Arnold Classic Europe nemá zastúpenie. Mená tých reprezentantov Slovenska, ktorí v Španielsku napokon 100% nastúpia na súťažné pódiá, budeme vedieť po registrácii 15. septembra 2022.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia