Milan ČÍŽEK z Asociácie Elite PRO dnes oslavuje jubileum

Milan ČÍŽEK z Asociácie Elite PRO dnes oslavuje jubileum

kurz trenerov fitness

IFBB Slovakia pôsobí na našej scéne od roku 1993, od momentu, kedy nastalo rozdelenie bývalého spoločného štátu Slovákov a Čechov, Československa. Do roku 2011 na čele Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja, neskôr premenovanej na Slovenskú asociáciu kulturistiky, fitness a silového trojboja, stál Michal ČAPLA. Toho po voľbách v roku 2011 nahradil na prezidentskom poste Milan ČÍŽEK, ktorý od prelomu 20. a 21. storočia do roku 2011 zastával post hlavného reprezentačného trénera asociácie.
Michal ČAPLA bol z IFBB Slovakia vylúčený disciplinárnym rozhodnutím v roku 2018, Milan ČÍŽEK o svoj post prezidenta prišiel vo voľbách v decembri 2016 a po nástupe Mlsnovho vedenia v IFBB Slovakia nezastáva žiaden významný funkcionársky post. Dokonca Čížek nekandidoval opätovne v roku 2018 ani na post šéfa antidopingovej komisie v organizácii EBFF/IFBB.

V roku 2017 čelil Čížek viacerým atakom zo strany funkcionárov IFBB Slovakia, ktorí už aktuálne nie sú na rozhodujúcich postoch. Svoje organizačné úsilie od januára 2018 venuje Čížek na Slovensku pôsobiacej organizácii Elite PRO Slovakia, ktorá do roku 2019 vstúpila s novým názvom - Asociácia Elite PRO. Prvý rok existencie Asociácie Elite PRO sa spája s významným životným jubileom, ktoré Milan ČÍŽEK oslavuje práve dnes. A my sa pripájame ku gratulantom!

"Áno, je to tak", potvrdil pre náš portál Igor KOPČEK, "Čížek práve dnes oslavuje 60. narodeniny. Milana poznám ešte z dôb, kedy sme obaja súťažili na Krajských majstrovstvách východoslovenského kraja v rokoch 1985 a 1986 - ja som na súťažné pódiá nastupoval ako junior, on už súťažil v seniorskej kategórii. Obaja sme boli skôr priemerní, ako mimoriadne talentovaní, naprek tomu sme sa obaja v druhej polovici 80. rokov začali venovať príprave súťažiacich - dorastencov, juniorov, chlapcov aj dievčat. Postupne sme sa stretávali na väčšine súťaží na Slovensku a naši zverenci bojovali medzi sebou o úspech na súťažnom pódiu. Nielenže sme sledovali, čo robí konkurencia, ale sme si aj vzájomne pomáhali, podporovali sa.

Samozrejme, obaja máme na tie isté témy často odlišný názor, neznamenalo to však, že aj v časoch mimoriadne turbulentných by sme pálili za sebou všetky mosty. Aj to je dôvod, prečo po prehratých voľbách v roku 2016 som na Čížeka nezabúdal, aj napriek tomu, že tu bola jasná snaha o to, aby upadol do zabudnutia. Som rád, že Čížek zvládol všetky zložité momenty so zdvihnutou hlavou a verím, že ani v budúcnosti "neohne chrbticu". Aj zlá skúsenosť je skúsenosť, hlavne na ňu netreba zabúdať.

Lojálnosť má pramálo spoločné so slovom LOKAJ tzn. čakám, že Čížek aj ďalších 5,10, alebo 15 rokov bude pôsobiť prínosne pre slovenskú scénu bodybuildingu a fitness. Už to, že od roku 2017 spolupracujeme na edukačnom projekte žiadaných trénerských kurzov Inštruktor Bodybuildingu a Fitness (poznámka - kde je Milan v pozícii hlavného lektora), že je jedným z lektorom projektu BikiniFitness Camp je dôkazom, že má čo fanúšikom z našich športov ponúknuť.

Milan, všetko dobré k tvojmu výročiu, prajem pevné zdravie a  čakám od teba ďalšie kroky, ktoré prispejú k rozvoju Asociácie Elite PRO aj amatérskej bodybuilding/fitness scény na Slovensku.

Drž sa, priateľu. Aj po 60-ke pred tebou stoja ďalšie výzvy - nech sa naplnia. Držím palce!"

Diskusia k článku:

AMIX diskusia