Križánek s Hlobíkom po exhibícii v Indii aktuálne v Mexiku

Križánek s Hlobíkom po exhibícii v Indii aktuálne v Mexiku


Michal KRIŽÁNEK, Elite PRO Svetový šampión a dvojnásobný víťaz súťaží Arnold Classic (v Španielsku a v Juhoafrickej republike,) napriek príprave na jesennú časť súťažnej sezóny absolvoval ďalšiu exhibíciu - tentokrát v exotickom Mexiku. Obdobne, ako pred cca pol rokom v Indii, aj do Mexika Michal odcestoval spoločne s trénerom Alexandrom HLOBIKOM.

"O tom, že Michala čaká exhibícia v Mexiku sme vedeli už skôr, otázkou pre nás bolo, akého podujatia sa zúčastní. V tom čase totiž jedinou súťažou na západnej pologuli bol IFBB Elite PRO a IFBB Grand Prix v Miami a až niekoľko týždňov pred odletom sa ukázalo, že budeme hosťami organizátorov Majstrovstiev Mexika, ktoré sa konali v hlavnom meste štátu Baja California, v Mexicali", povedal pre náš portál Alexander HLOBIK počas včerajšieho telefonátu. "Mexiko je federácia zložená z 31 štátov a Mexicali leží doslova na hraniciach z USA, takže organizátori nám zabezpečili letenky do San Diega (USA), odkiaľ nás prepravili do spomínaného hraničného územia. Ubytovaní sme na území USA, kde máme k dispozícii kompletný servis - počnúc jedlom a možnosťami na tréning končiac. Na oficiálne akcie, ktoré súviseli so šampionátom, nám k dispozícii dali šoféra takže s prepravou z USA do Mexika neboli žiadne veľké problémy.  S návratom do USA to bolo komplikovanejšie, pretože z piatka na sobotu sme si v rade áut odstáli takmer 3 hodiny - zo soboty na nedeľu sme hranicu prešli pešo za 20 minút. Organizátori nám program vyskladali tak, aby sme všetko zvládli bez zbytočného náhlenia - mali sme čas na spánok, jedlo, tréning, odpočinok. Samozrejme, pre Michala a aj pre mňa je 9 hodinový časový posun oproti nášmu času poriadnou záťažou, ale do 2019 Arnold Classic Barcelona ostáva cca 8 týždňov, takže nie je priestor na výhovorky. Okrem časového posunu zvládnuť sme museli aj doslova spaľujúcu horúčavu - v noci tu máme cca 30°C, cez deň sa teploty držia nad 40°C."

"Exhibícia v Mexiku bola pre Michala ďalšou skvelou príležitosťou ukázať sa ako bodybuilding šampión.", pokračoval Hlobik. "V hale, kde sa šampionát konal, bolo viac ako 1000 divákov, organizátori samozrejme chceli, aby Michal pózoval aj medzi nimi - takže im vyhovel. Napokon vystúpenie, ktoré malo trvať cca 10 minút sa natiaho takmer na trojnásobok, bolo naozaj ťažko odmietnuť záujemcov o fotografovanie, ktorí doslova s otvorenými ústami sledovali takmer 125kg vážiaceho Michala."

"Domov odlietame v utorok, organizátori nám dnes prisľúbili výlet do Los Angeles", doplnil Hlobika Michal KRIŽÁNEK, ktorý sa počas nášho rozhovoru s Alexandrom práve vrátil z výdatného obeda. "Samozrejme, ak sa podarí, pôjdeme aj do Gold´s Gym Venice na tréning a rád by som sa osviežil aj v Tichom oceáne, táto horúčava je doslova na nevydržanie. Pocítil som to aj na tréningu stehien ... ale, to si môžete pozrieť na priloženom videoklipe." s mohutným smiechom zakončil Michal náš rozhovor.

Michal Križánek - fragmenty z tréningu stehien v USA
Diskusia k článku:

AMIX diskusia
ked je hic
autor: resenmut | dátum: 22.07.2019 19:52:21
no,..ked je v cinkarni,..nad 28C uz to nie je ono,... tam sa da este tak cvicit,..pri nohach ze cvicim len po jednej nohe ci drepy, tlaky, prednozky,...tlak, tep nejde tak vysoko,.ale ak je este teplejsie tak radsej skocit do jazera, ci mora, ci bicykel ale len po tienistych lesnych cestach,..nie velmi do kopca,...