Roman VAVREČAN vs Mika SIHVONEN - 2019 IFBB Nocco Nordic PRO

Roman VAVREČAN vs Mika SIHVONEN - 2019 IFBB Nocco Nordic PRO

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

V Lahti včerajšou prezentáciou odštartovalo 2019 Nordic Fitness Expo, v rámci ktorého sa uskutočnia hneď 3 súťaže - pre domácich súťažiacich sú určené 2019 Majstrovstvá Fínska, súťažiaci zo zahraničia (a samozrejme, aj z domáceho Fínska) o Elite PRO karty a body do projektu IFBB World Ranking môžu súťažiť na 2019 IFBB Jan Tana Classic, Elite PRO súťažiacich čaká 2019 IFBB Nocco Nordic PRO. Organizátori nám oznámili, že počas dvoch dní na dvoch súťažných pódiách sa vystrieda 350 súťažiacich z Fínska, 50 Elite PRO súťažiacich a takmer 200 súťažiacich zo zahraničia, čím sa 2019 Nordic Fitness Expo stane jasne najväčšou bodybuilding/fitness akciou sezóny na severe Európy.
Roman VAVREČAN
Už počas prezentácii v piatok bolo jasné, že boj o prvé miesta sa odohrá medzi dvojicou Mika SIHVONEN (bodybuilder z Fínska na Elite PRO World Champion v kategórii do 90kg z roku 2018) a debutujúcim reprezentantom Slovenska Romanom VAVREČANOM.

"Veril som, že Roman skutočne bude v Lahti bojovať o prvé miesto", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý dianie vo Fínsku sledoval ako člen EastLabs Photo Team-u. "Vavrečan sa mi ukázal už v piatok pred prezentáciou, bolo evidentné, že nalepil na seba množtsvo hmoty, pritom nestratil nič zo svojej povestnej elegancie. Videl som však, že po dvojročnej prestávke robil chyby v prezentácii a pózingu, chyby, ktoré dávali výhodu dokonale pózujúcemu Sihvonenovi. Mika navyše v sobotu večer nastúpil na súťažné pódium vo forme, ktorá sa blížila k najlepšej, akú kedy mal a tak jeho prehra bola (pre mňa) už iba v teoretickej rovine. Napriek všetkému, Roman sa do kolotoča súťaží vrátil vo veľkom štýle - zatvorím oči nad chybami v prezentácii, privriem oko nad formou, ktorá mohla byť (hlavne čo sa týka povrchu) o niečo lepšia a poviem, že 2. miesto je (aj v konkurencii, aká sa v Lahti zišla) signálom správnym smerom. Veľmi ma potešila aj skutočnosť, že rozhodcovia do jedného Vavrečana chválili a počul som aj názor, že práve on a Michal KRIŽÁNEK by sa mohli stať "vlajkovými loďami" Elite PRO organizácie. Čas ukáže, či to bude tak. Romana o 2 týždne čaká Elite PRO Madrid, kde bude bojovať o postup na novembrový Elite PRO World Championships - držím mu palce, nech sa mu to podarí. Čas mu hraje do kariet, za cca 4 týždne môže prísť na súťažné pódium takmer bez nedostatkov."

Roman VAVREČAN vs Mika SIHVONEN - 2019 IFBB Nocco Nordic PRO

Diskusia k článku:

AMIX diskusia