Michal KRIŽÁNEK získal 4. miesto na 2019 Elite PRO World Championships

Michal KRIŽÁNEK získal 4. miesto na 2019 Elite PRO World Championships

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Michal KRIZANEK

Spomínam si na slová Štefana HAVLÍKA po IFBB Svetovom šampionáte (hm ... asi to bolo v Katare v roku 2009), na ktorý prichádzal ako favorit a napriek tomu napokon získal 10. miesto: "Ak chceš víťaziť, niekedy musíš aj prehrať." Práve tieto slová mi prišli na um v momente, ako včera večer na 2019 Elite PRO World Championships v Tarragona vyhlasovali výsledky kategórie Bodybuilding OPEN a rozhodcovský zbor doposiaľ neporazenému Michalovi KRIŽÁNKOVI prisúdil až 4. miesto. Sklamanie? Úprimne ...

Michal na semifinále nenastúpil v TOP fazóne, s pribúdajúcimi minútami na pódiu sa "podlieval vodou" a ani stekajúca farba mu nepridala na celkovom dojme. Prestávka medzi semifinále a finále mu však výrazne prospela a do bojov o cenné kovy nastupoval Michal už v tradičnej forme. Pomohlo mu, že ho tréner Alexander HLOBÍK "osušil", upravil mu farbu a z podkožia mu odtiekla prebytočná voda. A ako vieme, vo finále sa aj v Elite PRO začína od nuly. Samozrejme, Križánek súperov prekonával (ako obvykle) masívnosťou a v mojom internom hodnotení bol na 2. mieste ... ale tajne veril som v jeho víťazstvo. Hovoril som si: "Kto, keď nie on?"

Nestalo sa tak a pohľad do výsledkových listín ukáže, že Križánek získal 4. miesto s výrazným odstupom od trojice konkurentov. Kto ma pozná vie, že reprezentantov Slovenska často vidím na "horšom" mieste, ako napokon získajú - som k nim jednoducho kritickejší. Sú "naši", nič im neodpustím! Napriek tomu ... Križánkovi by som cenný kov bez problémov dal. Gratulujem víťazovi Szimonovi LADOVI k víťazstvu, ale v Tarragona ma najviac upútal Ukrajinec Volodymyr BYRUK.

Michal KRIZANEK
2019 Elite PRO World Champiomships - Michal KRIŽÁNEK

2019 Elite PRO World Champiomships - Bodybuilding OPEN

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Výsledky
autor: BABEboSS | dátum: 03.11.2019 12:57:56
Ja som to mal takto:
1. Szymon Łada Polsko
2. Mika Sihvonen Finsko
3. Volodymyr Byruk Ukrajina
4. Michal Križánek Slovensko
5. Jan Turek Česká republika
6. Lorenzo Leeuwe Nizozemsko
7. Pavel Koukal Česká republika
8. Eddy Wilson Surinam
9. Soepe Koese Surinam
10. Lee Beatrice Trinidad a Tobago

Szymon Łada - vynikajúco pripravený, skvelá symetria, dobre vyzeral pri pózovaní

Mika Sihvonen - dobre pripravený, pekná symetria ale menšie objemy

Volodymyr Byruk - veľký, dobré objemy ale trošku chýbala ostrosť

Michal Križánek - forma nebola TOP ako obvykle, semifinále zaliaty-zavodnený, pózovanie zase trošku rezerva, vo finále už bol skvelý

Jan Turek - dobrá forma, vyzeral pekne ale trošku to chce ešte objemy

Lorenzo Leeuwe - mne osobne sa vôbec nepáči, zo zadu celkom ok ale na najlepší veľmi strácal