KRIŽÁNEK vs Lada, Sihvonen, Byruk - finále 2019 Elite World Championships

KRIŽÁNEK vs Lada, Sihvonen, Byruk - finále 2019 Elite World Championships

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Michal KRIZANEK

Michal KRIŽÁNEK, doposiaľ neporazený Elite PRO šampión a trojnásobný víťaz súťaží Arnodl Classic prišiel do Tarragona, dejiska súťaže 2019 Elite PRO World Championships, ako jasný kandidát na prvenstvo. Napkon z toho bolo nečakané 4. miesto.

"Michal na semifinále nenastúpil v TOP fazóne, s pribúdajúcimi minútami na pódiu sa "podlieval vodou" a ani stekajúca farba mu nepridala na celkovom dojme.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý v Tarragona pôsobil ako člen EastLabs Photo Team-u. "Prestávka medzi semifinále a finále mu však výrazne prospela a do bojov o cenné kovy nastupoval Michal už v tradičnej forme. Pomohlo mu, že ho tréner Alexander HLOBÍK "osušil", upravil mu farbu a z podkožia mu odtiekla prebytočná voda. A ako vieme, vo finále sa aj v Elite PRO začína od nuly. Samozrejme, Križánek súperov prekonával (ako obvykle) masívnosťou a v mojom internom hodnotení bol na 2. - 3. mieste (poznámka - pri pozornom skúmaní fotografií z finále, by som mu dal 3. miesto, pravdou ale je, že výsledky mohlo zamiešať hodnotenie voľných zostáv, ktoré predvádzalo 10 semifinalistov).

Pohľad do výsledkových listín ukáže, že Križánek získal 4. miesto s výrazným odstupom od trojice konkurentov. Kto ma pozná vie, že reprezentantov Slovenska často vidím na "horšom" mieste, ako napokon získajú - som k nim jednoducho kritickejší. Sú "naši", nič im neodpustím! Napriek tomu ... Križánkovi by som cenný kov bez problémov dal. Gratulujem víťazovi Szimonovi LADOVI k víťazstvu, ale v Tarragona ma najviac upútal Ukrajinec Volodymyr BYRUK. Výsledok treba akceptovať - Michal musí zaťať zuby a pracovať na nedostatkoch. Zlepšiť musí hlavne prezentáciu, pózing a voľnú zostavu. Tam strácal naviac bodov, tam najvýraznejšie zaostával za súpermi. A na súťažné pódium musí nastupovať vo forme, ktorá súperom nedá najmenšiu šancu."

KRIŽÁNEK vs Lada, Sihvonen, Byruk - finále 2019 Elite World Championships

Diskusia k článku:

AMIX diskusia