2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk - aj Ilya LUKOVETS príde vo forme!

2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk - aj Ilya LUKOVETS príde vo forme!

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

Siberian Power Show

Ďalším "ťažkotonážnym" súperom nášho Michala KRIŽÁNKA na súťaži 2021 Siberian Power Show v kategórii Bodybuilding Elite PRO bude Ilja LUKOVEC (Ilya Lukovets).

"Áno, je to tak. Prakticky denno denne som v kontakte s organizátorom súťaže 2021 Siberian Power Show Denisom KIJUCINOM, ktorý mi potvrdil, že do Krasnojarska príde súťažiť aj ťažkotonážnik z Bieloruska LUKOVEC.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Členovia EastLabs Teamu mali možnosť vidieť Ilju LUKOVECA na súťažnom pódiu naposledy v roku 2019  - na septembrovej súťaži 2019 Arnold Classic Europe skončil na 5. mieste (porazil ho Križánek, Sihvonen, Lada a Leeuwe), ale na súťažné pódium nastúpil aj v októbri a na 2019 Elite PRO Madrid získal 2. miesto (o jeden bod pred našim Romanom Vavrečanom, na 4. mieste skončil Čech Jan Turek, víťazom sa stal ťažkotonážnik Volodymyr Byruk z Ukrajiny)."

Ilya LUKOVETS

"Ilya LUKOVEC do Elite PRO vstúpil ako absolútny šampión Bieloruska a predovšetkým ako absolútny víťaz Ruského šampionátu, vďaka čomu získal aj Elite PRO kartu.", pokračoval Igor KOPČEK. "V IFBB totiž platí pravidlo, že v prípade, ak národný šampionát má vysokú úroveň, vysoký počet súťažiacich, o Elite PRO kartu môže požiadať aj absolútny víťaz. Ilja LUKOVEC neváhal, o kartu požiadal a už v roku 2018 súťažil v organizácii Elite PRO. Do pozornosti dávam jeho 2. miesta na súťažiach 2018 Elite PRO Malta aj 2018 Elite PRO Madrid.

Ilja LUKOVEC sa narodil v roku 1992 tzn. že v tomto roku oslávi 29 narodeniny. Pri výške 175cm sa jeho mimosúťažná hmotnosť pohybuje nad hranicou 120kg, s akou súťažnou hmotnosťou nastúpi v Krasnojarsku sa nedovážim odhadnúť. Pravdou je, že na Siberian Power Show už súťažil v roku 2018, kde skončil na 2. mieste za Mohamedom El Amani, Egypťanom, ktorý žije, trénuje a pôsobí v Petrohrade a ktorý krátko na to získal PRO kartu v organizácii IFBB PRO League.

Zaujímavosťou je, že Ilja LUKOVEC sa ku kulturistike dostal až s príchodom na vysokú školu - dovtedy sa venoval vodným lyžiam. Na Majstrovstvách Európy v tomto vodnom športe získal umiestnenie v TOP3 a vďaka titulu Majstra Bieloruska aj titul Majster športu. S príchodom na vysokú školu sa preorientoval na bojové športy, odtiaľ bol už iba krôčik k posilňovaniu a ku kulturistike, kde vo veku 20 rokov dosiahol niekoľko skvelých výsledkov

  • 2012 Pohár Bieloruska, absolútny víťaz medzi juniormi
  • 2012 Majstrovstvá Bieloruska, absolútny víťaz medzi juniormi
  • 2012 Majstrovstvá Európy (WFF), absolútny víťaz medzi juniormi
  • 2012 Majstrovstvá sveta (WFF), 3. miesto medzi juniormi

Po prvýkrát som mal možnosť Ilju vidieť na súťažnom pódiu na súťaži 2014 Amateur Olympia World Showdown v Moskve ako 22 ročného juniora, kde súťažil v kategórii do 100kg a získal 3. miesto. Ilya LUKOVETS

"Informácií o aktuálnej forme LUKOVECA nie je veľa, ale súdiac podľa posledných dostupných fotografií, za viac ako rok výrazne nabral na hmote a vzhľadom na význam súťaže, aj napriek zložitým koronačasom predpokladám, že v Krasnojarsku bude súťažiť v životnej forme.", uzavrel svoje rozprávanie Igor KOPČEK.

Zdroje Ambal.ru
Bodybuildingillustrated.ru

Diskusia k článku:

AMIX diskusia