Trafí sa Michal Križánek do výsledkov súťaže 2021 Mr. Olympia?

Trafí sa Michal Križánek do výsledkov súťaže 2021 Mr. Olympia?


Ako dopadla finančná kontrola Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v SAFKST?
KLIKNI a ČÍTAJ!Fiančná kontrola SAFKST


A je to tu! Ďalší ročník Olympia Weekend-u začína a s ním aj sledovaná Mr. Olympia. Tá má od roku 1989 konkurenciu v podobe súťaže Arnold Classic, ale 24 ročný "vekový rozdiel" hovorí jasne v prospech Olympie. Posledného Olympia Weekend-u som sa zúčastnil v roku 2017, napriek všetkému však pozorne sledujem štartové listiny a aj výsledky každého z nasledujúcich ročníkov.

Slovensko (na rozdiel od susedného Česka) malo na Olympia Weekend-e súťažiaceho (ak hovoríme o bodybuildingu a nie o bodyfitness; atmosféru Olympia Weekendu 3x zažila Elite PRO bodyfitness šampiónka Adela ONDREJOVIČOVÁ) v tomto miléniu iba niekoľkokrát:

  • 2002 ... Jaro Horváth
  • 2008 ... Jaro Horváth (v kategórii do 202lbs)
  • 2010 ... Jaro Horváth (v kategórii do 202lbs)
  • 2011 ... Jaro Horváth (v kategórii do 202lbs)
  • 2013 ... Marián Čambal (v kategórii do 212lbs)
  • 2014 ... Andrej Mozoláni (v kategórii do 212lbs)
  • 2019 ... Tomáš TABAČIAR (v kategórii do 212lbs)

Posledným súťažiacim zo Slovenska na "Olympii" bol Tomáš TABAČIAR, ktorý v kategórii do 212lbs získal 15. miesto. Postup na Olympia Weekend si zo Slovákov v tomto miléniu vybojovali aj Marián ČAMBAL s Andrejom MOZOLÁNIM (obaja zhodne skončili pred bránami TOP15), výsledkovo najlepší je však Jaro HORVÁTH. Ten súťažil v kategórii OPEN, ale aj v kategórii do 202lbs, v ktorej získal v roku 2010 6. miesto a o rok neskôr dokonca 4. miesto. Či sa to niekomu páči/nepáči, Jaro HORVÁRTH stále je jediný súťažiaci zo Slovenska, ktorý na Olympia Weekend-e (pod vlajkou Slovenska) nielenže stál na pódiu s najlepšími borcami sveta vo svojej kategórii, ale sa s nimi aj reálne porovnával a bojoval o niektorú z TOP3 priečok.

Pozornosť v bodybuilding svete aktuálne vzbudzuje ďalší Slovák, v Elite PRO súťažiaci 31 ročný, 130kg vážiaci a 186cm vysoký Elite PRO šampión Michal KRIŽÁNEK. Práve s Michalom spracoval zaujímavý rozhovor Vladimír Bilohuščin a jedna z jeho otázok sa týkala práve Olympia Weekend-u. Kto sa stane (podľa Križánka) víťazom súťaže 2021 Mr. Olympia? Dočítate sa v nasledujúcom článku.

Bilohuscin

Vladimír BILOHUŠČIN, sportnet.sme.sk: koniec sezóny je pre profesionálneho kulturistu Michala KRIŽÁNKA ako z učebnice. Slovenský reprezentant v priebehu dvoch týždňov zvíťazil na podujatí Arnold Classic Europe, kde sa stal taktiež Elite PRO Majstrom sveta, tento víkend sa mu podarilo ovládnuť aj IFBB Mr. Universe PRO. V rozhovore sa tiež dočítate:

  • ktorú výhru si cení viac
  • ako vníma neprajné odkazy na sociálnych sieťach
  • kto sú jeho favoriti na podujatí Mr. Olympia

*Na začiatok sa vráťme k súťaži Arnold Classic, kde ste pred pár týždňami získali už svoj piaty titul. Ako by ste zhodnotili svoju formu? Bola zatiaľ najlepšia v kariére?
Môžem povedať, aj podľa toho, aké som mal ohlasy, že bola zatiaľ najlepšie dotiahnutá, akú som kedy mal. Čiže áno, bola najlepšia v kariére.

*Po tomto úspechu ste si ani nestihli dať pauzu a cestovali ste na súťaž IFBB Mr. Universe PRO, kde ste dokázali taktiež zvíťaziť. Aké sú vaše pocity z tejto súťaže, ktorá mala neuveriteľne dlhú prestávku?
Organizácia podujatia bola výborná, naozaj bolo o mňa postarané. Zavolali si ma na tlačovú konferenciu, kde som sa cítil ako hviezda. Čo sa týka samotnej súťaže, tak obsadenie nebolo také kvalitné ako na Arnold Classic, ale napriek tomu chlapci vyzerali výborne, boli dobre pripravení.

*Ak by ste tieto dve súťaže porovnali, ktorá výhra je pre vás cennejšia?
Vždy sa sústredím na Arnold Classic, pretože momentálne to býva spojené s Elite PRO Majstrovstvami sveta. Ale IFBB Mr. Universe sa konalo po vyše 45 rokoch, čiže som sa zapísal do histórie ako jej prvý víťaz po obnovení, čo sa nesmierne cení.

Michal KRIŽÁNEK

*Nemrzí vás trocha, že aj po takýchto výborných úspechoch sa stále nájdu ľudia, ktorých komentáre sú neraz za čiarou?
Nechcem byť neslušný, ale sú to zakomplexovaní tupci, ktorí závidia a nevedia, čo tento šport obnáša. Nestojí to ani za reč, ale neskutočne ma to vytáča, pretože reprezentujem Slovensko, som na svoju krajinu hrdý. Ale keď ťa vlastní urážajú takýmito komentármi, tak to naozaj nestojí za reč.

*Vy ste momentálne najväčšou hviezdou asociácie Elite PRO. Fanúšikovia, či zahraničné média, vám ale neustále kladú otázku, kedy prestúpite do známejšej Pro League, ktorá usporadúva slávny turnaj Mr. Olympia.
Prestúpim tam, keď budem mať formu na absolútnu výhru celého podujatia. Rátam, že by to mohlo prísť tak do troch rokov, ale naozaj sa to nedá odhadnúť. Nič radšej nechcem dopredu sľubovať, aby som zasa zbytočne nerozvíril vody.

*Napriek tomu, že nie ste zatiaľ v zámorskej organizácii, treba povedať, že vás tam už dobre poznajú. Napríklad spomenieme menšiu výmenu názorov so Sergio Olivom mladším na sociálnych sieťach.
Nepovedal by som, že som s ním mal nejakú výmenu, práveže som mu povedal, že je jedným z mojich najobľúbenejších kulturistov v NPC. Len som trocha podrýpol, že keď tam prídem, tak taký dobrý nebude a bude vždy za mnou. To bolo ale myslené zo žartu.

*Ako teda má verejnosť vnímať tieto vaše 'podpichnutia' do elitných amerických kulturistov?
Ja to vnímam ako taký žart, vôbec to neriešim. Ale Američania sú takí, že to potrebujú riešiť. Ale je to dobré, pretože ma to zviditeľňuje a pridáva mi to sledovateľov, čiže som rád, nech sa bavia.

*Nás už tento víkend čaká vrchol roka, ktorým je podujatie Mr. Olympia. Kto podľa vás obsadí medailové pozície?
Môj tip je, že si prvenstvo odnesie Brandon Curry, striebro obhajca prvenstva Big Ramy a na tretej pozícii sa umiestni William Bonac.Zdroje Vladimír Bilohuščin - sportnet.sme.sk

Diskusia k článku:

AMIX diskusia