VIDEOKLIP - na tréningu so Sarou BACK, nohy a zadok

VIDEOKLIP - na tréningu so Sarou BACK, nohy a zadok

Kurz trénera fitness a kulturistiky

Je nedeľa, deň po finále prestížnej súťaže Arnold Classic 2017 USA, kde pôsobil mimoriadne početný EastLabs Team. Pred chvíľou skončil tradičný seminár s Arnoldom Schwarzeneggerom, po ktorom táto súťaž nesie meno. Po upršaných dňoch sa na Columbus konečne usmialo slnko, a tak sme s kolegom Gáborom Várszergim mohli vyraziť za profesionálnou bikinifitnesskou z Fínska Sarou Back.

So Sarou sme dohodnutí, že dnes sa podrobnejšie pozrieme na jej tréning nôh a zadku (Gábor foto, ja video). Úprimne, netušili sme, či Sara dohodu dodrží - súčasťou Arnold Sports Festivalu je už tradične aj súťaž určená pre profesionálne bikinifitnessky (tzv. Bikini International) na ktorej mala Back veľké ambície. Výsledok? Delené 16. miesto a obrovské sklamanie. Sara je však skutočná profesionálka, ktorá vie, že iba tvrdá práca prináša úspech a jeden, jediný výsledok na profesionálnej pohárovej súťaži (šéfredaktorka stránky BikiniFitness.SK, naša kolegyňa Saskia CAKOCI pracuje na analýze spôsobu rozhodovania v IFBB PRO divízii - aj preto, aby získala výhodu na premiérových súťažiach, ktoré ju čakajú už tento rok práve medzi profesionalkami) ešte nikomu výrazne neznížil, alebo nezvýšil kredit - na stretnutie s nami prišla odhodlaná a plná energie.
Sklamanie sem, sklamanie tam, pár hodín po finále Bikini International sa odpočívať nebude! Dnes má v pláne zaťažiť dolnú časť tela, ktorá je pre mnohé bikinifitnessky problémovou časťou tela - nohy a zadok. Prečo nemôže Sara odpočívať? Už týždeň po "Arnoldovi" ju totiž čaká ďalšia súťaž - 2017 IFBB Fit World PRO (pozn. Sara na tejto súťaži, ktorá sa konala cez víkend v Culver City, Kalifornia, obsadila v silnej konkurencii ôsme miesto).

Sara Back - tréning nôh a zadku, 2017 Columbus, USADiskusia k článku:

AMIX diskusia