Olívia POHÁNKOVÁ získala podporu spoločnosti NEBBIA

Olívia POHÁNKOVÁ získala podporu spoločnosti NEBBIA

Priznávam, mám 52 rokov a som amatér! Amatér vo všetkom, čo som robil - ako tréner, poradca, konzultant (a sem-tam ešte robím). Amatér v tom slova zmysle, že Jaro HORVÁTH, Marian ČAMBAL, Števo HAVLÍK, Milan ŠÁDEK, alebo Marietta ŽIGALOVÁ či Klaudia KINSKÁ mi nikdy nezaplatili ani cent (či halier) za to, že so mnou spolupracovali (alebo ja som spolupracoval s nimi?) Nemuseli. Nechcel som. Som predsa amatér. A amatér ... ten keď robí čokoľvek, robí to zo všetkých možných dôvodov - ale určite nie pre peniaze (zväčša kvôli radosti a pocitu užitočnosti .. a toho som si užil dosť a dosť). Aj preto som si sám vyberal, s kým budem/nebudem spolupracovať, komu pomôžem ... a komu nepomôžem (Weiterovej som nepomáhal .. aj keď chcela,  Cakoci som pomohol) :-)

Viem, viem, počul som, dokonca aj čítal ... Slovensko je aktuálne plné nahnevaných, arogantných, ukrivdených, nepovšimnutých "fitness odborníkov" tzv. profesionálov, ktorí VYŽADUJÚ (pod rôznymi zámienkami) kadejaké finančné benefity (dúfam, že iba tie) - veď profesionál je ten, kto berie peniaze (benefit) za to, čo robí. A prikazujú. A chvália sa cudzím perím. Chápem. Ale nerozumiem. Otázkou ale je, či názor "profesionála" je vždy aj názorom odborníka, ktorým sa treba riadiť. Aj keď prikazuje, lebo si myslí, že má tú moc - ten je a ten nie je tvoj kamarát, na toho sa môžeš dívať a na toho sa neopováž pozrieť ani jedným očkom! Čo tak niekedy použiť hlavu a riadiť sa osobnou skúsenosťou? Alebo pozrieť sa do minulosti? Stačí iba do blízkej minulosti a poučiť sa! 
Priznávam, mám 52 rokov a som amatér! Amatér, čo často do svojej činnosti vkladá to, čo profesionálom (občas) chýba - hovorím o srdci, priatelia. Aj preto je EastLabs Team plný amatérov. A máme svoj názor. Aj na profesionálov. Nech sedia na akejkoľvek (dôležitej) stoličke. Nech sú dosadení (tam kde sú) kýmkoľvek a začokoľvek. Poviem vám ... nech vám tvrdí kto chce čo chce, byť amatérom vôbec nie je zlé :-)

A netajím, ak by som bol v pozícii trénera/konzultanta Olívie POHÁNKOVEJ, aj jej by som pomáhal ako amatér tzn. zadarmo tzn. bez toho, aby mi musela čokoľvek platiť. Dôvod? Kto číta ten vie - nech si hovorí/píše kto chce čo chce, Olívia POHÁNKOVÁ je pre mňa aktuálne najväčšia bikinifitness hviezda Slovenskej scény (no ... aby som bol úprimný, pár milimetrov za ňou sú bok po boku Pleváková s Cakoci), ktorej držím palce na jej ceste v IFBB PRO divízii (samozrejme, Sabine sa Saskii tiež ... a Majerníkovej, Košeckej, Ondrejovičovej atď. ... a aj amatérkam, ktoré túžia stať sa profesionálkami). A ak by som bol aktuálne vedľa Pohánkovej ako amatér, mal by som obrovskú radosť z toho, že jej môžem pomáhať kráčať po ceste, ktorú som mal možnosť sledovať z blízka s viacerými mojimi zverencami. Ona ale moju pomoc (jasne, že amatérsku) nepotrebuje! V roku 2015 aj 2016 ukázala, že dokáže kráčať po svojej športovej ceste sama, spoliehajúc sa iba na svoj zdravý úsudok, rozum, osobnú skúsenosť, cit. Bez profesionálov (fitness odborníkov), iba s podporou, ktorú má od sponzorov.
Priatelia, chcem vám oznámiť, že počnúc dneškom po spoločnosti AMIX Nutrition Olívia POHÁNKOVÁ získava podporu ďalšieho prestížneho partnera, ktorým nesporne je spoločnosť NEBBIA. A ja mám (aj za ňu) obrovskú radosť ... s ktorou som sa s Vami chcel podeliť týmito riadkami. Verím, že radosť nemám sám!

Diskusia k článku:

AMIX diskusia