Valéria Rondziková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Valéria Rondziková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Má 21 rokov a pochádza z Bardejova, študuje na Prešovskej univerzite v Prešove. Na súťažnej scéne sme ju mohli po prvýkrát vidieť v roku 2016 a v jarnej sezóne 2017 dosiahla na každej súťaži na ktorú nastúpila cenný kov. Reč je o Valérii RONDZIKOVEJ, ktorá v tejto sezóne zaujala symetriou postavy nie len rozhodcov, ale aj nás. Aké výsledky má teda na konte Valéria?
  • 13. miesto ... 2016 majstrovstvá Slovenska juniorov (bikini do 163cm)
  • 7. miesto ... 2016 Amix Patriot Cup (bikini juinorky do 163cm)
  • 6. miesto ... 2016 Tatranský pohár (bikini do 166cm)
  • 7. miesto ... 2016 Mozolani Fitness Cup (bikini do 163cm)
  • 1. miesto ... 2017 Extrifit Slovakia Cup (bikini do 164cm)
  • 2. miesto ... 2017 majstrovstvá Slovenska juniorov (bikini do 166cm)
  • 3. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (juniorky do 166cm)
  • 3. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (ženy do 166cm)

Valéria RONDZIKOVÁ - jej cesta k bikinifitness

V detstve sa Valéria síce nevenovala žiadnej pohybovej aktivite, no mala blízko ku gymnastike. Zhruba pred troma rokmi však navštívila posilňovňu. „Predtým som len cvičila doma so zameraním na brušné svalstvo, pretože som chcela, ako každá tínedžerka, vyrysovaný six-pack,“ do posilňovne ju však priviedol chtíč nabrať svaly a hmotu.

„Môj metabolizmus funguje na princípe „jedz koľko chceš, no aj tak nepriberieš“. Mnohí by pre to vraždili, no asi každému chýba to, čo nemá,“ vysvetľuje Valéria, ktorá nebola nadšená z toho, že od každého počúvala, aká je chudá. „Výsledky sa dostavili pomerne rýchlo a to ma ešte viac namotivovalo. Konečne som na sebe pozorovala ženskosť, krivky a moje trčiace kosti sa začali obaľovať svalovou hmotou,“ hovorí Valéria.

Svaly naberala, aj keď na začiatku zdravú stravu vôbec neriešila a ako všetci si myslela, že svaly budú častým cvičením abnormálne. Avšak napriek tomu prvú diétu skúsila až keď sa rozhodla nastúpiť na súťažné pódium. „Nápad so súťažením neprišiel z mojej hlavy. Keď som si v našom fitness centre raz kupovala permanentku, pán, ktorý tam pracuje mi to navrhol, pretože mám vraj veľmi dobrú genetiku,“ spomína Valéria. A tak si to vzala do hlavy ako cieľ – postaviť sa raz na súťažné pódiá.

„Trénujem sa sama, nad trénerom som nikdy ani neuvažovala. Jediný, kto mi pri mojich začiatkoch pomáhal bol môj priateľ, s ktorým sme cvičili podobné tréningy,“ objasňuje Rondziková, ktorú ma bikinifitness upútala najmä ženskosť, krásne ladné pohyby. „Nie je v nej potrebné veľké množstvo svalov. Aj keď sa mi osobne svaly páčia, do kategórie bodyfitness by som ísť nechcela. Mojím cieľom je zachovať si ženskosť a zároveň mať krásne vypracované svaly,“ hovorí o výbere kategórie Valéria, ktorej v rozhodovaní pomohla aj rodina. Podpora od najbližších ju nabudila v plnení si cieľov a tak začala jej súťažná púť.

Celé znenie článku nájdete na partnerskom projekte BikiniFitness.SK, šéfredaktorkou ktorého je úspešná bikinifitnesska, IFBB PRO a šéfredaktorka portálu EastLabs.SK SASKIA CAKOCI

Diskusia k článku:

AMIX diskusia