Spoločnosť BioTechUSA sponzoruje Andreu NEUMANNOVÚ

Spoločnosť BioTechUSA sponzoruje Andreu NEUMANNOVÚ

Spločnosť BioTechUSA je jednou z najväčších a najznámejších predajcov suplementov, ktorú poznajú športovci snáď naozaj po celom svete. Práve na Slovensku začal BioTechUSA spolupracovať s dvoma novými atlétkami - Andreou NEUMANNOVOU a Erikou TARKULIČOVOU. Kto sú tieto dve bikinifitnessky, ktoré si právom získali pozornosť firmy BioTechUSA?

Kto je teda Andrea NEUMANNOVÁ a aké úspechy dosiahla v tomto roku?

  • 1. miesto ... 2017 SAKFST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 164cm)
  • 3. miesto ... 2017 EFBB Majstrovstvá Európy žien (bikinifitness do 164cm)
  • 1. miesto ... 2017 Diamond Cup Ostrava (bikinifitness do 166cm)

Aké boli začiatky Andrey NEUMANNOVEJ?

„Nikdy v živote som nemala k športu blízko. Dokonca som do dvadsiatich rokov nemala ani tenisky. Tie som bola nútená kúpiť si až vtedy, keď som začala chodiť do fitka. Postupom času som začala cvičiť oveľa viac, takže sa môj šatník zúžil len na legíny a tenisky,“ smeje sa Štúrovčanka Neumannová.

„Cvičiť som nezačala kvôli zovňajšku, ani forme, či schudnutiu. Bolo to pre mňa psychické odreagovanie,“ prezrádza dôvod prvej návštevy fitka Andrea. Najprv to bolo len kardio, keď sa však postupne cítila stále lepšie po každom fitness tréningu, začala sa sama vzdelávať v oblasti zdravej výživy a správneho tréningu. A odvtedy sa venuje cvičeniu naplno.

„Neskôr ma vo fitness centre oslovil tréner, či by som neskúsila aj súťaženie. Nakoľko som bola v cvičení veľmi aktívna, súhlasila som,“ spomína na svoj impulz súťažiť Andrea, najnovšie tiež sponzorovaná firmou BioTechUSA. Kategória bola viac-menej jasná. Bikinifitness, v ktorej dominuje ženskosť a ženské línie. „Som rada, že v bikinifitness sa teraz uprednostňujú subtílne postavy,“ prezradila Andrea, ktorá chce v bikinifitness ostať aj naďalej a prestup do iných kategórií určite neplánuje.

Andrea NEUMANNOVÁ - zmeny viedli k úspechu

Andrea spravila oproti jarnej sezóne 2016 vo svojej príprave mnoho zmien. Sama hovorí, že sa cíti lepšie a je viac motivovaná ako kedysi. „Zmenila som aj tréningy, aj v offseason som robila 2 fázové tréningy, zaradzovala som veľa kardia, najmä beh,“ spomína na svoje jesenné obdobie, kedy vynechala súťaže Andrea.
„Nepáčia sa mi dievčatá, ktoré v off-season priberajú veľa - okolo 15 kíl. Pozrime sa napríklad na Saskiu Cakoci – či sa na ňu pozriem v offseason, alebo na súťaži, vždy vyzerá perfektne a primerane, nikdy nepriberá extrémne,“ povedala v rozhovore Andrea, ktorej cieľom bolo v off-season schudnúť aj zo svalstva. Podarilo sa - schudla 6 kíl svalstva, aby sa priblížila vízii, ktorá sa jej pozdávala. „Povedala som si, že to bude buď teraz, alebo nikdy,“ smeje sa Aďa, ktorá musela tiež ubrať z váh, aby sa jej už viac nerozširoval spodný chrbát a driek, ktorý chcela zachovať úzky.

„S blížiacimi súťažami som začala trénovať trojfázovo, zaradila som aj sacharidy a znížila kalorický príjem,“ hovorí o svojom zmenenom tréningu Aďa, ktorá vnímala aj mnohé názory na svoj zovňajšok od ľudí. „Mnohí ma podceňovali aj pred majstrovstvami Slovenska a musím uznať, že svoju formu som dokázala skvalitniť aj napriek tomu, že pred Diamond Cup-om v Ostrave som nemala žiadne sacharidové nuly,“ opisuje svoju cestu Neumannová, ktorá tak nedala neprajníckym komentárom na svoju osobu šancu. Zmena prišla aj v líčení a plavkách, čím Andrea zjemnila celkový look na pódiu – a to u rozhodcov zabodovalo.

Andrea NEUMANNOVÁ - aké bolo pódium 2017?

Napriek viacerým ohlasom, že to Aďa nezvládne, sa nevzdala a prvým krokom k jej úspechu bolo víťazstvo na majstrovstvách Slovenska. V kategórii do 164cm získala zlato. „Bola som veľmi rada, že som to dokázala a nominovala som sa na ME, kde som chcela byť ešte lepšia,“ hovorí Andrea, ktorá tak pracovala na zlepšení svojej formy. „Všetci do mňa investovali nádej a ja som do toho dala svoje maximum. Bola som neskutočne šťastná, že som sa dostala do finále a do prvej trojky, čo bol najlepší výsledok z celej ženskej časti bikinifitnessiek,“ spomína Andrea na svoje tretie miesto z Európskeho šampionátu, po ktorom si ju zavolali aj na antidopingovú kontrolu.

Následne sa Andrea zúčastnila Diamond Cupu v Ostrave, kde dosiahla na ďalší ohromujúci úspech - z tejto súťaže odišla tiež so zlatou medailou na krku. „Som vďačná za to, čo som dosiahla na Slovensku a na Európskom šampionáte, ale Diamond Cup bol pre mňa najväčšie víťazstvo – mohla som sa porovnať so skutočnou elitou. Keď som vyhrala, nemohla som tomu uveriť, triasla som sa a bola som neskutočne šťastná,“ spomína na Ostravu Andrea.

Andrea NEUMANNOVÁ - ciele, vzory a motivácia

Andrea je súťažiaca, ktorá sa v diéte riadi hlavou. „Človek má v diéte najmä stres z toho, že mu chýba energia, musí stihnúť veľa činností a napriek tomu aj trénovať. Ja sa však snažím čítať veľa autosugestívnych kníh a rozvíjať samu seba, aby som sa dokázala „nakopnúť“ aj sama. Samozrejme veľa krát bojujem s únavou, alebo sa mi nechce, no v živote som si prežila horšie veci a tak viem, že tieto veci vôbec nie sú ťažké - takými ich robíme len my, ľudia,“ prezrádza Andrea svoj pohľad na mnohokrát ťažko zvládanú prípravu, v ktorej musí pretekár bojovať s mnohými aspektmi vyčerpania z nízkeho prísunu sacharidov a energie.

Andrea Neumannová jednoznačne patrí medzi najvýraznejšie slovenské osobnosti bikinifitness na sociálnych sieťach, ak nie je dokonca tou najsledovanejšou. „Nakoľko u mňa prevažujú pozitívne komentáre a ohlasy, vždy ma to motivuje a poteší. Niekedy keď sa mi zdá, že forma je zlá, pričom však robím všetko čo mám a vydávam zo seba maximum ale cítim, že ľudia ma podporujú a veria vo mňa, vzpruží ma to aj v najhoršej diéte,“ povedala v rozhovore Andrea Neumannová.

„Vzory nemám. Viem, ako by som chcela vyzerať a čo chcem dosiahnuť. Ale vzory, na ktoré by som sa chcela podobať skutočne nemám,“ priznáva Neumannová, pre ktorú je najväčším odreagovaním práve cvičenie a možno ju na súťažnom pódiu uvidíme už v septembri na Arnold Classic v Barcelone, no všetko je nateraz otázne.

„Na záver by som chcela poďakovať mojim rodičom, ktorí to so mnou zvládajú. Tiež môjmu priateľovi, za to, že ho mám a stojí pri mne. Gabriele a Borisovi Mlsnovcom a Pavlovi Korpášovi by som chcela poďakovať tiež, pretože mi pomáhali v príprave. No a v neposlednom rade ďakujem BioTech-u, ktorý si ma vybral spomedzi mnohých úspešných fitnessiek a bude ma sponzorovať. Som za to veľmi vďačná,“ hovorí Andrea a takto uzatvára náš príjemný rozhovor.

Aké úspechy dosiahne v jeseni 2017 Andrea NEUMANNOVÁ, atlétka sponzorovaná firmou BioTechUSA? Dozvieme sa už čoskoro. Jedno však viem určite - verém v jej progres a ďalšie skvelé výsledky!

Diskusia k článku:

AMIX diskusia