Spoločnosť BioTechUSA sponzoruje Eriku TARKULIČOVÚ

Spoločnosť BioTechUSA sponzoruje Eriku TARKULIČOVÚ

Spločnosť BioTechUSA je jedným z najväčších a najznámejších producentov a predajcov suplementov, ktoré poznajú športovci snáď naozaj po celom svete. Práve na Slovensku začala spoločnosť spolupracovať s dvoma novými atlétkami – Andreou NEUMANNOVOU a Erikou TARKULIČOVOU. Práve preto sme sa rozhodli vám obe predstaviť obe športovkyne, ktoré budú odteraz podporované BioTechUSA.

Kto je teda Erika TARKULIČOVÁ a aké úspechy dosiahla v tomto roku?

  • 1. miesto ... 2017 Extrifit Slovakia Cup (bikini žien do 160cm)
  • absolútny víťaz ... 2017 Extrifit Slovakia Cup (bikinifitness žien)
  • 1. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 160cm)
  • 4. miesto ... 2017 EFBB Majstrovstvá Európy (bikinifitness ženy do 158cm)

Erika TARKULIČOVÁ – aké boli jej začiatky?

Jej predchádzajúca pohybová príprava na základnej a strednej škola bola minimálna. Vášeň pre cvičenie vo fitku sa v nej prejavila až neskôr. „Cvičiť som začala až na vysokej škole, konkrétne posilňovaniu sa venujem päť rokov. Systematický tréning u mňa funguje už asi dva roky,“ prezrádza Erika Tarkuličová, úspešná bikinifitnesska, ktorej dôvody začatia s fitness tréningom boli neveľmi rozdielne od väčšiny.
„Nebola som priamo tučná. Skôr pribratejšia a chcela som sa dostať do formy,“ smeje sa Tarkuličová. Zlomom v príprave a rovnako aj vecou, ktorá ju motivovala do súťaženia a prezentovania svojej tvrdej práce so železom vo fitness centre na pódiu však bola aj stagnácia.
„Odkedy som začala chodiť do posilňovne, tak sa mi fitnessky veľmi páčili. Nikdy som však neverila, že by som sa mohla na pódium postaviť aj ja sama. Avšak v kútiku duše som sa vždy pohrávala aj s touto myšlienkou. Ale po čase to prišlo ako nová výzva. Mala som pocit že stagnujem a potrebujem niečo, čo by ma nakoplo k ešte väčšej snahe a lepšej postave,“ hovorí Erika.
Voľba kategórie v ktorej bude následne súťažiť a v ktorej dnes Erika dosahuje závideniahodné výsledky bola jednoznačná- fitness bikini, v ktorej sa Erika najväčšmi stotožňuje s myšlienkou stále prirodzeného jemne svalnatého ženského tela. „Ľudia ktorí ma poznali boli z môjho rozhodnutia súťažiť prekvapení, pretože som nikdy nebola športový typ. Taktiež som nikdy neobľubovala byť stredobodom pozornosti a tak sa mnohí zarazili a nechápali, čo tým chcem dosiahnuť. Taktiež pochybovali, či som stavaná na to vyjsť na pódium v bikinách a ukazovať sa pred mnohými ľuďmi. Po čase už asi všetci z môjho okolia pochopili, že ma to baví. Nielen súťaženie, ale celý tento šport,“ spomína na reakcie z okolia Erika Tarkuličová.

Erika TARKULIČOVÁ a jej príprava na pódium 2017

Jesennú sezónu 2016 Erika neabsolvovala a to z jednoduchého a veľmi pochopiteľného dôvodu – potrebovala si oddýchnuť, keďže absolvovala už 5 príprav bez prestávky. „Som dosť precízny typ, takže tieto prípravy ma vyčerpali fyzicky aj psychicky. Hoci pôvodne som mala v pláne súťažiť aj na jeseň, po pár týždňoch som zistila, že telo len nasilu do niečoho tlačím a dopriala som si oddych,“ hovorí Erika. Načerpala dostatok síl do prípravy, no rozhodne nezaháľala, ďalej pracovala aj na svojich slabších partiách a zamerala sa na spodnú časť tela. „Taktiež som sa snažila nájsť rovnováhu medzi športom a súkromným životom, keďže počas prípravy to je niekedy nemožné a mnohokrát to zanedbávame,“ vysvetľuje Erika Tarkuličová.
Aj keď nerobila v tréningu žiadne veľké a zásadné zmeny, naučila sa viac počúvať svoje telo. Jej prioritou bolo neprísť na pódium úplne „vysušená“, pretože sa jej už viackrát stalo, že keď rozbehla diétu, veľmi ťažko to vedela stopnúť. „Zmena nastala hlavne po psychickej stránke, táto príprava bola pre mňa hádam jednou z najjednoduchších. Snažila som si to celé užívať a príliš sa nestresovať kvôli maličkostiam,“ vysvetľuje pre EastLabs.sk Erika a tiež potvrdzuje, že keď je správne naladená hlava, telo počúva oveľa ľahšie.

Erika TARKULIČOVÁ – aké bolo súťaženie v jari 2017?

Tarkuličová absolvovala na jar 2017 trojicu súťaží, z ktorých každá bola pre ňu úspešná. Všetko odštartovala už na prvej súťaži, akú mohla na Slovensku absolvovať – Extrifitslovakia Cup-e v Michalovciach. „Mám na túto súťaž skvelé spomienky, nakoľko som vôbec nerátala s absolútnym víťazstvom,“ spomína Erika.
Nasledovali SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien, kde Erika dosiahla na prvenstvo. „Každý kto ma pozná vie, že môj obrovský sen bol zisk tohto titulu, čo sa mi aj podarilo a veľmi ma to teší,“ spomína s úsmevom Erika. Týmto víťazstvom sa nominovala na ME do Santa Susanny, kde sme ju mohli vidieť už po druhýkrát. Erika túto súťaž považovala za najdôležitejšiu súťaž sezóny a tak nič nepodceňovala.
„Prvé dni som klasicky trávila tréningami v posilňovni, pózovaním, oddychom a hlavne prípravou na nedeľu, kedy mala nastúpiť na pódium moja kategória,“ opisuje pobyt v Španielsku Erika. Ako silný zážitok v rozhovore menovala aj fotenie s Jozefom Adltom. Čo sa týkalo pódia, v Erike ostali veľmi pozitívne emócie aj napriek tomu, že obsadila nešťastnú 4. priečku. „Je to pre mňa veľkým ocenením, hoci to bolo tesne za medailovou priečkou. Konkurencia bola veľká a toto umiestnenie je pre mňa veľkým úspechom,“ spomína Erika, ktorá si užila každú chvíľu na pódiu a veľmi si pochvaľuje organizáciu. Spomína tiež priestor na večernú oslavu úspechov slávnymi španielskymi wafflami a palacinkami a možnosť deň po súťaži absolvovať obhliadku neďalekej Barcelony.

Ako trénuje Erika TARKULIČOVÁ nohy a zadok?

Erika sa s nami podelila aj o svoj tréning na nohy a zadok. Ako tieto partie precvičuje?

  • začína sumo drepmi s veľkou činkou (4 série po 12 opakovaní)
  • pokračuje dvíhaním panvy s olympijskou činkou opretá o lavičku (rovnako 4x 12 opakovaní)
  • nasledujú výpady vzad na multipresse (4x 15 opakovaní na každú nohu)
  • cvičí tiež zakopávanie v ľahu (4x 12 opakovaní)
  • tréning zakončí supersériou zloženou z abdukcie (3x 20 opakovaní) a dvíhania panvy na zemi (rovnako 3x 20 opakovaní)

O spolupráci so spoločnosťou BioTechUSA

Keď ju spoločnosť BioTechUSA oslovila, bolo to pre Eriku veľké prekvapenie a zároveň veľká radosť. Prečo? „Ich produkty už dlhé roky využívam aj počas príprav aj mimo súťažnej prípravy. S ich produktmi som naozaj spokojná a myslím si, že je dôležité, aby človek reprezentoval to, čomu naozaj verí,“ povedala v rozhovore Tarkuličová, pre ktorú je spolupráca veľkou poctou a vyslovuje tiež vieru v to, že spokojnosť so spoluprácou bude na oboch stranách.
Na záver Erika ďakuje svojim priaznivcom, blízkym a rodine, ktorí ju v príprave podporujú. My jej budeme držať prsty a samozrejme veríme, že ju na pódiu uvidíme v tej najlepšej forme.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia