Olívia ČAMBALOVÁ - ako trénuje slovenská bikinifitnesska?

Olívia ČAMBALOVÁ - ako trénuje slovenská bikinifitnesska?


Olívia ČAMBALOVÁ absolvovala po súťažnej pauze jarnú sezónu- na Slovensku bola veľmi úspešná a na každej súťaži, ktorú absolvovala sa umiestnila na prvom mieste. Ako trénuje táto úspešná Slovenská bikinifitnesska?

Aká bola jarná sezóna 2017 podľa Olívie ČAMBALOVEJ?

„Čo sa týka slovenských súťaží, som nadmieru spokojná a forma bola taká akú som chcela,“ opisuje jarnú sezónu 2017 Olívia, ktorá cíti, že sa zlepšovala zo súťaže na súťaž. Túto sezónu si táto pretekárka verila a psychicky sa dobre cítila, čo sa odzrkadlilo aj v príprave a na pódiu. „Treba však myslieť na to, že môže prísť niekto lepší a byť pokorný,“ upozorňuje Olívia.

Na Slovensku sa umiestnila na Extrifit Slovakia Cupe, Majstrovstvách Slovenska žien aj Amix Patriot Cupe na prvom mieste, pričom na Amix Patriot Cupe dosiahla dokonca aj na absolútne víťazstvo. Nasledovali Majstrovstvá Európy.

„Doteraz s tým nie som úplne zmierená. Chcela som pekne ukončiť sezónu, no dopadlo to úplne opačne,“ komentuje svoje účinkovanie na pódiu v Santa Susanne Olívia. Tam neprešla elimináciou. „Neviem si vysvetliť, kde nastal problém. Možno to bolo pózovanie, ktoré zmenili tesne pred nástupom na pódium, alebo som bola pre nich až príliš vyrysovaná,“ povedala v rozhovore Olívia. Sama vraví, že s formou bola spokojná a páčila sa jej najviac zo všetkých súťaží. „Každý odo mňa očakával výsledok, no ja som bola na zemi a neočakávala som úspech, aj keď som ho veľmi chcela dosiahnuť. Nevadí,“ obracia sa do Santa Susanny Čambalová.

Príprava na stage – Olívia ČAMBALOVÁ

V jari 2017 sa však stala atlétkou spoločnosti YAMAMOTO, ktorá ju teraz sponzoruje. „Yamamoto sú pre mňa veľa, keďže sa o mňa starajú a zásobujú ma doplnkami - počas sezóny, alebo mimo nej,“ hovorí Olívia, ktorá pozitívne hodnotí najmú profesionálny prístup tejto firmy, ktorá je v spolupráci veľmi flexibilná a pohotová. „Zo suplementov využívam hlavne BCAA, proteín a v príprave glutamín. Je to taký základ, pretože všetkého veľa škodí,“ hovorí Olívia s úsmevom.

V príprave stavila na poctivosť a žiadne drastické diéty, ktoré aj tak neuznáva. „Zaradzovala som tuky aj sacharidy. Nič som si nevážila a jedla som, ako si telo pýtalo,“ odkrýva čosi z prípravy na jarnú sezónu Olívia. V momentálnej „offseason“ je to podobne, no zaradzuje aj pestrejšiu stravu, na akú má chuť. „Ak mám chuť na sladké, dám si. Vôbec sa neobmedzujem, no ani sa neprejedám,“ opísala svoj aktuálny jedálniček Olívia.

Celé znenie článku nájdete na našom partnerom projekte BikiniFitness.SK, šéfredaktorkou ktorého je IFBB PRO Bikinifitnesska Saskia CAKOCI.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia