Saskia CAKOCI - získala sponzoring od spoločnosti YAMAMOTO

Saskia CAKOCI - získala sponzoring od spoločnosti YAMAMOTO


Víkendová súťaž 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO bola v centre pozornosti nielen členov EastLabs Teamu, ale aj čelných predstaviteľov spoločnosti YAMAMOTO Nutrition. Prečo? Dôvod bol jednoduchý - zaujímal ich výsledok, ktorý dosiahne Saskia CAKOCI (šéfredaktorka portálu EastLabs.SK a stránky BikiniFitness.SK) na premiérovej súťaži v IFBB PRO divízii na tej najťažšej pôde. Priamo v USA, v priamom súboji s viac ako dvadsiatimi bikinifitnesskami, z ktorých väčšina má za sebou roky a roky súťaženia v NPC a mnohé už aj v IFBB PRO  divízii.
Prísť do USA ako neznáma bikinifitnesska (aj keď s tiutom Majsterky sveta z IFBB a absolútnym víťazstvom z Olympia Amateur) s cieľom uspieť (pravdou je, že pre Európanky za úspech na súťažiach v USA sa považuje už postup do semifinále tzn. do TOP15, postup do TOP10 je často považovaný za hotovú senzáciu), tak to je pre mnohých silná káva. A postup do finále? Tak to je doslova senzácia - a práve takúto senzáciu spôsobila a zažila na vlastnej koži vo Phenixe Saskia CAKOCI. A práve vďaka tejto senzácii definitívne získala podporu od silného partnera, ktorému na "pôde najtažšej" jasne naznačila svoj potenciál.

Základné informácie o súťaži 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO

  • súťaž sa konala týždeň pred prestížnym 2017 Olympia Weekend-om
  • v kategórii PRO Bikinifitness súťažilo 25 bikinifitnessiek - 21 z USA, po jednej zo Slovenska, Maďarska, Mexika a Brazílie
  • v kategórii PRO Figure súťažilo 26 bodyfitnessiek - 22 z USA, 2 zo Slovenska, po jednej z Nórska a Španielska
  • Saskia Cakoci získala na tejto premiérovej súťaži v IFBB PRO divízii 6. miesto, bola najlepšia z "neamerických" bikinifitnessiek; tento výsledok v premiére na pôde USA zatiaľ nedosiahla žiadna v Európe žijúca a pôsobiaca bikinifitnesska
  • Lucia Košecká získala na tejto premiérovej súťaži 7. miesto, bola druhá najlepšia z "neamerických" bodyfitnessiek (porazila ju fenomenálna Adela Ondrejovičová, ktorá bude súťažiť na 2017 Olympia Figure - tá skončila na 4. mieste)
  • online vysielanie zo súťaže v Phoenixe sledovali aj predstavitelia YAMAMOTO Nutrition - v okamihu, keď Saskiu Cakoci rozhodcovia vyzvali do prvého porovnávania (čo je jasným signálom k tomu, že bojuje o finálovú priečku), získala "potvrdenie" o tom, že od tejto spoločnosti TOP bude mať podmienky deklarované už skôr pripravenou sponzorskou zmluvou; už ako členka YAMAMOTO Nutrition sa Cakoci objaví na stánku o cca 2 týždne na súťaži Arnold Classic Europe, kde bude jedna z hlavných hviezd prestížneho teamu športovcov


Šieste miesto Saskie CAKOCI na premiérovej súťaži v IFBB PRO divízii je doslova a do písmena príbehom rozprávkovým (nič za ním nezaostáva ani 7. miesto Lucie KOŠECKEJ z rovnakej súťaži - zopakujem, aj ona v Phoenixe absolovovala premiériu medzi profesionálmi), vďaka ktorému v nasledujúcich mesiacoch môže profitovať zo spolupráce so silným sponzorom. Stačí, ak si prečítate slová redaktora Igora KOPČEKA aby každému bolo jasné, čo tieto výsledky pre obe dievčatá znamenajú. Aj pre ich budúcnosť.

Saskia CAKOCI ... debut ako z rozprávkovej knihy zažila naša minuloročná IFBB Majsterka sveta, ktorá za svoju úvodnú súťaž v IFBB PRO divízii si zvolila práve 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO. V USA je výnimočné, ak bikinifitnesska z Európy je pri svojom úvodnom vystúpení vyvolaná v prvom porovnávaní (naposledy sa to podarilo fenomenálnej Alle SEMENOVEJ), čo v konečnom dôsledku znamená jasný boj o finálovú priečku. A pritom jej úspech sa nerodil jednoducho!
Ukázalo sa, že pre Cakoci bolo po prílete do USA problematické zbaviť sa nadmerného množstva vody v tele hlavne v dolných končatinách (čo napokon ako-tak zvládla; prelet z Európy do USA tento problém často spôsobuje), v porovnaní s vyrovnaným poľom súperiek sa objavili aj drobné nedostatky v proporčnosti (hlavne v zadných postojoch). Napriek tomu dokázala na pódiu ukázať prakticky všetko, čím porážala súperky na amatérskej scéne. Môže uspieť aj na ďalšej súťaži v USA, ktorá ju čaká o 6 týždňov v Kalifornii?
Ako sama priznala, jej úlohou v nasledujúcich dňoch je nájst recept na úpravu proporčnosti (plnší zadok v zadnom postoji - tu za súperkami na TOP3 pozícii strácala), dopracovať do dokonalosti prezentáciu tak, aby 100% zodpovedala IFBB PRO štandardom. Ak to zvládne, mohla by sa opäť prebojovať na niektorú z TOP10 priečok, prípadne TOP6. Výsledok Cakoci je povzbudzujúci - ukázala, že jej prestup do tábora profesionálov prišiel v pravú chvíľu a napriek tomu, že ju nikto v USA nepoznal, dokázala upútať a zúročiť všetko, o čom prednáša účastníčkam projektu Patriot BikiniFitness Camp ako hlavná lektorka
Poznámka: krátko po oznámení výsledkov zo súťaže 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO kontaktovali Cakoci organizátori súťaže IFBB San Marino PRO (koná sa 26. novembra 2017), aby si zabezpečili jej účasť na tejto súťaži. Táto súťaž sa koná týždeň po súťaži 2017 IFBB Ferrigno Legacy (koná sa 18. a 19. novembra 2017  Palm Springs, Kalifornia), čo znamená, že ak Cakoci ponuku akceptuje, bude musieť zvládnuť dôsledky dvoch preletov cez oceán - tie v jej prípade spôsobujú výraznú retenciu vody v dolnej časti tela.

Lucia KOŠECKÁ ... aj Lucia, ďalšia lektorka projektu Patriot BikiniFitness Camp, absolvovala na súťaži 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO premiéru medzi profesionálkami a zvládla ju so vztýčenou hlavou! Druhé porovnávanie, boj o TOP6 pozíciu a napokon siedme miesto je skvelým výsledkom, porovnateľným s tý, ktoré dosiahla Cakoci.Ukázala, že v prípade, ak dorieši proporčnosť postavy (za súperkami, ktoré ju porazili, zaostávala v čelnom postoji, kde sa vyžaduje mimoriadny pomer medzi šírkou pliec, chrbta a pásu), nepochybujem, že aj vďaka atraktívnemu vzhľadu (ten je vo Figure PRO výnimočný) môže bez problémov vo výsledkových listinách stúpať vyššie. Som zvedavý, ako jej výkonnosť ohodnotia rozhodcovia na jej ďalšej IFBB PRO súťaži, ktorou bude San Marino PRO.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia