Viktória PÓCZOSOVÁ - čaká ju premiéra na IFBB Svetovom šampionáte

Viktória PÓCZOSOVÁ - čaká ju premiéra na IFBB Svetovom šampionáte


Viktóriu Póczosovú ste si mohli všimnúť na súťažnom pódiu ešte v roku 2016, hoci najvýraznejšie úspechy zaznamenala až tento rok v jesennej sezóne, keď sa jej podarilo nazbierať hneď niekoľko cenných kovov. Uvidíme ju aj na majstrovstvách sveta v Rumunsku a práve preto sme sa s teamom BikiniFitness.sk rozhodli priniesť vám rozhovor práve s touto nádejnou pretekárkou v juniorskej a ženskej kategórii. Aké výsledky má teda Viktória dodnes na konte?

  • 1. miesto ... 2016 Mozolani Fitness Cup (neregistrované bikini)
  • 5. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (neregistrované bikini)
  • 7. miesto ... 2017 Dynamic Cup (bikini nad 165cm)
  • 1. miesto ... 2017 Tatranský pohár (bikini nad 169cm)
  • sbsolútne víťazstvo ... 2017 Tatranský pohár (bikinifitness)
  • 2. miesto ... 2017 Veľká cena Dubnice (bikini nad 167cm)

Viktória PÓCZOSOVÁ – ako sa dostala k bikinifitness kategórii?

Dvadsaťtriročná Viktória pochádza z Fiľakova, no študuje v Nitre. „Študujem na SPU v Nitre odbor výživa ľudí a cez víkendy doma pracujem vo fitku v našom meste ako recepčná a osobná trénerka,“ vysvetľuje zverenkyňa Drahoslava Vaneka. Jej cesta k športu bola všelijaká. Na škole sa snažila vyhnúť telesnej a od mala sa nevenovala žiadnemu športu. Cvičenie ju oslovilo až na gymnáziu, čiže približne pred piatimi rokmi. „Samozrejme ako skoro každá baba som bola nespokojná so svojou postavou. Bola som neforemná a plochá. Skupinové športy u mňa neprichádzali do úvahy, takže padla skúsiť posilňovňu. Najprv to boli prvé pokusy doma, no asi rok po tom sa u nás otváralo fitness centrum. Keď som si hneď v prvý deň kúpila permanentku, bolo to jasné,“ spomína Viky.

Spolu s cvičením prišiel u Viktórie aj záujem o svet fitness a po istom čase začala zo svojho okolia dostávať podnety k súťaženiu. „Ja osobne som sa na to necítila. Až minulý rok prišiel ten moment, kedy som si povedala, že na to dozrel čas,“ hovorí Viktória. Mnoho ľudí sa jej tak dnes pýta, prečo nesúťažila už dávno a v jej konečnom rozhodnutí predsa len skúsiť to na pódiu ju podporujú.

Plné znenie článku nájdete na partnerskom projekte BikiniFitness.SK
Viktoria Poczosova bikinifitness

Diskusia k článku:

AMIX diskusia