Nikoleta ŠUBOVÁ - čaká ju premiéra na IFBB Svetovom šampionáte

Nikoleta ŠUBOVÁ - čaká ju premiéra na IFBB Svetovom šampionáte


Nikoleta Šubová začala súťažiť len túto jeseň, no okamžite sa dostala do povedomia ľudí, ktorí sledujú fitness scénu. Na svoju premiéru na súťažnom pódiu si vybrala naozaj veľkolepú súťaž, keď zahájila svoju súťažnú kariéru úspešným štartom na EVLS v Prahe. Aké výsledky má teda doteraz na konte mladá pretekárka, ktorá bola nominovaná na Majstrovstvá sveta juniorov 2017?

  • 6. miesto ... 2017 EVLS Prague (bikini ženy do 160cm)
  • 2. miesto ... 2017 Dynamic Cup (bikini ženy do 165cm)
  • 2. miesto ... 2017 Tatranský pohár (bikini ženy do 165cm)
  • 2. miesto ... 2017 Veľká cena Dubnice (bikini juniorky do 163cm)

Nikoleta ŠUBOVÁ – v pohybe je od malička

Má dvadsaťjeden rokov, pochádza z Malej Mane (asi 30km od Nitry), no väčšinu času trávi v Banskej Bystrici, kde študuje, pracuje a pripravuje sa na súťaže. „Od základnej školy som aktívna športovkyňa. Reprezentovala som svoju školu v atletike, ping-pongu, aj dievčenskom futbale. V roku 2012 som ale podstúpila náročnú operáciu, po ktorej som mala zakázanú akúkoľvek športovú aktivitu,“ spomína Nikoleta.

Napriek zákazu sa potajme začala objavovať vo fitku, kde trávila veľa času najmä na kardiostrojoch, no postupom času ju začali lákať aj činky. „Tomu pokušeniu som neodolala. Krok po kroku som zisťovala, že mi cvičenie nijak neubližuje a nejak som do toho vhupla. Prešla som si rôznymi fázami a spoznávala som svoje telo. Cvičenie mi pomohlo aj v najťažších životných chvíľach. Práve posilka bola miestom útočiska. Stalo sa to mojou terapiou,“ opisuje Nikoleta.

Napriek tomu, že cvičila len pre seba, vždy obdivovala fitnessky a závidela im pocit na pódiu v žiari svetiel. „Postaviť sa na pódium bol vždy môj sen a teraz , keď sa mi plní, nedokážem opísať svoje pocity od dňa začiatku prípravy až do posledného dňa, čo sú chvíle , kedy stojím na pódiu. Každú chvíľku si naplno užívam. Myslím si, že nikto z mojich známych neveril, že to raz dotiahnem až sem,“ hodnotí dlhú cestu, ktorú si prešla zverenkyňa Petra Antala. Vraví, že mnoho z jej známych brali jej rozhodnutie súťažiť ako niečo, čo „prejde“ a mysleli si, že to je len chvíľkové nadšenie. „Skôr si myslím, že im to bolo vtipné. Moji rodičia ma vždy podporovali, no ani oni tomu neprikladali veľkú pozornosť. Neskôr však zistili, že sa z toho stal môj životný štýl a robí ma to šťastnou,“ hovorí o reakciách v okolí študentka Univerzity Mateja Bella, konkrétne katedry politických vied, ktorá popri štúdiu pracuje v cukrárni.

Plné znenie článku nájdete na partnerskom projekte BikiniFitness.SKDiskusia k článku:

AMIX diskusia