Kristína BRAŽINOVÁ - kombinuje bikinifitness s crossfitom

Kristína BRAŽINOVÁ - kombinuje bikinifitness s crossfitom

trenersky kurz kulturistika a fitnessKristína Bražinová má dvadsaťsedem rokov a pochádza z Dolného Kubína. Sama sa označuje za pohybového maniaka a za svoj život zakúsila také množstvo športov, že by sme jej mohli viacerí závidieť. Potrebuje byť vždy aktívna a jej cesta ju priviedla až na fitness chodníčky. Aké výsledky má na konte zverenkyňa Lucie Košeckej?
3. miesto ... 2009 Majstrovstvá Slovenska junioriek (bodyfitness nad 163cm)
5. miesto ... 2009 Veľká cena Dubnice (bodyfitness juniorky)
4. miesto ... 2010 Majstrovstvá Slovenska junioriek (bodyfitness juniorky)
4. miesto ... 2010 Veľká cena Dubnice (bodyfitness juniorky)
10. miesto ... 2017 37. ročník Tatranský pohár (bikinifitness nad 169cm)
6. miesto ... 2017 Veľká cena Detvy (bikinifitness nad 169cm)

Kristína BRAŽINOVÁ - aktívna odmalička 

Aktuálne trénerka vo fitku je stále aktívna a inak tomu nebolo ani keď bola dieťaťom. Šport ju bavil už na základnej škole, kde sa venovala atletike. „Potom prišiel aerobik, ďalej kickbox, ktorému som sa venovala aj súťažne, do toho som stíhala aj vzpieranie a bodyfitness,“ vymenúva aktuálne súťažiaca v crossfite a bikinifitness. S bodyfitness musela Kika skončiť kvôli zdravotným problémom.
Teraz ju však znova vidíme na pódiách. Prečo? „Crossfitu som sa venovala 4 roky, no vždy som myslela na to, že sa raz vrátim na pódiá. Avšak bodyfitness sa v priebehu rokov začalo meniť a naberalo to iný smer. Vtedy však prišli bikini a to sa mi veľmi zapáčilo,“ opisuje priebeh Kika Bražinová. Bikinifitness chcela skúsiť už dlhší čas, no akosi sa k tomu „nemohla dokopať“. „Páčila sa mi aj prezentácia a jemnosť a ženskosť, ktorú tento šport spája,“ vysvetľuje Kristína.
Sama priznáva, že aj napriek tomu, že súťaží v crossfite a venuje sa mu už dlhšiu dobu, oveľa perspektívnejšie vidí svoje súťaženie v bikinifitness. „Rodičia nemali problém s tým, že chcem súťažiť na pódiu v bikinifitness, som svojím spôsobom exhibicionista, takže to možno aj čakali, že sa chcem na pódia vrátiť. No aj napriek tomu sú radšej, keď môžu vidieť progress a výkon v crossfite,“ hovorí s úsmevom Kristína.

Plné znenie článku nájdete na našom partnerom projekte BikiniFitness.SK

Diskusia k článku:

AMIX diskusia