Martina VELECKÁ - aj v naturálnej federácii sú bikinifitness hviezdy!

Martina VELECKÁ - aj v naturálnej federácii sú bikinifitness hviezdy!

trenersky kurz kulturistika a fitnessTo, že Slovensko je veľmocou fitness a kulturistiky, snáď netreba pripomínať. A to, že Slovensko má kvalitné zastúpenie na medzinárodnom pódiu nie len vo federácii SAFKST, ale aj SANK, je pravdou tiež. Zverenkyňa Vladimíra Pečeňu sa práve vo federácii SANK dostala na tie najprestížnejšie súťaže a dosiahla na nich vynikajúce úspechy. Aké súťažné rezultáty má teda momentálne za rok 2017 na konte Martina VELECKÁ?

  • 1. miesto ... 2017 Therma Natural Championship (bikini do 23 rokov)
  • 1. miesto + absolútne víťazstvo ... 2017 Media4Rent Natural Cup (bikini do 23 rokov do 165cm)
  • 2. miesto ... 2017 Media4Rent Natural Cup (bikini do 164cm)
  • 1. miesto ... Majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike (bikini do 23 rokov, do 164cm)
  • 1. miesto ... Medzinárodné majstrovstvá Nemecka (bikini do 170cm)
  • 1. miesto + absolútne víťazstvo ... 2017 Natural Olympia (bikini)

Martina VELECKÁ – cesta k bikinám od tenisu

Dnes devätnásťročná Martina Velecká sa narodila v srdci Šariša – v Prešove, no už vo svojich siedmich rokoch metropolu východu opustila a teraz žije v Bratislave.
„Niekoľko rokov som sa súťažne venovala tenisu a posilňovňu som navštevovala len kvôli kondičným tréningom,“ hovorí Martina. Neskôr však začala fitko navštevovať aj za účelom silových tréningov. „S cieľom pripraviť sa na súťaž som začala cvičiť na jeseň 2015,“ hovorí študentka maturitného ročníka Súkromného gymnázia Mercury.

Impulzom do súťaženia bola pre mladú študentku prvá súťaž, na ktorú sa bola pozrieť ako divák. „Bikinifitness kategória ma nesmierne zaujala. Bola to kombinácia toho, čo som chcela skúsiť na pódiu aj ja. To, že som začala súťažiť vo federácii naturálov prišlo prirodzene, pretože môj tréner je predseda športového klubu v SANK-u,“ vysvetľuje Martina, ktorej bola údajne kategória bikín blízka už od prvého momentu, kedy jej takpovediac „skrížila cestu“. Avšak v jej okolí sa nestretla so žiadnym negatívnym ohlasom. „Veľa ľudí tento šport nepoznalo a tak sa o ňom chceli dozvedieť viac. Postupom času ma všetci začali podporovať a fandiť mi,“ prezradila Velecká.

Martina VELECKÁ – výhry nie sú všetko

Hneď svoju prvú súťaž v roku 2016 dokázala mladučká pretekárka premeniť na triumf, ktorý ju dokázal motivovať do ďalšieho súťaženia. „Bola som plná obáv z toho, ako to celé dopadne. Postupne zo mňa ale stres opadával a na pódiu som sa cítila veľmi dobre,“ spomína na svoje prvé vystúpenie Martina. Jej radosť z prvenstva bola obrovská. „Prvé miesto rovno na prvej súťaži? Lepší štart som si ani nedokázala predstaviť!“ teší sa z úspechu aj spätne Martina. Ako súťaživý typ ju výhra potešila. „Poriadne ma to motivovalo a asi to bol aj jeden z rozhodujúcich momentov, prečo som v súťažení pokračovala aj naďalej,“ hovorí Martina.

Už počas prvého roku súťaženia sa dokázala svojimi impozantnými výkonmi a výbornou formou nominovať na majstrovstvá sveta v naturálnej kulturistike. Už počas tejto premiéry si Velecká uvedomovala jej náročnosť a nič nebrala na ľahkú váhu. „Bola to moja prvá skúsenosť s medzinárodnou súťažou a hneď v takomto formáte. Vtedy som pochopila, že presadiť sa na medzinárodnom pódiu nebude jednoduché,“ spomína Martina. Vtedy zaostala za TOP3, no práve to jej stanovilo ďalší cieľ - chcela sa presadiť aj na pódiu s medzinárodnou účasťou.

Celé znenie článku nájdete na našom partnerskom projekte BikiniFitness.SK
Martina Velecka

Diskusia k článku:

AMIX diskusia