Lenka NOVÁKOVÁ - aké je súťaženie medzi bikinifitnesskami mimo SAFKST?

Lenka NOVÁKOVÁ - aké je súťaženie medzi bikinifitnesskami mimo SAFKST?

BiotechUSA bikinifitness camp


O Lenke Novákovej sme už na stránkach portálu EastLabs.SK písali - keď sme s ňou robili rozhovor naposledy, čakali ju štátnice, bola svedomitou študentkou a popri tom pracovala. Dnes už doštudovala (má červený diplom) a je z nej IT projektová manažérka. „Aktuálne mám na starosti realizačnú fázu implementačného projektu pre zákazníka pôsobiaceho celosvetovo. Na projekte riadim tímy inžinierov a spolu zákazníkovi zavádzame LAN infraštruktúru, konkrétne Access Switch-e a Access Point-y,“ vysvetľuje Lenka, ktorá popri práci tiež chodí prednášať projektový manažment na TUKE a moderuje konferencie pre projektových manažérov.
Okrem toho však Lenke ostáva aj dosť energie na to, aby sa aktívne venovala cvičeniu a čo viac - aj aby súťažila. V nominácii bikinifitness.

Od roku 2015 sme ju vídali na pódiách slovenskej federácie SAKFST, no v roku 2018 sa rozhodla zmeniť pôsobisko a postavila sa na pódium troch súťaží. Vo federácii NPC (poznámka - v októbri 2017 došlo k rozkolu medzi organizáciami IFBB International a NPC, aktuálne obe pôsobia samostatne, NPC organizuje súťaže nielen v USA, ale aj v Európe a na ďalších kontinentoch).

Lenka NOVÁKOVÁ - prečo súťažím mimo SAFKST?

„Tri roky som súťažila vo federácii IFBB a teda v organizácii SAFKST, no uvedomila som si, že ma viac baví súťaženie „vonku“, nie na Slovensku. Keď cestujete na takúto súťaž, máte to aj v rámci výletu a to ma bavilo,“ vysvetľuje Lenka. Aj v rámci IFBB súťažila s partnerom Lacom Vozárom pravidelne na súťažiach v Slovinsku, kde sa jej to zapáčilo.

„V zahraničí sú iní ľudia, iná nátura a je to čosi iné ako zažijete na slovenských súťažiach. Oveľa viac ma lákalo porovnávať sa s dievčatami na medzinárodných súťažiach,“ dopĺňa Lenka. Na súťažiach, ktoré Nováková absolvovala nebola nutná registrácia zo strany žiadnej národnej federácie -  všeobecne k súťaženiu v NPC, na súťažiach v USA, potrebujete mať NPC kartu, no na súťažiach, ktoré sú mimo USA a sú kvalifikáciou do IFBB PRO divízie (poznámka - sú to tzv. Pro Qualifier súťaže), sa táto karta nevyžaduje. Chcete súťažiť? Nemusíte byť vedený v žiadnej federácii. Stačí zaplatiť štartovné, ktoré sa pohybuje vo výške okolo 200€ a môžete súťažiť.

„Nemám rada, keď ma niekto limituje, alebo zväzuje. Keď som si vyberala tieto súťaže, vedela som, že nemusím plniť žiadne podmienky ani mať na konte isté umiestnenia na národných súťažiach. Jednoducho som sa online zaregistrovala, zaplatila štartovné a mohla som súťažiť,“ opisuje Lenka.

Lenka NOVÁKOVÁ – aké sú najväčšie rozdiely medzi federáciami po rozdelení?

„Myslím, že IFBB by nemalo obmedzovať svojich pretekárov v súťažení na medzinárodných súťažiach, národné federácie na základe výsledkov na domácich súťažiach by nemali vyberať ľudí na iné medzinárodné súťaže, ako Majstrovstvá sveta a Európy. Na druhej strane rozumiem, že sa môže stať, že pretekárka je veľmi zle pripravená, ide na Diamond Cup a reprezentuje svoju krajinu v zlom svetle, keďže za jej menom je napísaný len štát,“ hovorí Lenka o rozdieloch medzi federáciami.

Celé znenie článku nájdete na partnerskom projekte BikiniFitness.SK
Lenka Nováková

Diskusia k článku:

AMIX diskusia