Miška ĎUBEKOVÁ - najväčšie bikinifitness prekvapenie sezóny 2019

Miška ĎUBEKOVÁ - najväčšie bikinifitness prekvapenie sezóny 2019

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.


Článok, ktorý si prečítate, som písala doslova pár hodín pred 2019 SAFKST Slovenským šampionátom junioriek/juniorov vo fitness/kulturistike, ktoré sa uskutočnili v Hnúšti. Myslím, že nielen ja, ale aj odborníci očakávali, ako dokáže aktuálna repre trénerka Lucia KOŠECKÁ pripraviť na nominačnú súťaž Mišku ĎUBEKOVÚ. Tá v minulom roku pútala pozornosť spoločne s Natáliou MARGUŠOVOU medzi bikinifitnesskami dorasteneckého veku a obe mali jasný cieľ - bojovať o účasť na Európskeom šampionáte v tomto roku.
Hnúšťa vysoké ambície oboch jednoznačne potvrdila a dvojica ĎUBEKOVÁ - MARGUŠOVÁ rázne zaklopala na dveres nápisom "reprezentácia SAFKST". Aktuálne čakáme na rozhodnutie nominačnej komisie, bez ohľadu na výsledok platí to, čím by som svoj článok začala - mladučká Ďubeková je jednoznačne objavom slovenskej fitness scény a verím v jej nomináciu, úspech nielen medzi juniorkami, ale aj ženami.

Miška ĎUBEKOVÁ – aké je súťaženie v bikinifitness?

Ďubeková začala s posilňovaním pred dvoma rokmi, keď sa v Hnúšti rozpadol volejbalový klub, za ktorý Miška hrala. „Vlastne ma rodičia donútili ísť do posilňovne a mne sa tam najprv nepáčilo,“ spomína s úsmevom Ďubeková. Napriek tomu sa jej odmala páčili bikinifitnessky, ktoré sledovala aj na súťažiach, kam cestovala s otcom Dušanom Ďubekom, ktorý v minulosti súťažil v kulturistike.

„Keď som začala cvičiť, pozorovala som zmeny a neskôr som videla, že by to mohlo byť tiež dobrým základom pre súťažnú formu,“ ozrejmuje Ďubeková, ktorá následne kontaktovala Luciu Košeckú s prosbou o pomoc v príprave na súťažné pódiá.

Miškina úplne prvá súťaž bola ešte v kategórii dorasteniek na 2018 SAFKST Majstrovstvách Slovenska v Starej Ľubovni. „Na súťaž spomínam rada, pretože bola moja prvá a veľmi som sa na ňu tešila, no robila som veľa chýb. Nevedela som dobre pózovať, bola som nervózna, aj preto ma druhé miesto veľmi prekvapilo,“ hovorí Ďubeková.
Okrem tejto súťaže sme ju mohli vidieť aj na slovenskom juniorskom šampionáte, kde skončila na štvrtom mieste. „Tešila som sa, že ma prišli podporiť aj kamaráti a rodina, pretože to bola súťaž u nás doma v Hnúšti. Chcela som zlepšiť pózing a ukázať sa v čo najlepšom svetle, no napriek tomu som štvrté miesto vôbec nečakala,“ dopĺňa Ďubeková.

Ako jednej z mála sa Michaele podarilo nominovať už počas svojej prvej sezóny na IFBB Majstrovstvá Európy. „Mala som šestnásť rokov, cvičila som iba rok, neverila som, že naozaj pôjdem na Európsky šampionát. Mala som súťažiť vo vekovej kategórii 16-19 rokov, no pre nedostatok pretekárov sme súťažili napokon v jednej, spojenej juniorskej kategórii. Nemala som žiadnu šancu, ale povedala som si, že je to veľká skúsenosť - veľa ma táto súťaž naučila,“ spomína na 8. miesto z juniorskej kategórie do 160cm Miška.

„Za svoj najväčší úspech považujem určite to, že som vydržala diétu, celú prípravu a školské povinnosti zároveň, pretože to všetko vyžaduje veľa času a námahy,“ vyberá svoj najväčší úspech Ďubeková, ktorá študuje na osemročnom gymnáziu.

A práve Ďubeková nastúpi na pódium 2019 Majstrovstiev Slovenska juniorov v Hnúšti, kde sa znova pokúsi nominovať na Majstrovstvá Európy. Okrem toho sa plánuje zúčastniť aj slovenského šampionátu dorastencov v máji. „V Hnúšti by som chcela skončiť aspoň v TOP4, na súťaži dorasteniek je mojím cieľom TOP3 umiestnenie,“ hovorí Ďubeková, ktorá sa vďaka svojmu „odlišnému“ životnému štýlu stretla aj s kritikou.

„V mojom okolí nie je bežné aby žena takto makala v posilňovni. Hneď si hovoria, že chcem vyzerať ako chlap a nerozumejú tomu, prečo si nedám na výlete zo školy napríklad keksík ale ryžové chlebíčky. Na druhej strane ich však chápem a nemôžu tomu rozumieť, ak sa s tým nikdy nestretli. Našťastie však takíto ľudia nie sú strojcom môjho šťastia a neodsudzujem ich,“ hovorí Ďubeková.

Miška ĎUBEKOVÁ – prípravu netreba podceniť

„Chôdza je podľa mňa pri prezentácii veľmi dôležitá. Ďalej sú to určite ladné prechody v pózovaní a neustály kontakt s rozhodcami, pretože bez toho sa dá zaujať veľmi ťažko,“ hovorí Ďubeková. Aj na to sa sústredila v príprave Michaela, ktorá nastúpi na súťažné pódiá po hladkej príprave. Prinesie však očakávané výsledky?

„S Luciou sme spravili progres, v príprave sa cítim naozaj dobre, nemusím vôbec extrémne hladovať a vlastne mi nič nechýba,“ hodnotí prípravu na jarné pódiá Miška. Súčasťou prípravy je aj výber súťažných plaviek, ktoré Ďubeková po minulej súťažnej sezóne zmení.
„Mala som vybratých niekoľko farieb, ktoré sa mi páčili a výber som konzultovala s Luciou Košeckou. Neskôr som bola aj v salóne u Michaely Sallut, s ktorou sme sa tiež jednoznačne zhodli na fialovej, aj keď sme skúšali aj iné farby,“ ozrejmuje Miška.

Napriek tomu, že je aktuálne Ďubeková v predsúťažnom období, už počas nášho rozhovoru vedela presne, čo bude jej prvá maškrta po súťaži: „Mojím obľúbených cheat jedlom je jednoznačne čokoláda. Kinder a Nutella, toho by som zjedla aj na kilá,“ priznáva so smiechom Ďubeková.

Miška ĎUBEKOVÁ – vráťme súťaženiu priateľskú tvár

Napriek zvyšujúcej sa konkurencii v kategórii bikinifitness je Michaela optimistka. A čo sa vžtahov týka  chce, aby sa dievčatá, ktoré súťažia, mali rady. Hoci na pódiu bojujú každá sama za seba. „Myslím, že žiadna bikinifitnesska nejde na súťaž, ak si nemyslí, že je dobre pripravená a to svedčí aj o vyrovnanosti na pódiu,“ hovorí Ďubeková. „Na druhej strane však nevidím zmysel v tom, ak sa budeme osočovať mimo pódia a budeme neprajnícke. Ja sama sa snažím kamarátiť s dievčatami v mojej kategórii a aj v iných,“ dodáva.

Medzi Ďubekovej vzory patrí práve jej konkurentka, Slovenka Zuzana KARDOŠOVÁ. „Okrem Zuzky ma motivuje aj Ruska Anna Baikina, ktorá vyzerá úplne ako bábika,“ hovorí Ďubeková.

„Chcela by som poďakovať Lucii Košeckej za to, že ma pripravuje a pomáha mi. Ďalej ďakujem môjmu otcovi za to, že so mnou drie v posilňovni a financuje mi prípravu a mamke za to, že mi varí a pomáha v príprave,“ dodáva na záver Miška Ďubeková.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia