Na 2019 AMIX Patriot Weekende sa zrodila bikinifitness hviezda

Na 2019 AMIX Patriot Weekende sa zrodila bikinifitness hviezda

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Katarína KLIMASOVÁ je jednou z 13 bikinifitnessiek Slovenska, ktoré Slovensko reprezentovali v Bratislave na 2019 Majstrovstvách sveta žien - 2 z nich získali cenný kov. Bronz získala vekovo najmladšia (nielen v našom teame, ale na celom šampionáte) Zuzana KARDOŠOVÁ  ťažkej kategórii bikinifitness do 158cm (štartovalo v nej 26 súťažiacich), v podobne náročnej kategórii bikinifitness do 160cm (22 súťažiacich) Katarína získala zlato.
Máme Svetovú šampiónku, korá so súťažením začala na AMIX Patriot Fitness Weekend-e vo Vranove nad Topľou iba kvôli tomu, že práve tu organizátorská trojica Horváth - Tabaka - Kopček do súťažného programu zaradila kategóriu ZAČIATOČNÍK. Vo Vranove sa teda zrodila hviezda, ktorú šéfredaktorka partnerského projektu BikiniFitness.SK vyspovedala doslova pár dní pred spomínaným šampionátom. Tu je výsledok!

Katarína KLIMASOVÁ

Katarína KLIMASOVÁ - impulz od ľudí aj dlhodobý záujem o kategóriu

Objav jesennej sezóny pochádza z dedinky Blatnica pri Martine – je ňou dvadsaťpäťročná Katarína Klimasová, ktorá podniká v oblasti šperkov a vďaka tejto práci sa môže naplno venovať aj príprave. Katka vždy športovala, no bolo to skôr za účelom spevnenia a udržania postavy. „Posilňovaniu sa aktívne venujem vyše dvoch rokov, pod vedením Ondreja Miláčeka a Slava Haca,“ hovorí Katka.

Tej sa odjakživa páčila aj kategória bikinifitness a postavy, akými sa dievčatá prezentujú a práve na základe týchto sympatií sa rozhodla v kategórii bikinifitness aj súťažiť. „Cvičenie ma napĺňa, už to beriem ako súčasť svojho života. Hlavne keď na sebe vidím pokroky a viem, že to, na čom poctivo pracujem má zmysel, chcem vždy viac, chcem ísť ďalej a napredovať,“ opisuje Klimasová.

Kľúčová je aj podpora v jej okolí, ktorá bola veľká a neustála. „Ľudia, ktorí ma obklopujú mi neustále hovorili, aby som išla súťažiť a že na to mám,“ hovorí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ - od kategórie začiatočník k nominácii na Majstrovstvá sveta

Katka začala súťažiť v roku 2019 na jeseň s jasným cieľom – nominovať sa na majstrovstvá sveta v Bratislave. „Moja prvá súťaž bola 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend vo Vranove, kde som vyhrala prvé miesto v novej kategórii ZAČIATOČNÍK,“ spomína Katarína a za presadenie kategórie ďakuje organizátorom. „Následne som súťažila v kategórii bikinifitness ženy do 166cm, kde som skončila na štvrtom mieste,“ hovorí Klimasová. Následne sme ju mohli na pódiu vidieť na Tatranskom pohári, kde skončila na 3. mieste.

Katka počas celej sezóny pracovala na všetkom, čo so súťažením v bikinifitness súvisí. Začala sa viac usmievať, dôraz dáva aj na prezentáciu a to vyústilo do štvrtého miesta na Grand Prix Slovakia - nominačnej súťaži na 2019 Majstrovstvá sveta (a podľa mňa sa mohla pokojne umiestniť aj vyššie). Po tejto súťaži bolo rozhodnuté – Klimasová mala zaručené reprezentačné tričko. „Všetky dievčatá v reprezentácii sú perfektne pripravené a každá jedna je niečím výnimočná. Podľa mňa je už úspech sa postaviť s nimi na pódium,“ hodnotí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ

Katarína KLIMASOVÁ - jednoduchosť je cestou k úspechu

Na jesennú sezónu, na svoje prvé súťažné vystúpenie sa Klimasová pripravovala vyše dvoch rokov a ako sama tvrdí, rozdiely medzi objemovkou a diétou u nej veľké neboli. „Rozdiel medzi objemovou prípravou a predsúťažnou diétou bol pre mňa len v gramáži potravín. Jedla som najzákladnejšie potraviny ako je najmä hovädzie, kuracie a morčacie mäso, losos, tuniak, tvaroh, vajíčka, vločky, ryža, ryžové chlebíčky, zelenina , ovocie, oriešky a tiež orechové maslá, ktoré ja milujem. Čo sa týka doplnkov stravy, využívala som proteín, BCAA, glutamín, kreatín, arginín a až v diéte som použila spaľovače,“ vymenúva Katarína a dodáva, že hoci bola strava jednotvárna, podľa nej je to cesta k úspechu.

Taktiež pripomína, že ak chcete vo svete fitness uspieť, chce to dať 100% do tréningu a rovnako 100% do stravy. „Samotná príprava na súťaž je veda. Hra s telom a hlavne s hlavou. Ak chceš niečo, čo si ešte nemal, musíš spraviť niečo, čo si ešte neurobil a teda platí to známe „bez práce nie sú koláče“,“ hovorí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ - pečenie a varenie v diéte je relax

V bikinifitness je pre ňu najdôležitejší pózing, ktorý sa môže zdať jednoduchý, no je to ťažšie, ako sa zdá. „Základy pózingu ma učila Katarína Kutmanová, od ktorej mám nádherné súťažne bikini. Katka stojí aj za značkou BKB a sídli v Londýne. Práve prreto sa mi nemohla venovať počas celej mojej prípravy,“ vysvetľuje Klimasová.

Kľúčový bol pre jej prípravu teda moment, keď ju jej tréner Ondrej Miláček skontaktoval s Ľubomírom Hečkom, ktorý Klimasovú následne učil pózing spoločne s úspešnou fitnesskou a slovenskou reprezentantkou Dominikou Multáňovou. „Som im za to veľmi vďačná, pretože bez nich by som to nezvládla,“ ďakuje Katka.
Momentálne je mojím najväčším odreagovaním počas prípravy dobré jedlo, varenie a pečenie. Je to možno nepochopiteľné, ale v diéte veľmi rada pečiem rôzne dobroty,“ prezrádza Klimasová, ktorá je tak okrem skvelej šperkárky aj výbornou kuchárkou.

„Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať môjmu priateľovi, trénerovi Ondrejovi Miláčekovi a najmä Slavovi Hacovi za veľkú podporu a pánovi Hečkovi a Dominike Multáňovej,“ dodáva na záver Klimasová.

Katarína KLIMASOVÁ

Diskusia k článku:

AMIX diskusia