Môj prvý prohormónový cyklus - ako na mňa účinkoval?

Môj prvý prohormónový cyklus - ako na mňa účinkoval?


Doplnky výživy na báze prohormónov nie sú určené na úžívanie športovcami, ktorí budú podrobení dopingovým kontrolám. Je známe, že niektoré z nich môžu metabolizovať na látky nachádzajúce sa na listine látok zakázaných.


Reklamný článok, prohormony.sk: pred pár týždňami k nám dorazil veľmi pekný list od nášho spokojného zákazníka. Po jeho prečítaní sme si uvedomili, že okrem jeho vďaky smerom k nám, je plný užitočných informácií, a tak sme sa rozhodli, že ho po drobných úpravách budeme publikovať v samostatnom článku. Práve dnes prišiel ten čas.

Ahojte ľudkovia!

V úvode môjho listu mi dovoľte, aby som sa v krátkosti predstavil. Moje meno je Roman Bukový, mám 26 rokov a posilňovaniu sa venujem od svojich 15 rokov. Svoje prvé stretnutia so „železom“ som zažil pred jedenástimi rokmi, kedy som ako mladý, vtedy ešte čerstvý stredoškolák túžil po veľkých svaloch. Odvtedy je kulturistika mojim životným štýlom a dávam jej veľmi veľa.

Od útleho veku som bojoval s nízkou hmotnosťou a počas školských rokov som býval často terčom posmeškov od mojich rovesníkov alebo starších žiakov v škole. Môj veľmi dobrý kamarát doniesol do školy starší výtlačok kulturistického časopisu s Jean-Claudeom Van Dammeom na obálke a ja som si predsavzal, že raz budem ako on. Začal som pravidelne cvičiť, upravil som stravu, vyhýbal som sa spoločenským akciám, nepil som alkohol a všetok voľný čas a finančné prostriedky som obetoval cvičeniu. V priebehu desiatich rokov sa mi podarilo nabrať dvadsať kilogramov svalov, a to výlučne tvrdým tréningom, výživou, suplementáciou a dostatočnou regeneráciou.

V minulom roku som na sebe zaregistroval prvé príznaky pretrénovania. Moja telesná hmotnosť klesala, zmenšili sa mi objemy svalov, pociťoval som veľkú nechuť do cvičenia, rovnako tiež do stravy ... nie a nie dosiahnuť výkonnostný progres. Uvedomil som si, že moje telo bolo tak energeticky vyšťavené, že jednoducho nemohlo ísť ďalej. Po desiatich rokoch striktného prístupu bolo treba zvoľniť režim. Naordinoval som si dvojtýždňovú tréningovú prestávku a v tomto období som nič neplánoval len spontánne prežíval. Náhoda (alebo osud) to tak chcel, že som na internete zaregistroval informáciu o prohormónoch. Pravdupovediac som o nich na Slovensku počul prvýkrát a ihneď ma zaujali.

Po preštudovaní základných informácií som sa rozhodol, že na to, aby som sa z negatívneho stavu pretrénovania dostal využijem pomoc práve suplementov tejto kategórie. Študovaním informácií som sa rozhodol po prvýkrát vyskúšať základný produkt HYDRA.

Ten ma zaujal svojim zložením (obsahuje len jeden druh prohormónu - halodrolu, čo si myslím, že je na začiatku ideálne), schopnosťou budovať čisté svaly, nulovou aromatizáciou, no a v konečnom dôsledku i cenou. Vždy som sa snažil mať svoju telesnú hmotnosť pod kontrolu a neuznával som bezhlavé prejedanie sa tým spôsobom, že sa budem vyhovárať, že som v objemovke. Keď som naberal, vždy kvalitne. Aj preto ma Hydra ihneď oslovila. Moje skúsenosti Pri plánovaní môjho prvého HYDRA cyklu som vsadil na bežné veci, ktoré sú súčasťou môjho životného štýlu: tvrdý tréning, dostatočná výživa a dĺžka spánku.
Dávkovanie HYDRY som stanovil na jednu kapsulu (50 mg) ráno a jednu kapsulu večer vždy po jedle. Tréning som mal rozdelený do štyroch cvičebných jednotiek (pondelok, utorok, štvrtok a sobota). Využíval som základné cviky s počtom opakovaní v rozmedzí od 8 – 12. Ak som trénoval so sparingpartnerom, na činku som sa rozhodol priložiť a urobiť menej opakovaní s ťažšou váhou.

Čo sa týka stravy, urobil som dve zásadné zmeny. Pridal som na sacharidoch (tie som držal na úrovni 6 g na jeden kg hmotnosti), rovnako som sa rozhodol zvýšiť hladinu bielkovín, a to na hodnotu 3 g na kg telesnej hmotnosti. Urobil som to z dôvodu schopnosti prohormónov bielkoviny lepšie „spracovávať“. Z bežných suplementov som využíval 80% proteínový izolát, voľné aminokyseliny a BCAA, vitamíny C, B6 a E.
V prvých dňoch som nepociťoval absolútne nič. Začal som byť nervózny a pravdupovediac som pochyboval, že sa niečo zlepší, no na amerických fórach často ľudia píšu, že účinky prohormónov sa môžu u každého jedinca vyskytovať v rozdielnom čase. Nepoľavil som v ničom a stále pokračoval v predpísanom režime.

Magické obdobie. Aj takto metaforicky by sa dali nazvať tri týždne v mojom cykle. Ako som písal vyššie. Prvý týždeň som nepociťoval vôbec nič, no na začiatku druhého ma prekvapilo, s akou plnosťou svalov som sa ráno prebúdzal. Moje svaly sa pumpovali pri akejkoľvek činnosti, dokonca aj keď som si umýval zuby. Bol to veľmi príjemný pocit pociťovať plnosť svalov počas celého dňa.
Moja hmotnosť pred začiatkom cyklu bola 81 kg, čo bolo o 3 kg menej od mojej bežnej váhy. Už na začiatku druhého týždňa bola moja hmotnosť späť a až do konca už len stúpala. Na konci štvortýždňového HYDRA cyklu som zaznamenal magickú hodnotu na mojej osobnej váhe, ktorá sa dostala až na 90 kg, čo som nikdy v živote nemal. Moje bicepsy narástli o 1,5 a hrudník až o 4 cm! Cítil som sa opäť plný energie, sily, chuti do ďalšieho tréningu. Výrazným spôsobom mi stúplo sebavedomie, a to najmä vtedy, keď si môj nárast výkonnosti všímali všetci ľudia z môjho okolia.
Po skončení cyklu a nasadení produktu Super PCT moja hmotnosť klesla len o zanedbateľný jeden kilogram. Pár slov na záver Niekedy, najmä v čase, keď sa má človek zle alebo je na dne, hľadá východisko komplikovaným spôsobom. Niekedy je ale riešenie až primitívne jednoduché. Ja som sa v mojom zlom období rozhodol vyhľadať pomoc v jednoduchom produkte HYDRA, ktorý mi nielen pomohol dostať sa späť, ale poskytol mi zažiť moment byť na absolútnom vrchole. Dôležité v celom procese je:

  • kvalitný tréning
  • výživa
  • dostatok bielkovín
  • odpočinok a najmä jasná predstava, kam sa chcem dostať

Diskusia k článku:

AMIX diskusia