Miro ŠKADRA cez weekend nastúpi na 2018 IFBB Diamond Romania

Miro ŠKADRA cez weekend nastúpi na 2018 IFBB Diamond Romania

Miro ŠKADRA
Miro ŠKADRA patrí v tomto roku (podľa výsledkov) medzi jasne najlepších seniorských amatérskych bodybuilderov Slovenska. V tichosti (a pomerne komplikovane), bez dopingových problémov sa pripravoval na 2018 IFBB Európsky šampionát vo vekovej kategórii masters (ako vojak musí byť pripravený na dopingovú kontrolu - sám sa čudoval, že na 2018 IFBB Slovenskom šampionáte dopingoví komisári si reprezentantov ani len nevšimli, čo v minulosti nebolo zvykom; ak by boli testovaní doma, zrejme by sme si ušetrili medzinárodnú hanbu, ktorú nám Európsky šampionát priniesol - a unavuje ma opäť ukazovať prstom na toho, kto je za to zodpovedný).
Z vlastného vrecka (presnejšie z vrecka jeho sponzora Antona TABERNAUSA - práve on "priložil" ruku k tomu, že Milan Čížek skončil na poste prezidenta asociácie a po krátkom "funkcionárčení" skončil aj s podporou aktuálneho vedenia) si uhradil cestovné a pobytové náklady do Santa Susanna, kde tesne pred prezentáciou, vážením/meraním sa rozhodol - nastúpi na 2018 IFBB Európsky šampionát, ale medzi seniromi a v novej kategórii. Tou sa stala klasická kulturistika!

Miroslav SKADRA

Škadra dokázal na poslednú chvíľu upraviť hmotnosť, nameral/navážil a ... oplatilo sa! Zo Španielska sa vrátil ako vicemajster Európy, aby krátko na to bojoval o ďalšie body v tzv. 2018 IFBB World Ranking-u, kde mu po jarnej súťažnej sezóne patrí priebežné 12. miesto (z takmer 200 súťažiacich). A súťažiť bude aj v jeseni!

Ako mi potvrdil v rozhovore pre EastLabs Radio, nastúpi už tento weekend v Rumunsku na súťaž 2018 IFBB Diamond Romania - Tiger Cup a v hre je stále aj 2018 Arnold Classic Europe (otázne však je, či tento aktuálne TOP bodybuilder našej amatérskej scény bude mať na vycestovanie dostatok finančných prostriedkov). Viac sa dozviete s nasledujúceho rozhovoru, ktorý sa uskutočnil pre EastLabs Radio.

Miro ŠKADRA cez weekend nastúpi na 2018 IFBB Diamond RomaniaFoto Foto v článku - Matej Kapusta

Diskusia k článku:

AMIX diskusia