Honza KAVALÍR podcast Ep. 17 - dnes je hosťom Lukáš GABRIŠ

Honza KAVALÍR podcast Ep. 17 - dnes je hosťom Lukáš GABRIŠ


Čo hovorí Wikipedia ... podcasty sú zvukové záznamy, ktoré autor alebo vydavateľ podcastu umiestňuje na internet v podobe súborov, najčastejšie vo formáte MP3, na ktoré odkazuje na webových stránkach. Podcasty možno počúvať priamo z web stránky ako stream, avšak zmyslom podcastov je počúvanie záznamov - vtedy, kedy to používateľovi vyhovuje alebo aj počúvanie bez pripojenia na internet, čo vyžaduje, aby sa záznam uložil (stiahol) do zariadenia. Podcasty často bývajú pravidelné relácie, preto má zmysel prihlásiť sa na ich odber.
Honza KAVALIR

A v prípade nápadu, s ktorým prišiel  v priebehu septembra externý člen nášho teamu Honza KAVALÍR (viď. foto vyššie), je pravidelnosť podmienkou úspechu. Nápad sa nám samozrejme páčil a tak ho podporujeme. Aj pravidelným zverejňovaním v sekcii EastLabs Radio. Koho si dnes "posadil" Kavalír pred mikrofón? Nebudem vás naťahovať, jeho hosťom bol Lukáš GABRIŠ, o ktorom Igor KOPČEK povedal nasledovné:

"S prípravou súťažiacich pre nomináciu kulturistika a neskôr fitness som začal ešte v roku 1986 a dlho mojou zásadou bolo - trénuj iba toho, kto cvičí v "tvojej" posilovni. Čo to znamenalo? Jednoducho každého, ktorého som sa rozhodol pripraviť na súťažné pódium, som musel mať 100% pod kontrolou. Stretávať ho takmer denno denne na tréningoch, sledovať, aký má prístup k tréningu, ako zvláda náročné tréningové protokoly a samozrejme aj to, ako pôsobí na neho diétny režim. A ak prišiel "jeho čas", dostal "zelenú" a mohol súťažiť. Čo to v praxi znamenalo? Cieľom nebolo prísť na súťaž za každú cenu a iba sa zúčastniť, ale počkať si na svoju chvíľu, mať "natrénované" a na súťaži bojovať o niektorý z cenných kovov. Výnimkou boli iba ženy - s TOP fitnesskami Mariettou ŽIGALOVOU a Klaudiou KINKSOU som spolupracoval aj napriek tomu, že trénovali v Košiciach. 
Lukáš GABRIŠ bol v podstate posledným z tých, ktorých som pripravoval podľa týchto pravidiel, spoločne s Martinom FABIÁNOM poslední, ktorých som pripravoval na juniorské súťaže a mal som možnosť stretávať ich v posilovni denno denne. Stačil jeden pohľad - a mohol som urobiť korekciu. Po nich prišli muži. Havlík, Čambal, Horváth, Šádek a spol., ktorí už netrénovali vo Vranove a tak pri nich spoliehať som sa mohol len na intuíciu a overené postupy. Tie sa opakovane overovali aj v časoch spolupráce s Lukášom.
Martin a Lukáš v danej dobe boli vo svojich kategóriách najlepší na Slovensku, čo dokázali na 2002 Majstrovstvách Slovenska juniorov u nás, vo Vranove. Martin končil s kategóriou juniorov (mal 21 rokov), Lukáš v nej iba začínal (mal 19 rokov), ale videl som jeho veľký potenciál pre tento šport. Som rád, že som sa v Gabrišovi nezmýlil, čo dokázal najprv vo federácii NABBA a potom aj na IFBB súťažiach. Rovnako ako on, aj ja, a v podstate všetci, ktorí sme zažili 80., 90. roky a prvé roky 21. storočia v kulturistike, vnímame toto obdobie veľmi pozitívne. Aj o tom je rozhovor, ktorý si o malú chvíľku vypočujete. Skvelá práca, Kavalír!"

Honza KAVALÍR podcast Ep. 17 - dnes je hosťom Lukáš GABRIŠ
Diskusia k článku:

AMIX diskusia