Tatiana KOŽUCHOVÁ vs Soňa KOLCUNOVÁ - interview pre EastLabs Radio

Tatiana KOŽUCHOVÁ vs Soňa KOLCUNOVÁ - interview pre EastLabs Radio

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.


K Tatiane KOŽUCHOVEJ my z EastLabs Teamu máme veľmi blízko. Dôvodom nie je iba fakt, že sme jej úspechy na medzinárodnej scéne od roku 2010 až do roku 2016 sedovali na vlastné oči v pozícii IFBB Press Partnera, ale aj to, že bola naša redaktorka. Čo mala na starosti? Detské fitness.

Za prezidenta Čížeka EastLabs Photo Team prichádzal aj na IFBB Majstrovstvá Európy a IFBB Majstrovstvá sveta v detskom fitness, kde žezlo po mederátoroch prebrala práve moderátorka Tatiana. Tešilo nás, že dokázala získavať cenné kovy na prestížnych súťažiach v detskom fitness a ako prvá pod Dominike MULTÁŇOVEJ sa presadila nielen na juniorskej, ale aj seniorskej fitness scéne. Súťaženie ukončila fantastickými víťazstvami na 2016 IFBB Majstrovstvách Európy - zvíťazila v kategórii junioriek aj senioriek, medzi juniorkami navyše získala titul absolútny. A porazila aj reprezentačné kolegyne Evu BANÍKOVÚ s Kristínou JURICOVOU.


Tatiana nesúťaží už tretí rok za sebou. Zmaturovala, riešila vysokú školu, po "neprijatí" sa vrhla do života plná elánu a odhodlania osamostatniť sa.

"Kožuchovú od roku 2013/14 vnímam ako jeden z najväčších talentov, aké sme kedy mali na našej fitness scéne", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Práve v tom čase Zuzana NIŠČÁKOVÁ pozvala Natáliu LENÁRTOVÚ do Zvolena na seminár (ja so ju sprevádzal ako fotograf), ktorý pripravila pre svoje fitness deti, medzi nimi vysoko vyčnievala práve Tatiana. Pamätám sa, že niekto z rodičov sa nás spýtal, či sme medzi vtedajšími deťmi videli aj niekoho, kto by mohol napodobniť úspechy Natálie na Európskych s Svetových šampionátoch - obaja sme bez váhanai ukázali na trošku sa ostýchajúcu sa Tatianu. Som rád, že sme sa nemýlili.
Kožuchová sa postupom času vypracovala na jasne najlepšiu juniorskú fitnessku Európy a Sveta, dokázala uspieť aj medzi ženami. Oveľa viac ma však teší, že dokázala ľudsky dozrieť - je cieľavedomá, samostatná a napriek úspechom, ktoré dosiahla, je stále "dobručká", neschopná úmyselne ublížiť. Aj preto som veľmi citlivo vnímal každý pokus atakovať ju. To, že krátko po maturite "zdvihla kotvy" a odišla do zahraničia, určite pre ňu nebolo jednoduché. Ale aj z rozhovoru so Soňou Kolcunovou, s ktorou začínala u nás ako redaktorka, je zrejmé, že Kožuchová sa môže uplatniť vo viacerých smeroch. Všetko má pevne vo svojich rukách.
Verím, že po štúdiu v Holandsku sa vráti na Slovensko, nastúpi a ukončí Lekársku fakultu a v ďalších rokoch bude hľadať sebarealizáciu aj ako funkcionárka v štruktúrach SAFKST - tu si ju viem predstaviť na akomkoľvek poste. Ona je pre mňa jedna z tých, ku ktorým by mali vzhliadať súčasné hviezdičky detského fitness."

Tatiana KOŽUCHOVÁ vs Soňa KOLCUNOVÁ - interview pre EastLabs Radio
Diskusia k článku:

AMIX diskusia