Aj MELIŠOVÁ bude bojovať o účasť na Svetovom šampionáte

Aj MELIŠOVÁ bude bojovať o účasť na Svetovom šampionáte

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Na prelome novembra a decembra 2019 bude Slovensko hostiť 2019 IFBB Majstrovtsvá sveta vo fitness, kde (tak, ako je zvykom v posledných rokoch) najpočetnejšou by mala byť nominácia bikinifitness. A ukazuje sa, že o možnosť bojovať o reprezentačné tričko na túto najprestížnejšiu súťaž sa môžu reálne uchádzať aj dievčatá z tzv. druhej vlny - tie, ktoré nezískali možnosť ukázať svoju výkonnosť na 2019 IFBB Európskom šampionáte. Samozrejme, Svetový šampionát v Bratislave by sa mal stať hlavnou súťažou sezóny aj pre reprezentantky.

Julka MELIŠOVÁ sa vrátila na súťažné pódiá v nominácii bikinifitness približne po roku a pol. K súťaženiu sa neplánovala vrátiť cielene, skôr si razila cestu zdravým životným štýlom, nadobúdala nové poznatky, pripravovala dievčatá na súťaženie ... až prišlo rozhodnutie.

Julku si pamätám z jej posledných súťaží a viem aj, čo jej vytýkali. S Melišovej vtedajším objemom nôh by sa dnes nejedna pretekárka usilovala uspieť v kategórii wellness fitness. To boj jej hlavný problém. V tom spočíval aj jej najväčší „komplex“. Spomínam si, keď Julka napísala, že súťaženie už nie je pre ňu a nohy ako srnka nikdy mať nebude.

Počas posledných dvoch rokov som Melišovú vnímala skôr ako jedni z postáv na slovenskej fitness scéne, ktorá sa snažila dievčatám skutočne prehovoriť do duše a svojimi príspevkami na Instagrame a Facebooku nútila zamyslieť sa nad realitou, prípadne „ponúkala“ dievčatám možnosť zvážiť svoje reálne schopnosti v súťažení. Veľa sa venovala vzdelávaniu a budovaniu si vlastného štýlu - či už toho životného, alebo v coachingu, ktorý ju napĺňal.

Julka si prešla pred poslednou súťažou v jeseni 2016 veľkou objemovou prípravou a všetci si mysleli, že priniesla životnú formu. Omyl. MELIŠOVÁ sa ukázala v jari 2019 na pódiu s formou minimálne o 100% lepšou ako v jej poslednej súťažnej sezóne. A vylepšila mnoho nedostatkov - spomeniem napríklad skvalitnenie proporčnosti nôh, alebo ramien. Aj keď sa trendy v bikinifitness za 3 roky stihli niekoľkokrát zmeniť, minimálne na slovenských pódiách Julka bodovala. Páčila sa mi zmena, ktorou prešla, aj skutočnosť, že hoci sa pripravila kvalitne, stále mala reálne očakávania. Napriek tomu na pódiu bolo takmer nemožné ju prehliadnuť. A získala príežitsť vyskúšať si aj Európsky šampoionát.

Práve kvôli nominácii na IFBB Majstrovstvá Európy a jej úspešnej sezóne som sa rozhodla s Julkou telefonicky spojiť a porozprávať sa s ňou o jej ďalšom účinkovaní na pódiách. Bude ešte súťažiť? Ako vníma celú jarnú sezónu? Dozviete sa v rozhovore pre EastLabs radio.

Aj Melišová bude bojovať o účasť na Svetovom šampionáte

Diskusia k článku:

AMIX diskusia