Aino-Maija LAURILA - IFBB rozhodca v podcaste u Soni KOLCUNOVEJ

Aino-Maija LAURILA - IFBB rozhodca v podcaste u Soni KOLCUNOVEJ

Séria rozhovorov s IFBB medzinárodnými rozhodcami pokračuje rozhovorom s fínskou rozhodkyňou menom Aino-Maija Laurila. Bývalá pretekárka a šampiónka v bodyfitness Laurila začala s rozhodovaním ihneď po skončení svojej súťažnej kariéry. V rozhovore preto prirodzene dominuje práve táto ženská kategória. Aino-Maija Laurila sa dlhodobo angažuje aj vo vzdelávaní dievčat a preto sme sa jej pýtali na kurzy pózingu, ktoré organizuje a tiež na online tréningový program pre bikini a bodyfitnessky, ktorý vytvorila. Ten je dostupný zatiaľ len vo fínskom jazyku, no možno práve vďaka nášmu rozhovoru a ohlasu dievčat z viacerých krajín bude pretvorený aj do angličtiny. Mrs. Laurila v Beyond Bikinifitness Podcaste porozprávala množstvo zaujímavých vecí o svojej niekdajšej súťažnej kategórii a preto ide o jednoznačne „povinnú jazdu“ pre všetky začínajúce bodyfitnessky.

Rozprávali sme sa však aj o mužských kategóriách – predmetom môjho záujmu boli hlavne Classic Physique a Bodybuilding. Nevynechali sme preto diskusiu o tom, či príde čas, keď classic physique prekoná kulturistiku. Veľmi zaujímavou otázkou bolo aj to, KTO je podľa uznávanej rozhodkyne NAJLEPŠÍM kulturistom v Elite PRO. A nebolo to len preto, že bolo jasne cítiť súboj krajín, z ktorých pochádzame! Aino-Maija okrem Fína Sihvonena a Slováka Križánka spomenula aj tretie meno – koho? A kto je teda podľa nej najlepší? Dozviete sa z podcastu!

Navyše sa Mrs. Laurila angažuje aj ako organizátorka mimoriadne úspešných súťaží vo Fínsku. Okrem debaty o rozhodovaní, kategóriách a pravidlách sme sa pristavili aj pri tom, v čom sú iné súťaže na severe Európy. A my si stojíme za tým, že takúto súťaž by mal zažiť každý pretekár. Aj kvôli dôvodom, ktoré spomína Aino-Maija Laurila. Podcast je dostupný na SoundCloude, Spotify a YouTube. Nezabudnite, že podporiť nás môžete lajkom, odberom či zdieľaním epizódy na sociálnych sieťach. Ďakujeme, že naše podcasty počúvate!

Aino-Maija LAURILA - IFBB rozhodca v podcaste u Soni KOLCUNOVEJDiskusia k článku:

AMIX diskusia