Milan ROLINEC vs Igor KOPČEK - EastLabs Radio Podcast

Milan ROLINEC vs Igor KOPČEK - EastLabs Radio Podcast

Projekt Hall of Fame - Sieň slávy kulturistiky a fitness na Slovensku
vznikol aj vďaka podpore od spoločnosti
AMIX Nutrition
Fall of Fame - Slovenská sieň slávy v kulturistike/fitness

Ak by ste sa ma ako dorastenca spýtali, ktorý kulturista na mňa urobil najväčší dojem, odpovedal by som jednoznačne: "Milan Rolinec!"

Na súťažné pódium som sa po prvýkrát postavil práve ako dorastenec v marci roku 1981 a o pár mesiacov neskôr som bol už jedným z tých, ktorí pomáhali pri organizácii exhibičného vystúpenia najlepších z najlepších kulturistov Východoslovenského kraja vtedajšej doby, medzi ktorými nechýbal ani "ťažkotonážnik" Milan ROLINEC. Spolu s ním na pódium kultúrneho domu vo Vranove nad Topľou nastúpili aj Jozef Filip (v tom čase sa v Československu a aj na Slovensku súťaže v kulturistike organizovali vo výškových kategóriách - on súťažil v kategórii do 169cm), Dušan Dudáš (súťažil v kategórii do 174cm, kde sme mali borcov ako Holič, Minařík, Jastrzebski a spol.), Jozef SZTANKAY (v jeho kategórii do 179cm medzi najlepších patrili Kulovaný, Uríček a spol.).

Milan ROLINEC však pozornosť vzbudzoval výškou, proporčnosťou a estetickým prejavom, vďaka čomu nad všetkými vyčnieval. Na Slovenskom šampionáte 9x nepoznal, čo je to prehra a keď sa pozrieme na "federálne" výsledky, Milan Rolinec na svojom konte mal 3 tituly Majstra Československa v kategórii nad 179cm, v ktorej ČSSR mala Peka, Veselého, Mráčka atď.

Milan Rolinec

Aktuálne 68 ročný Milan ROLINEC (narodeniny oslávil 21. júna) patrí nesporne medzi výnimočných kulturistov, o ktorom prezradím, že k činkám "privoňal" ešte v roku 1970 (v tom čase končil Základnú školu a mal problémy s chrbticou) a súťažným ambíciám dal definitívne zbohom v roku 1995, kedy ako 40 ročný získal pre Slovensko premiérový titul Majstra sveta vo vekovej kategórii masters.

Viac o Milanovi ROLINCOVI v rozhovore, ktorý sme pred niekoľkými hodinami zaznamenali pre EastLabs Radio.

Milan ROLINEC vs Igor KOPČEK - EastLabs Radio, 17.7.2023
Diskusia k článku:

AMIX diskusia