Milan ČÍŽEK - zhodnotenie súťaže 2018 Elite PRO Madrid

Milan ČÍŽEK - zhodnotenie súťaže 2018 Elite PRO Madrid

AMIX Vit & Mineral Pack


Výsledky členov združenia Elite PRO Slovakia Team-u na súťažiach organizovaných pod hlavičkou novokreovanej organizácie Elite PRO sú pre mnohých bodybuilderov a fitnessky inšpirujúce. To, čo dokázala trojica Adela ONDREJOVIČOVÁ - Michal KRIŽÁNEK - Patrik ŠTIGLIC na aktuálne najväčšej súťaži tejto organizácie, weeekendovom 2018 Elite PRO Madrid, prekonalo všetky očakávania a dvojica vedúcich osobností dobrovoľného združenia Elite PRO Slovakia Milan ČÍŽEK - Alexander HLOBIK právom netajila svoju spokojnosť.

"Som nesmierne rád, že trojica našich športovcov v Madride ukázala, že Slovensko stále patrí medzi TOP krajiny aj v nomináciách bodybuilding a bodyfitness - dosiahli sme výnimočný úspech", prehlásil krátko po vyhlásení výsledkov profesionálov na 2018 Elite PRO Madrid Milan ČÍZEK, hlavná osobnosť združenia Elite PRO Slovakia. "Úspech, ktorý dosiahla Adela ONDREJOVIČOVÁ v kategórii Bodyfitness Elite PRO sme pravdupovediac očakávali - veď je aktuálne najlepšou profesionálnou bodyfitnesskou z Európy bez ohľadu na príslušnosť k PRO organizácii a tento štatút potvrdila už štyrmi víťazstvami po sebe na súťažiach pod hlavičkou Elite PRO. Boli tu síce obavy, ako sa jej podarí aklimatizovať sa na dlhý prelet z južnej Afriky do Európy (poznámka - Adela v Johannesburgu získala víťazstvo na prestížnej súťaži 2018 Arnold Classic Africa), ale dokázala, že je skutočná profesionálka a zvládla vyladiť formu do požadovanej podoby - aj napriek nepriaznivým okolnostiam. Víťazstvom na 2018 Elite PRO Madrid získala nielen zaujímavú finančnú prémiu, opakovane potvrdila právo nastúpiť na 2018 Elite PRO World Championships, ale zároveň priamo od prezidenta IFBB International Rafaela SANTONJU získala aj pozvanie na septembrový 2018 Arnold Classic Europe do Barcelony."
"Fanúšikovia bodybuildingu na Slovensku a aj v zahraničí posledné týždne sledovali prípravu Michala KRIŽÁNKA a Patrika ŠTIGLICA na ich premiéru v Elite PRO tábore a aj s nimi sa spájali mimoriadne vysoké ambície", pokračoval Čížek. "Michal uspel nad všetky očakávania, dokázal, že na Slovensku máme vďaka nemu a jeho trénerovi Alexandrovi HLOBIKOVI po Solárovi ďalšieho konkurencie schopného superťažkého bodybuildera, ktorý sa navyše môže ďalej zlepšovať a napredovať. Za posledný rok nabral na svalovej hmote, posunul na lepšiu úroveň svoju prezentáciu a ak progres udrží v spomínaných smeroch, má na to, aby sa z neho stala obdivovaná hviezda Európskeho, aj svetového bodybuildingu. Michal vďaka víťazstvu na 2018 Elite PRO Madrid získal právo nastúpiť na 2018 Elite PRO World Championships, získal aj pozvánku na 2018 Arnold Classic Europe."
Michal Križánek
"Patrik ŠTIGLIC nesklamal, na súťažné pódium nastúpil vo forme, ktorá bola jednou z najlepších, akú som u neho videl. Myslím, že patril medzi dvoch - troch najlepšie pripravených pretekárov súťaže, doplatil však na nedostatky v koncepcii postavy a nižšiu masívnosť v určitých svalových skupinách. Tu  mali náskok jeho o niečo viac vážiaci súperi. Umiestnenie na hranici finále je dobrým výsledkom, ktorým začala jeho profesionálna kariéra."
Patrik Štiglic
"Keď sa ma Igor KOPČEK pýtal na cieľ združenia Elite PRO Slovakia, mojou odpoveďou na jeho otázku bol - servis. Elite PRO súťažiacim zo Slovenska združenie ponúka organizačnú podporu - počnúc poradenstvom v príprave na vrcholné súťaže profesionálov, trénerským vedením a servisom obsahujúcim nákup leteniek, plánovanie prepravy, ubytovania, záverečného ladenia formy, úpravou pokožky končiac. Máme skúsenosti, ktoré sme získali rokmi pôsobenia na amatérskej súťažnej scéne. V Madride členom podporného teamu bol aj Alexander HLOBIK, ktorý odviedol skvelú prácu s každým zo súťažiacich - pozornosť venoval každému z trojice Adela - Michal - Patrik, nielen svojmu zverencovi Michalovi KRIŽANKOVI Samozrejme, členom nášho mini teamu v Španielsku sa aj týmto chcem poďakovať - reprezentovali ste Slovensko na najvyššej úrovni, urobili ste nám a našim priaznivcom radosť, ďakujem."
"Kto sleduje stránky EastLabs.SK určite vie, že združenie Elite PRO Slovakia mediálne profituje z partnerstva s EastLabs Team-om. Jakub CSONTOS, šéf EastLabs Photo Team-u, odvádzal v Madride skvelú prácu, vďaka nemu sme mali k dispozícii foto aj video materiál a fanúšikovia našich športov na Slovensku najčerstvejšie informácie," dodal Milan ČÍŽEK. "Textový materiál už tradične zabezpečoval Igor KOPČEK, ktorý dianie na pódiu aj teraz sledoval z tesnej blízkosti, z miesta pred hlavným rozhodcom. Samozrejme, aj Jakubovi a Igorovi ďakujem za podporu.
V neposlednom rade však poďakovať musím aj fanúšikom  a našim sponzorom/partnerom - milo nás prekvapili vaše reakcie po zverejnení výsledkov a dúfam, že Elite PRO Slovakia združenie vám radosť bude prinášať aj z ďalších svetových súťaží v bodybuilding-u a fitness. Sledujte nás zatiaľ na našej
Facebook stránke."

Čo je Elite PRO Slovakia?

Dobrovoľné a nezávislé združenie, ktorého hlavnou osobnosťou je Milan ČÍŽEK, dlhoročný reprezentačný tréner, niekdajší prezident asociácie a po rezignácii z postu člena Exekutívy IFBB/EBFF zodpovedného za dopingovú problematiku medzinárodný a Elite PRO rozhodca.

Členmi združenia sú predovšetkým vybraní Elite PRO športovci, najlepší z najlepších vo svojich nomináciách, aktuálne iba zo Slovenska. Ktorí?

  • Adela ONDREJOVIČOVÁ ... bodyfitness
  • Natália LENÁRTOVÁ ... bodyfitness
  • Michal KRIŽANEK ... bodybuilding
  • Roman VAVREČAN ... bodybuilding
  • Rasťo SOLÁR ... bodybuilding
  • Patrik ŠTIGLIC ... classic bodybuilding

Organizačne sa na chode združenia a trénerskej/predsúťažnej príprave/podpore športovcov podieľa Alexander HLOBIK, združenie participuje na spolupráci s vybranými trénermi a odborníkmi (napr. Marian ČAMBAL, Igor KOPČEK atď.), z ktorých sa niektorí podieľajú aj na edukačnej činnosti Milana ČÍŽEKA a Saskie CAKOCI realizovanej na Slovensku aj v zahraničí (napr. Trénerské kurzy a BikiniFitness Camp-y realizované pod hlavičkou spoločnosti FitnessŠkola s.r.o).

Kto podporuje činnosť združenia Elite PRO Slovakia?

Mediálnym partnerom združenia je EastLabs Team, mená sponzorov/partnerov združenie zverejňuje na Facebook stránke.


Kurz trenerov kulturistika a fitness

Diskusia k článku:

AMIX diskusia