Budeme mať na Slovensku najmladšieho Elite PRO súťažiaceho?

Budeme mať na Slovensku najmladšieho Elite PRO súťažiaceho?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia
Elite PRO Slovakia.

Viac ako 2200 fotografií zo súťaže 2018 IFBB Fitness Mania Classic Kladno nájdete prehľadne členených do fotogalérií v sekcii fotografie, kde do pozornosti vám dávam nomináciu Classic Physique. Dôvod, prečo by ste tejto kategórii mali venovať zvýšenú pozornosť? Reprezentant Slovenska Martin MAŇOVSKÝ medzi kulturistami juniormi získal striebornú priečku a medzi mužmi v nominácii classic physique dokonca zvíťazil! A za víťazstvo (v súlade s pravidlami) získal aj právo požiadať o Elite PRO kartu.

"Každá súťaž, na ktorej uspeje reprezentant Slovenska, je súťažou výnimočnou", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "A ak uspeje v kategórii, kde na súťažnom pódiu nestoja iba štyria piati súperi, navyše v rozhodcovskom zbore nesedí žiaden medzinárodný rozhodca zo Slovenska (ktorých máme aktuálne k dispozícii viac ako dosť), je tento úspech o to cennejší. Platí to aj o víťazstve Maňovského na súťaži 2018 IFBB Fitness Mania Classic Kladno v kategórii Classic Physique. Úprimne povedané, keď som jeho meno videl na predbežnej súpiske súťažiacich, prekvapilo ma to. Prečo? Nejaký čas ho registrujem ako súťažiaceho, ktorý súťažil v naturálnych federáciách. Ukazuje sa, že prestup pod hlavičku asociácie a IFBB International bol pre toho, vekom ešte iba juniorského súťažiaceho, krokom správnym smerom. Pripomeniem, že za víťazstvo v Kladne získal právo požiadať o Elite PRO kartu - ak by o ňu požiadal a získal by ju, stal by sa historicky najmladším profesionálnym bodybuilderom Slovenska v celej histórii. Maňovský je v tomto roku iba tretím v poradí, kto získal Elite PRO kartu za úspech na súťažiach medzinárodnej úrovne - po Beáte GRAŇÁKOVEJ (táto bikinifitnesska získala absolútne prvenstvo na 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava a aj na 2018 Fitness Mania Classic Kladno) a Dominikovi ANTOŠOVI (tento men´s physique uspel na 2018 Nordic Cup Lahti)"


"Maňovský a spol. sú iba dôkazom, že classic physique v našich podmienkach môže konkurovať tradičnej kulturistike a klasickej kulturistike", doplnil Kopčeka Milan ČÍŽEK z organizácie Elite PRO Slovakia. "Samozrejme, pre IFBB International aj Elite PRO by bolo lepšie, ak by sa limity výška/váha posunuli o niečo vyššie tak, aby classic fyzici mohli na súťažnom pódiu súťažiť s vyššou hmotnosťou. Konkurenčné federácie majú limity vyššie a úspech nominácie classic physique, o ktorú je záujem divákov a aj súťažiacich doslova z mesiaca na mesiac vyšší, hovorí za všetko. Čo sa Elite PRO Slovakia týka, sme tu na to, aby sme pomáhali Elite PRO atlétom. Stanovili sme si pravidlá činnosti tak, aby boli zaujímavé pre obe strany - atlétov, aj organizáciu. Dokonca, záujem o vstup k nám prejavili aj zahraniční Elite PRO súťažiaci, ktorých oslovil koncept našej organizácie. Disponujeme znalosťami a skúsenosťami, máme organizačné schopnosti, vieme pomôcť každému, cieľom koho je súťaženie na TOP úrovni v profesionálnom bodybuildingu - bez ohľadu na to, o ktorej nominácii hovoríme."

Aké výsledky dosiahol Martin MAŇOVSKÝ

  • 1. miesto ... 2016 Grand Prix Slovakia v naturálnej kulturistike, juniori nad 176cm
  • 3. miesto ... 2017 - 2. ročník Media4rent Natural Cup, juniori 18-23 rokov, nad 176cm
  • 4. miesto ... 2017 Majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistika , juniori 18-23 rokov, nad 176cm
  • 1. miesto ... 2017 Grand Prix Slovakia v naturálnej kulturistike, juniori 18-23 rokov, nad 176cm
  • 1. miesto + absolútny víťaz ... 2017 Grand Prix Slovakia v naturálnej kulturistike, muži
  • 1. miesto ... 2017 INBA Majstrovstvá Európy juniorov
  • 1. miesto ... 2017 INBA Majstrovstvá Európy mužov nad 180cm

Martin MAŇOVSKÝ na súťaži 2018 IFBB Fitness Mania Classic Kladno

Diskusia k článku:

AMIX diskusia