Aká bola súťaž 2018 Elite PRO World Championships - Mens Physique?

Aká bola súťaž 2018 Elite PRO World Championships - Mens Physique?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Bialystok bol nielen dejiskom súťaže 2018 IFBB World Fitness Championships, ale aj miestom, kde sa konali historicky prvé Elite PRO Majstrovstvá sveta. Podľa pôvodne navrhnutého konceptu sa v tomto roku súťaže Elite PRO World Championships konajú na štyroch rôznych miestach. Uplynulý weekend sme v Poľsku spoznali prvého profesionálneho Majstra sveta v kategórii men´s physique, klasickí kulturisti už tento weekend budú bojovať o prestížny titul profesionálny Majster sveta v Ríme (súťaž je súčasťou IFBB Diamond Cup Rím), kulturistov čaká Elite PRO Svetový šampionát o týždeň neskôr v Benidorme (Španielsko; ako súčasť IFBB Majstrovstiev sveta mužov) a súťažiace zo ženských profesionálnych kategórií pocestujú do Pekingu.

V Poľsku na súťažné pódium v nedeľu večer, na záver celodenného maratónu amatérov, napokon nastúpilo 15 súťažiacich. 15 Elite PRO men´s fyzikov, ktorí získali právo súťažiť o titul Elite PRO World šampióna. Z výsledkov jasne najvyššie vyčnieval Ukrajinec Dmyto HOROBETS, otázkou pre mňa bolo už iba to, kto zo zvyšku štartovného poľa mu môže skomplikovať cestu za korunou kráľa.
Bodovo sa zdá, že Dmytro nemal v Bialystoku konkurenta, no viac ako vyrovnaným súperom mu bol v poradí tretí, tiež ukrajinský súťažiaci, Dmytro VOIEVODCHUK. V mimoriadne dobrej forme sa ukázali aj Rusi LAVREEV s ROMANOVOM, vo finálovej TOP5 na striebornej priečke skončil Nór Johanson - bol jediným súťažiacim vo finále z krajín bývalého Západu (dominanta Ukrajiny a Ruska v men´s physique je v Elite PRO neprehliadnuteľná).
Dmytro Horobets
Súťaž v Poľsku ukázala, že koncept "viacerých šampionátov" sa v roku 2019 budem meniť. Podľa slov prezidenta IFBB International Rafaela SANTONJU sa Benidorm stane miesto, kde sa uskutočnia vo výrazne slávnostnejšej atmosfére profesionálne Svetové šampionáty mužských kategórií.
Pripomeniem, že fanúšikovia zo Slovenska držia palce členovi združenia Elite PRO Slovakia Michalovi KRIŽÁNKOVI, aby sa práve on stal po víťazstve na 2018 Arnold Classic Europe aj historicky prvým Elite PRO Svetovým šampiónom v kategórii Bodybuilding Open. Fandia aj ďalšej členke organizácie Elite PRO Slovakia, bodyfitnesske Adele ONDREJOVIČOVEJ - ak sa v Pekingu nestane historicky prvou Elite PRO Majsterkou sveta v kategórii bpdyfitness, bolo by to (nielen pre mňa) obrovské prekvapenie. Adela (tak ako Michal) nepozná v Elite PRO chuť porážky, kráča od víťazstva k víťazstvu.

"Verím, že organizácia Elite PRO Slovakia koncom roka 2018 bude mať vo svojich radoch dvoch Elite PRO Majstrov sveta", prehlásil pre náš portál Milan ČÍŽEK, jedna zo zakladajúcich osobností organizácie Elite PRO Slovakia. "Viem, aký majú Ondrejovičová a Križánek potenciál, sprevádzal som ich na súťažiach Elite PRO a videl som, ako na nich reagujú priaznivci našich športov, organizátori súťaží, rozhodcovia. Sú jasne najlepšími ambasadormi organizácie Elite PRO, motivujú k súťaženiu stále nových a nových členov. Som nesmierne rád, že Slovensko a Elite PRO Slovakia má tak skvelých športovcov. Obom držím palce, nech na súťažiach v Benidrome a Pekingu nastupujú v životných formách."

Elite PRO World Championships
2018 Elite PRO World Championships, Men´s Physique

2018 Elite PRO World Championships, Men´s Physique
Diskusia k článku:

AMIX diskusia