Milan ČÍŽEK - člen vedenia organizácie Elite PRO Slovakia

Milan ČÍŽEK - člen vedenia organizácie Elite PRO Slovakia

Elite PRO Slovakia
Organizácia Elite PRO Slovakia vznikla začiatkom roku 2018 ako združenie koordinujúce aktivity súvisiace s prípravou a súťažením atlétov vlastniacich Elite PRO kartu v kategóriách kulturistika, bodyfitness, men´s physique, classic physique, bikinifitness, fitness, alebo women´s physique. Štatút Elite PRO súťažiaceho si môžu vybojovať atléti z organizácie IFBB International TOP3 výsledkami na IFBB Majstrovstvách sveta a IFBB Majstrovstvách Európy, TOP umiestnením v absolútnom poradí na tzv. Elite PRO Qualifier súťažiach, prípadne miestom v TOP10 v tzv. IFBB World Rankig rebríčku za príslušný rok (v roku 2018 v tomto rebríčku figurujú mená celkovo takmer 2500 športovcov z celého sveta).

Elite PRO Slovakia

Zakladujúcim členom organizácie Elite PRO Slovakia (ktorá funhuje výhradne z privátnych zdrojov a vďaka podpore sponzorov) je aj MVDr. Milan ČÍŽEK Phd.

Kto je Milan ČÍŽEK?

Milan ČÍŽEK do kontaktu s kulturistikou prišiel ešte počas štúdia na Vysokej škole veterinárnej v prvej polovici 80. rokov. Po krátkom období súťaženia na krajskej a celoslovenskej úrovni, sa začal venovať príprave športovcov, cieľom ktorých bolo dosahovanie TOP výsledkov nielen na súťažiach Československej, ale aj Európskej a Svetovej úrovne.

V 90. rokoch sa vypracoval na uznávaného trénera/odborníka na predsúťažnú prípravu, rukami ktorého prechádzali najlepší reprezentanti Slovenska - Majstri sveta, Majstri Európy, víťazi Svetových hier neolypijských športov. Po rokoch pôsobenia v Slovenskej asociácii kulturistiky, fitness a silového trojboja na pozícii hlavného trénera pre kulturistiku/fitness, v rokoch 2011 až 2016 bol aj prezidentom tejto asociácie.

Je nielen uznávaným trénerom, ale aj medzinárodným rozhodcom, roky pôsobil v rámci Európskej federácie kulturistiky a fitness ako šéf Antidopingovej komisie. Od roku 2017 svoje úsilie sústredil predovšetkým na edukáciu - pôsobí ako hlavný lektor v projektoch, kurzoch a seminároch spoločnosti FitnessŠkola s.r.o, od januára 2018 sa funkcionársky angažuje výhradne v Elite PRO Slovakia.

Činnosť Milana ČÍŽEKA v prospech IFBB bola ocenená vedením tejto organizácie celkovo 6x - ocenenia preberal z rúk prezidenta IFBB Ben Weidera, aj aktuálneho prezidenta Rafaela SANTONJU.
Ako rozhodca/delegát od roku 1992 po súčasnosť pôsobil na takmer 80. IFBB súťažiach organizovaných po celom svete, ako tréner/konzultant dohliadal na prípravu súťažiacich (tí boli v jeho oddieli), korí získali celkovo 27 titulov IFBB Majstrov sveta vo všetkých nomináciách.

Milan Čížek sa podieľal ako kondičný tréner a dietetický poradca tiež na príprave profesionálnych športovcov mimo kulturistiky a fitess. O kom je reč?
Hokejisti z NHL Jiří Bicek, Rastislav Pavlikovský, strieborný medailista z OH Slavomír Kňazovický v kanoe C1, reprezentanti v tenise Karol Beck a Ján Krošlák. Na tomto poste prispel k zisku majstrovského titulu extraligových hokejistov HC Košice a aj zisku strieborných medailí hokejstov HC ŠKP POPRAD.

Milan Čížek - pôsobenie na domácej scéne, kulturistika a fitness

 • od roku 1991 do 1992 ... hlavný tréner juniorskej reprezentácie Československa - kulturistika
 • 1993 ... hlavný tréner reprezentácie Slovenska - kulturistika
 • od roku 1998 do 2011 ... hlavný tréner reprezentácie Slovenska - kulturistika a fitness
 • od roku 2012 do 2016 ... prezident asociácie SAKFST
 • od roku 2018 ... člen vedenia organizácie Elite PRO Slovakia

Milan Čížek - pôsobenie na medzinárodnej scéne, kulturistika a fitness

 • od roku 2002 ... Medzinárodný IFBB rozhodca
 • od roku 2003 ... člen Slovak Sports Medical Committies
 • od roku 2009 ... člen Member of Slovak Anti-Doping agency
 • od roku 2010 do 2018 ... šéf European Antidoping Commision
 • od roku 2011 do 2017 ... IFBB PRO rozhodca
 • od roku 2017 ... Elite PRO rozhodca

Milan Čížek - ocenenia za prácu v prospech IFBB International

 • 1997 ... IFBB Silver Medal: For Contributions to Body Building in Slovakia
 • 2004 ... Gold Medal from Olympic Committee of Kosice: For His Outstanding Contribution For Olympic Movement Development
 • 2006 ... EBFF Gold Medal: For His Outstanding Contribution to the Development of Body Building and Fitness In Slovakia
 • 2014 ... IFBB Diploma Master in Bodybuilding and Fitness Methods
 • 2014 ... IFBB Spirit of Sport Award: For his outstanding contribution towards the promotion of sport, fitness and healthy lifestyle.
 • 2016 ... IFBB Distinguished Service Award: For outstanding generous and wise contributions in the development of Bodybuilding and Fitness
 • kontakty ... Facebook stránka Elite PRO Slovakia
  kontakty ... web stránka Elite PRO Slovakia sa aktuálne finalizuje

Diskusia k článku:

AMIX diskusia