Alexander HLOBIK - člen vedenia organizácie Elite PRO Slovakia

Alexander HLOBIK - člen vedenia organizácie Elite PRO Slovakia

Elite PRO Slovakia
Organizácia Elite PRO Slovakia vznikla začiatkom roku 2018 ako združenie koordinujúce aktivity súvisiace s prípravou a súťažením atlétov vlastniacich Elite PRO kartu v kategóriách kulturistika, bodyfitness, men´s physique, classic physique, bikinifitness, fitness, alebo women´s physique. Štatút Elite PRO súťažiaceho si môžu vybojovať atléti z organizácie IFBB International TOP3 výsledkami na IFBB Majstrovstvách sveta a IFBB Majstrovstvách Európy, TOP umiestnením v absolútnom poradí na tzv. Elite PRO Qualifier súťažiach, prípadne miestom v TOP10 v tzv. IFBB World Rankig rebríčku za príslušný rok (v roku 2018 v tomto rebríčku figurujú mená celkovo takmer 2500 športovcov z celého sveta).

Elite PRO Slovakia

Zakladujúcim členom organizácie Elite PRO Slovakia (ktorá funguje výhradne z privátnych zdrojov a vďaka podpore sponzorov) je aj Alexander HLOBIK.

Kto je Alexander HLOBIK?

Alexander Hlobik do kontaktu s pravidelnými silovými tréningami prišiel na prelome 20. a 21. storočia po rokoch, ktoré venoval bojovým športom. Spočiatku sa venoval výhradne klasickým powerliftérskym disciplínam, kde sa angažoval aj ako tréner/poradca, neskôr svoje uplatnenie hľadal hlavne v kulturistike a fitness nomináciách.

Konzultáciami s odborníkmi (Svätozár Pavlík, Milan Čížek a spol.) a samoštúdiom získava znalosti, ktorých pravdivosť si overal spočiatku na sebe (súťažil na národných súťažiach v nominácii klasická kulturistika), neskôr na početnej klientele - kondičných, ale aj súťažných kulturistoch/fitnesskách zo všetkých nominácií.

V rokoch 2015 a 2016 ponúkol pomocnú ruku aj reprezentačnému výberu asociácie - na výjazdoch do zahraničia sa staral predovšetkým o finálnu prípravu a úpravu pokožky súťažiacich. Vzhľadom na získané skúsenosti team Milana ČÍŽEKA, ktorý koncom decembra 2016 stúpil do volebného súboja s Mlsnom o post prezidenta asociácie, s nim počítal v nasledujúcom období ako s členom úzkeho realizačného teamu. Odborne mal zabezpečovať prípravu reprezentantov. Po neúspechu Milana ČÍŽEKA vo voľbách, po to, čo Čížek opustil post prezidenta asociácie, sa počiatkom roku 2017 funkcionársky prestal angažovať aj v Hlobik - v asociácii však ďalej pôsobí ako rozhodca.

Nadobudnuté znalosti Alexandra HLOBIKA využil Michal KRIŽÁNEK (aktuálne najväčšia aktívna bodybulding hviezda nielen Slovenska, ale aj organizície profesionálov federácie IFBB International), pri vstupe na súťažné pódiá na jar 2017. Výsledkom spolupráce bola séria skvelých výsledkov na domácej aj zahraničnej scéne, následne zisk štatútu profesonálneho kulturistu pre Michala v druhej polovici roku 2017 a možnosť súťažiť medzi profesionálmi.
Po rozkole IFBB International s NPC/IFBB PRO League bol v januári 2018 Alexander HLOBIK zakladajúcim členom organizácie Elite PRO Slovakia, kde pôsobí ako člen vedenia. Aj vďaka nemu Michal KRIŽÁNEK sa ďalej zlepšuje, výkonnostne napreduje a jeho pozícia trénera sa postupne dopĺňa aj o post mentora pre tento jasne najväčší talent Slovenskej a Európskej kulturistiky posledných rokov.

Činnosť Alexandra HLOBIKA bola ocenená na krajskej úrovni (v rámci Nitranskeho kraja), svetu bodybuildingu/fitness ho verejne predstavil Milan ČÍZEK v septembri 2018. Na veľkom posúťažnom meetingu s víťazmi Elite PRO kategórií na prestížnom 2018 Arnold Classic Europe, Čížek upozornil členov vedenia Elite PRO, IFBB International a zástupcov médií z celého sveta - Alexander HLOBIK je ten, kto stojí v pozadí úspechov Michala KRIŽÁNKA.

Mimo sveta kulturistiky a fitness Alexander HLOBIK pracuje v manažmente spoločnosti, ktorá ponúka služby spojené s fyzickou ochranou a bezpečnosťou na akejkoľvek úrovni.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia