Kráľ armwrestlingu úspešný na Olympijských hrách v Soči

Kráľ armwrestlingu úspešný na Olympijských hrách v Soči

Alexey Voevoda, bývalá hviezda svetového armwrestlingu, včera na ZOH v Soči vybojoval spolu s Alexandrom Zubkovov (pilot) historicky prvú zlatú olympijskú medailu pre Rusko v disciplíne dvojboby. Jeho doterajšie úspechy v tomto zimnom športe boli tiež impozantné - v roku 2006 získal spolu so Zubkovom striebro v dvojbobe, roku 2010 si zo ZOH v kanade doviezol bronz zo štvorbobu, no až doma, v rodnom Soči, sa mu pred domácim publikom a priateľmi podarilo získať nesmrteľnosť vďaka titulu olympijského víťaza. "Splnil sa mi sen“, povedal Voevoda pre médiá po svojom triumfe.
V Rusku sa hovorí, že táto olympijská trať bola stavaná presne na túto dvojicu. Nebola až tak technická, ale skôr veľmi rýchla, čo vyhovovalo Zubkovi ako pilotovi, ktorý tak mohol ťažiť z neuveriteľnej sily a rýchlosti Alexeya Voevodu. Táto dvojica dosahovala nielen najrýchlejšie štarty, ale vytvorila aj rekord trate a taktiež v celkovom súčte jázd nadelili svojim súperom zo Švajčiarska (ktorí skončili na 2. mieste) 0,66 sekundy, čo je v bodoch rozdiel triedy.
Alexey Voevoda

Alexey Voevoda sa už ako dieťa venoval rôznym silovým športom, našiel sa v karate, džude, neskôr v pretláčaní, až napokon skončil pri boboch. O Alexeyovi je známe, že je už niekoľko rokov vegetarián, napriek tomu pri telesnej výške 194 cm váži 115 kg, obvod jeho bicepsu je 52 cm a predlaktia 47 cm.
Voevoda nikdy nevylučoval návrat k armwrestlingu a pred ZOH v Soči avizoval koniec kariéry v ľadovom koryte - to, či Rusi presvedčia Voevodu aby zostal, to ešte teraz nevie povedať nikto. Ak by sa však Voevoda vrátil k pretláčaniu, určite by nastúpil v profesionálnej vetve, kde by sa mohol realizovať v projekte TOP 16.

Discussion at the article:

AMIX diskusia