Timea TRAJTEĽOVÁ - interview po 2017 Diamond Cup Katowice

Timea TRAJTEĽOVÁ - interview po 2017 Diamond Cup Katowice

Článok redaktora EastLabs.SK o súťaži (vlastne o súťažení Trajteľovej na súťaži) 2017 IFBB Diamond Cup Poland, Katowice, ste určite čítali (ak nie, nájdete ho na našich stránkach). Dnes vám ponúkam rozhovor s Timeaou TRAJTEĽOVOU, ktorý sa objavil krátko po tejto súťaži na stránkach jej hlavného sponzora, ktorým je od februára 2017 spoločnosť AMIX Nutrition. Čo ma na ňom najviac zaujalo? Množtsvo súťaží, ktoré Timea plánuje túto jeseň absolvovať! Dokáže uspieť Timea na každej súťaži? Jej výsledky budeme pravidelne prinášať na našich stránkach tzn. na stránke portálu EastLabs.SK, Facebook stránke aj Instagrame.

Ondra ČEČETKA: Nejprve bych Ti chtěl pogratulovat k vynikajícím výsledku. Jaké jsou Tvé bezprostřední pocity ze soutěže? Úžasné ... bol to dokonalý come back! Jak tedy hodnotíš návrat na soutěžní pódiá po více jak jednom roce?

Timea TRAJTEĽOVÁ: Som nadmieru spokojná, že som sa síce na poslednú chvíľu ale predsa dokopala do prípravy na jesenné súťaže.. Nakoľko som mala polročnú off season (tréningy som celý čas naozaj poctivo dodržiavala, až na mesačný výpadok sposobený fyzickou neschopnosťou) tak ten návrat do súťažnej formy bol naozaj ťažký a vydrený.. Štandardne začínam prípravu 10-12 týždňov pred prvou súťažou, teraz som na to mala len 8. Okrem toho je môj štandardný výkyv mimosúťažnej hmotnoti cca 2-3kg, teraz to bolo 8týždňov pred súťažou až +7kg. Forma, ktorou som sa prezentovala v Poľsku, bola čo sa týka kompozicie a svalovej hmoty určite zatiaľ moja najlepšia, ale aj keď som zhadzovala ako to len šlo, bolo tam stále dosť tuku - ten chcem do ďalších súťaží zredukovať a ukázať sa ešte lepšia.

Ve stejném termínu se v Praze konala další soutěž EVLS Prague Pro. Co Tě nakonec přimělo ke startu v na Diamond Cupu v Polsku?

Samotná súťaž Diamond cup – ešte som na žiadnom nikdy neštartovala a tak som sa rozhodla miesto EVLS (na ktoré mám ako víťazka juniorskej aj ženskej kategórie krásne spomienky z minulého roka) pre zmenu absolvovať súťaž v Katowiciach. Cez leto som takisto nadvizala spoluprácu s domácou športovou značkou oblečenia Gym Glamour + Poľsko je v štatistikách na mojich fanpage stránkach na treťom mieste, čo sa počtu fanúšikov týka. Bolo to jednoducho super spojenie. Prihlášku som posielala posledný možný deň a ešte deň pred odletom som rozmýšľala, či je moja aktuálna forma vhodná štartu na svetovej súťaži medzi ktoré Diamond cup-y určite patria. Dnes som však rada, že som si štart nerozmyslela.

Kdo stojí za celou Tvou přípravou?

Čo sa týka celej prípravy – tréningy aj stavu si zostavujem vždy sama a záver (najmä superkompenzáciu) vždy konzultujem s kamarátkou a zároveň špičkovou ruskou trénerkou Ekaterinou Abramovou.

Můžeš nám prozradit Tvůj týdenní tréninkový split ?

Tréning mám rozdelený nasledovne:

 • 1. nohy (so zameraním viac na predné stehná)
 • 2. chrbát + biceps
 • 3. ramená + hrudník + triceps
 • 4. nohy (prevažne zamerané na zadné stehná a zadok)

Čo sa týka brucha to cvičím cca 4x týždenne. Kardio som robila 30min denne (najčastejšie hneď po silovom tréningu) a posledné dva týždne som pridala 45min ráno na lačno.

Trénuješ sama nebo máš stálého tréninkového partnera?

Mojim najlepším tréningovým partnerom je môj partner Peter. Absolvuje so mnou väčšinu tréningov, nesmierne mi pomáha, všetko so mnou prežíva a podporuje ma. Posledné týždne mi pomáhal každý druhý deň aj s nácvikom pózovania a musím ho pochváliť.. Nikdy predtým som si nebola svojim pózovaním, prejavom a prezentáciou tak istá, ako teraz.. Vyladili sme jednotlivé postoje, chôdzu, prechody a všetky detailné veci, ktoré som ja prehliadala. Som vďačná za jeho trpezlivosť a snahu pomôcť mi – nie každý muž by bol ochotný pre svoju polovičku robiť všetko to, čo pre mňa robí Peter automaticky.. Zaberá to všetok náš voľný čas
Ďalej často cvičím s mojou kamarátkou a obrovskou podporou Ivkou Sarauerovou a jej trénerom, prípadne občas s nejakou klientkou, ktorú pripravujem na súťaže. Som nesmierne vďačná za všetkých tých úžasných ľudí okolo seba.

Jaké soutěže letos plánuješ absolvovat?

Chcela by som štartovať na všetkých svetových súťažich, ktoré sú túto sezónu k dispozicii + na jednej domácej súťaži na Slovensku. Ktoré to sú?

 • IFBB Diamond Cup Katowice, Poľsko ... 1. miesto a absolútne prvenstvo v kategórii žien, 2. miesto v kategórii junioriek
 • Ben Weider Legacy Cup Lahti, Fínsko ... 2. miesto v kategórii žien
 • IFBB Diamond Cup Rím, Taliansko
 • Nominačná súťaž na MS juniorov Dubnica nad Váhom, Slovensko
 • IFBB World Junior Championship, Rumunsko
 • IFBB Diamond Cup Grécko
 • IFBB Diamond Cup Miláno, Taliansko
 • IFBB World Womens Championship, Francúzsko

Ve své přípravě používáš i naše suplementy (Amix Nutrition). Které to byly?

Základ tvorili instantní BCAA, Arginín, spalovač ThermoCore, CarniLine, Glutamín a protein IsoHD 90. Z vitamínov som využívala najmä vitamín C a E, NA-R-ALA, Life’s Vitality a Omega 3. Mojou závislosťou sú OatMash a ChiaMash (biela + dvojitá čoko, čokoláda-nugát, oriešok) s PeAmix - samozrejme som ich v príprave musela trochu obmedziť, ale dokým som mohla, vychutnávala som si ich. Posledný týždeň som prešla na tabletové BCAA, kofeínove tablety a Diuretic Complex, ktorý mi pomohol s odvodnením.

Máš i jiné partnery krom Amixu, kteří Ti pomáhají v letošní sezóně?

V mojej príprave na jesenné súťaže ma podporoval GymFood – krabičkova strava na mieru, ktorá sa počas celej doby starala o moju stravu. Ušetrili mi veľa času a energie, ktorú som mohla venovať inde. Ďalej športové oblečenie GymGlamour. Miška Sallut Design, ktorá mi od začiatku môjho pôsobenia v IFBB šije na mieru vždy nádherné bikini. Jej precíznosť a ochota nemá hraníc a ja si vážim, že má vždy trpezlivosť a chuť tvoriť niečo nové, čo si vymyslím. Nemá to so mnou nikdy ľahké. ProTan Slovakia za ktorým stojí team Walda Pečeňu, ktorý sa stará o to, aby som mala na súťaž vždy k dispozicii farbu a dokonalý náter. Bez nich by sme nevytvorili celok, ktorý prezentujem sezónu po sezóne a preto im zo srdca ďakujem za podporu!

A na závěr Tě poprosím o nějakou perličku z cesty, nebo ze samotné soutěže. Byly vůbec nějaké „krizové“ chvíle?

Tak tých by bolo tento krát veľa. Jednak som si po tých pár mesiacoch bez súťaženia pripadala akoby som išla absolvovať svoju prvú súťaž - tak som stresovala už doma pri balení. Najvačší šok a zúfalstvo však prišlo v momente, kedy sme pristáli v Katowiciach a môj kufor, kde som mala úplne všetko s nami nedorazil. Pani na informáciach nám nevedela povedať či sa nájde (ak sa nájde, či dorazí v priebehu dňa ďalším letom, alebo až domov na adresu). Ani neviem opísať, ako veľmi som bola smutná. Bol to stres a pocit, že dorazíte na miesto súťaže a nemáte nič, je úplne zdrvujúci. Nakoniec všetko dobre dopadlo a o to väčšiu radosť som mala, keď mi kufor večer dorazil na recepciu hotela.
A tie zimomriavky keď som vyhrala svoju kategóriu a následne aj Overall? Myslela som na celú tú náročnú prípravu a cestu až do momentu, kedy som na pódiu opäť stála. Viem, že to všetko za to stálo a o to viac si to vážim!

Discussion at the article:

AMIX diskusia